BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)
pastel, płótno
73 x 40,5 cm
sygn. p.d.: FBakalowicz [inicjały wiązane]
Pochodzenie: londyńska kolekcja Jana Pomiana-Bławdziewicza.
Obraz pochodzi z londyńskiej kolekcji Jana Pomiana-Bławdziewicza (1924-2016), Komandora Orderu Polonia Restituta, założyciela fundacji "Karta z dziejów", wieloletniego dyrektora Heim Gallery w Londynie, pilota polskiego lotnictwa, absolwenta University of London, działacza polonijnego i polityka, w latach 1948-1960 bliskiego współpracownika Józefa Retingera.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
116 x 89 cm
sygn. p.d.: LBakalowicz | pinxit | 1891
ponad sygnaturą autorski napis: A. Liebert phot.
olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
sygn. l.d.
olej, deska
22.5x16.5 cm
sygn. p.d.
olej, deska
22.5x16.5 cm
Natchnienie (Portret Aleksandry Potockiej), 1864 ? r.
olej/płótno, 46 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'LBakałowicz'
na odwrociu papierowe nalepki z informacjami dotyczącymi obrazu i autora
- kolekcja prywatna, Francja
- Sotheby's, 09.03.2006
- katalog aukcji Sotheby's, 09.03.2006, poz. 150
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859
olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
Putta - dekoracja oprawy lustra
olej, płótno; 32 x 94 cm (kartusz), wymiar całości oprawy z lustrem: 137 x 136 cm;
sygn. dwukrotnie: LBakałowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich
olej, deska mahoniowa, 31 x 20 cm
sygn. p. d.: LBAkalowicz/paris
pastel, papier
31 x 73 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: LBakałowicz
sygn.p.d.: VBAkalowicz/Paris
olej/deska, 55,5 x 41 cm
sygnowany l.d.: `Bakałowicz | Paris`
olej/deska, 55 x 31,5 cm
na odwrociu dwie papierowe nalepki, konserwatora: W. `FREEMAN AND SON LTD | Picture restorers | 43/44 ALBEMARLE ST. | LONDON W. 1` oraz magazynu: `F. LE GALLASI & SONS | depositories | Jersey`
akwarela, gwasz, papier, 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
Praca z wczesnego pobytu w Paryżu - zwraca uwagę forma zapisu sygnatury, którą później artysta zmienił na L. Bakalowicz.
olej, deska, 56 x 41
sygn.l.d. Bakalowicz paris
pastel/papier, 61 x 50 cm (owal, w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.śr.: `Bakałowicz (częściowo trudno czytelne) | 1866`
olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz