1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Młyn wodny

akwarela, papier; 30,5 x 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. JFałat/ Osiek

Estymacja: 30000-35000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret ojca, ok. 1870

ołówek, papier; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jfałat (piórkiem)
Wczesna - młodzieńcza praca Juliana Fałata powstała ok. 1870 roku, pochodzi od spadkobiercow brata artysty.

Zabudowania w Bystrej (1921)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
39.5x59 cm

akwarela, papier, 46,5 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: J Fałat Osiek [1]918

akwarela, papier, 31 x 20 cm,
sygn. l.d.: Fałat 1896

Dzikie kaczki, przed 1928 r.

olej/deska, 61,5 x 147 cm
sygnowany p.d.: `JFałat | Bystra`
ODWROCIE: 1) naklejka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie; 2) fragmentarycznie zachowana naklejka z Zachęty w Warszawie; 3) dwie naklejki przewozowe na trasie Bielsko - Warszawa

LITERATURA: Przewodnik No XVII. Wystawa Jubileuszowa dzieł Juliana Fałata. [wstęp S. Popowski], Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, listopada 1926, s. 16, poz. 106 (jako "Wiosną na stawach")

WYSTAWIANY: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, 1926 r.

OPINIE: opinia p. Anny Tyczyńskiej z 2012 r.

Estymacja 100 000 - 150 000

Z poleskich błót

akwarela, tektura, 43 x 70 cm,
sygn. p. d.: J Fałat / z poleskich błót.
Na odwrocie pieczęć pracowni oprawy obrazów Maksymiliana Rubnera w Krakowie na Rynku Gł. 11.

Widok z Bystrej na Klimczok, 1914

Ołówek, papier; wym. komp.: 6,5 x 19,5 cm; sygn. oł. p.d.: Fałat; na odwrocie (w okienku oprawy) opis artysty, tytuł, sygnatura i datowanie; praca oprawiona.

Powódź w Bystrej, 1915

akwarela, gwasz, papier;
65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992 (numer autorski w ośmioboku)

Pejzaż z Bystrej, 1919

akwarela, papier; 32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JFałat/ Bystra 1919

Bystra, 1919 r.

akwarela, papier, 53 x73 cm
sygn. i dat. l. d.: JFałat Bystra 1919

Estymacja: 24 000 - 27 000 zł

Po polowaniu - Polesie

olej, płótno, 105 × 135 cm
sygn. p.d.: J.Fałat/Polesie

Estymacja: 160 000 - 180 000 zł

Leżajsk, 1913 r.

akwarela, papier, 54 x 98,5 cm
sygn.l.d.: 924 (w prostokącie)/JFałat/ Leżajsk 13

Estymacja: 120 000 - 140 000 zł

Portret młodej dziewczyny, 1909 r.

akwarela/papier, 23,5 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jul. Fałat | 09`
OPINIE: obraz posiada opinię Tadeusza Matuszczaka z 1989 r.

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Zimowy pejzaż z Bystrej, 1918

akwarela, papier; 27,5 x 35,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: jFałat Bystra 1918

PROCESJA PRZED WIEJSKIM KOŚCIOŁEM, 1910

akwarela na tekturze, 45 x 65 cm,
sygnowana l.d. "JFałat /Bystra 1910"

Polowanie na łosia zimą - plansza z Teki myśliwskiej

litografia barwna, papier; 27 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: JFałat / Nieśwież
"I Teka myśliwska - łosie i niedźwiedzie. 8 autolitografii barwnych" Toruń 1919-1920. Wyd. artystyczne "Sztuka".
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław [? - Ossolineum], 1994, s. 226, poz. 197.

Portret mężczyzny

olej, płótno, 38 x 28 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat

Pejzaż z myśliwym, 1919

akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
obraz po dawnej konserwacji

Pejzaż z Osieka, 1920

akwarela, papier; 43 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JFałat Osiek 1920

liczba obiektów: 704