1 zł
2 600 000 zł

SOBEL Judyta (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork)

Pejzaż, 1960 r.

olej/płótno, 76 x 91,5 cm
sygnowany l.d.: ‘[sygnatura w zapisie hebrajskim | J. SOBEL’
opisany, sygnowany i datowany odwrociu: 'Jehudith Sobel Zuker | 1960'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Para rysunków l. 50. XX w.

tusz, papier; 30,5 x 23 cm, 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBEL JUDYTA 52.

Pastwisko, l. 50. XX w.

pastel, papier; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: [Sobel].

Na plaży, lata 50. XX w.

akwarela, ołówek, papier; 38 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Sobel (ołówkiem);
zaplamienia, praca bez oprawy.

Martwa natura z biedronką, lata 90. XX w.

olej / płótno
60,5 × 50 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL

Widok miejski

olej/płótno, 69 x 82 cm

Kompozycja, 1955 r.

olej/płótno, 88 x 73 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: '55 J. SOBEL'

Spacer w letni dzień, lata 60. XX w.

olej/płótno, 76 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'J. SOBEL'

Białe kutry, lata 60. XX w.

olej/płótno, 61 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'J.SOBEL'
sygnowany na odwrociu: 'J. SOBEL'

Woodstock, 1960 r.

olej/płótno, 76,5 x 76,50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.SOBEL | 1960'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '[nieczytelny] Sobel [nieczytelny] | Woodstock 1960/12'

Martwa natura, 1960

olej, płótno, 76 × 92 cm
sygn. p. d.: J. SOBEL 1960

Portret, 1955

olej, płótno, 75 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: Sobel / 55

Bez tytułu, 1955

olej, płótno, 60 x 73 cm,
sygnowany i datowany l.d.: Sobel / 55
wystawiany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie, Piękna Gallery, Warszawa, styczeń – marzec 2017
reprodukowany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie [katalog wystawy zbiorowej], Piękna Gallery, Warszawa 2017

Abstrakcja, 1948

olej, płótno
49,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: "J.SOBEL | 48"

Martwa natura z homarem

olej/płótno, 50,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'J.SOBEL'

Martwa natura

olej, płótno; 60,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

olej, płótno; 76 x 91 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL.

Kuter Leon, 1955 r.

olej/płótno, 76 x 91,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. SOBEL | 55'

Przy stole, 1960

olej, płótno 90 x 73 cm
sygn. l. d.: J. SOBEL 1960

Pejzaż z czerwoną górą, 1960 r.

olej, płótno, 75,5 x 92 cm
sygn. i dat. l. d.: J. SOBEL ZUKER | 1960

Kompozycja, lata 50. XX w.

olej/płótno, 77 x 92 cm
sygnowany l.d.: 'J. Sobel Zucker'

Bez tytułu, 1959 r.

olej/płótno, 60,5 x 36 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.SOBEL | 1959'
datowany i opisany na odwrociu: '1959/21'

Pejzaż nadmorski, 1967 r.

olej/płótno, 76 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. SOBEL | 67'

Manekin, 1958 r.

akwarela, papier, 61 × 48 cm
sygn. i dat. p. d.: J.Sobel/1958

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

BEZ TYTUŁU, 1959

olej, płótno
86,5 x 71 cm
sygn. p.d.: J.SOBEL/59

* opłata z tytułu "droit de suite"

Kompozycja, 1956 r.

olej/płótno, 62 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.SOBEL | 56'

Woodstock, 1969 r.

olej, płótno, 61 × 76 cm
sygn. l. d.: J. SOBEL 1969 oraz na odwrocie: J. Sobel |Woodstock |1969

BEZ TYTUŁU, LATA 60. XX WIEKU

olej/płótno, 60 x 76 cm
sygnowany p.d.: J. SOBEL

Martwa natura, 1947 r.

olej/płótno, 61 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. SOBEL 47'

- "Artyści emigracji
- JUDYTA SOBEL", Desa Modern, 26.09
- 24.10 2008, poz. 30

WOODSTOCK, 1960

olej, płótno
76,5 x 92,5 cm
sygn. p.d.: J. SOBEL | 1960
na odwrocie na płótnie sygnatura: Jehudith Sobel Zucher | Woodstock 1960/12

Pejzaż miejski, 1957

akwarela, papier; 30,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d. długopisem: J. Cukierman / 1957

Martwa natura z biedronką i krokodylem, 2005

olej, płótno; 61 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. SOBEL / 05

Martwa natura 1955

olej, płótno 90 x 75 cm
sygn. l.d.: SOBEL/55

Rower

olej, płótno, 68,5 x 84 cm
sygn. p.d.: J.SOBEL

Woodstock, 1969 r.

olej/płótno, 61 x 76 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL 1969
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: J. Sobel | Woodstok | 1969

Martwa natura, 1960 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'J. SOBEL'

Rybacy, 1962 r.

olej/płótno, 76 x 91,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. SOBEL | 62'

- zakup bezpośrednio od artystki
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna, Warszawa

olej/płótno, 76 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'J. SOBEL'

WIDOK Z BROOKLYNU NA MANHATTAN, 1973

Akwarela, kredka, papier; 56 x 71 cm
Sygnowany p.d.: J.SOBEL

KOMPOZYCJA JASNOZIELONA, po 1950

olej, płótno
60 x 75 cm
sygn. l.d.: Sobel

Pejzaż z drzewem, 1968 r.

olej/płótno, 76,5 x 61,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Sobel | 68'

Pejzaż, 1973 r.

olej/płótno, 59 x 74,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Sobel 73`
sygnowany na odwrociu: `Judith Sobel Zuker`

Woodstock, 1969 R

olej/płótno, 61 x 76 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL 1969
opisany na odwrocie pismem odręcznym: J. Sobel | Woodstok | 1969

olej/płótno, 75 x 60 cm
sygnowany p.d.: `J.SOBEL`

Pejzaż, 1962 r.

olej/płótno, 76 x 91,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. SOBEL | 62`

Sygnowany p.d.: J.SOBEL

Ulica, 1947 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.SOBEL 47`

Sygnowany p.d.: J.SOBEL

Martwa natura z krzesłem

olej/płótno, 83,5 x 71 cm
sygnowany p.d.: `J.SOBEL`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

Dolny Manhattan, 1973

akwarela, papier; 56 x 71 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

Rybacy, 1962 r.

olej/płótno, 76 x 91,5 cm

- kolekcja prywatna, Warszawa

Dolny Manhattan, 1973

akwarela, papier;
56 x 71 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

Akt półleżącej, 1947 r.

olej/płótno, 72 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. SOBEL 47`

olej/płótno, 75,5 x 92 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. SOBEL ZUKER | 1960`

Pejzaż, lata 60. XX w.

olej/płótno, 91,5 x 76 cm
sygnowany p.d.: `J.SOBEL`

MAKI I SŁONECZNIKI W NIEBIESKIM WAZONIE, ok. 2008

Olej, płótno; 51 x 41 cm
Sygnowany l.d.: J.SOBEL

OWOCE, BUTELKA I ZABAWKI NA STOLE, 2008

Olej, płótno; 51 x 40,5 cm
Sygnowany p. d.: 51 x 40,5 cm

KWIAT W DONICZCE I ZABAWKI

Olej, płótno, 61 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: J.SOBEL

BUKIET KWIATÓW W DZBANKU, 2007

Olej, płótno; 61 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.:J.SOBEL | 07

Dom w sadzie

sygn. p.d.
olej, płótno
51x60.5 cm

Wnętrze, 1960 r.

olej/płótno, 91,5 x 76 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.SOBEL | 1960`
datowany na odwrociu: `1960/46`

Estymacja: 36 000 - 46 000

Abstrakcja, 1948 r.

olej/płótno, 49,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.SOBEL | 1948`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Hajfa, 1954 r.

akwarela, kredka/papier, 37 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `54 Judyta` (w języku hebrajskim)

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jasnozielony balkon

olej/płótno, 60 x 75 cm
sygnowany l.d.: `SOBEL`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Scena miejska, 1954

olej, płótno;
74 x 90 cm;
sygn. p. d.: Sobel / 54

Martwa natura, 1960 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm
sygnowany p.d.: `J. SOBEL`

Estymacja: 14 000 - 20 000 zł

Scena miejska, 1954

olej, płótno;
74 x 90 cm;
sygn. p. d.: Sobel / 54

Rynek, lata 60. XX w.

olej/płótno, 77 x 91,5 cm
sygnowany l.d.: `J. SOBEL`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Martwa natura ze słonecznikami

olej, płótno;
40,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

Domy za płotem, 1959 r.

olej/płótno, 79 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. SOBEL | 1959`

Estymacja: 30 000 - 38 000 zł

Martwa natura z misą z owocami i butelką, 2008

olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL / 08

Martwa natura z kwiatami i biedronką

olej, płótno, 51 x 41 cm;
sygn. l.d.: J. SOBEL

olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL / 08

olej, płótno;
50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

Olej, płótno, 61 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.: J.SOBEL | 07

KWIAT W DONICZCE I ZABAWKI

Olej, płótno, 61 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: J.SOBEL

Abstrakcja, 1947 r.

olej/płótno, 61 x 51 cm
sygnowany i datowany p.g.: `J. SOBEL | 47`

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno,
51 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

Pejzaż z drzewami

sygn. p.d.,
olej, płótno,
50.5x61 cm

olej, płótno,
51 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

Kwiaty w wazonie

akryl, płótno,
60,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

Abstrakcja, 1948 r.

olej/płótno,
49,5 x 60,5 cm

Estymacja: 28 000 - 35 000

Kwiaty w wazonie, 2007

olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: J.SOBEL / 07

olej, płótno,
51 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

TULIPANY W SZKLANYM WAZONIE, ok. 1980

Olej, płótno; 61 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.: J.SOBEL

Pejzaż, 1961 r.

olej/płótno,
76,5 x 91,5 cm,
sygnowany i datowany p.d.: `J. SOBEL | 1961`
oraz na odwrociu: `Jehudith Sobel | 1961`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

olej/płótno, 75,5 x 92 cm

Irysy

olej, płótno,
60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL

PEJZAŻ MIEJSKI, 1957

olej, płótno,
76 x 61
sygn. l.d.: J.Sobel-Cukierman | 57
na odwrocie na płótnie śr.: 1958/2 [zamazane]; na krośnie l.: 102-L; g.: Harlem 1955 102-L; p.: słabo widoczna pieczątka, zamalowane numery

Statek

olej/płótno,
76 x 91 cm
sygnowany l.d.: `J.SOBEL`, na blejtramie opis: `SHIP`

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno,
51 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

WIDOK MIEJSKI

akwarela, kredka/papier,
35 x 48 cm
sygnowany p. d. w języku hebrajskim: `Sobel Jehudit` (czytając od prawej strony)

Pejzaż nadmorski, 1967 r.

olej/płótno,
76 x 92 cm
sygn. i dat. p.d.: `J. SOBEL / 67`, sygn. na odwrociu: `JEHUDITH SOBEL`, na płótnie haft: `J[...]`

Kwiaty na tle okna

olej, płótno;
61 x 76 cm
sygn. l.d. J.Sobel

Żółte łodzie rybackie w Jaffie

olej/płótno,
76 x 91 cm
sygnowany l.d.: `J.SOBEL`
na odwrociu, na blejtramie napis: `Jaffa, Boat Yard`

Ulica

sygn. p.d.
akwarela, papier
37x50

Pejzaż z łodziami, 1961 r.

olej/płótno,
91,5 x 76 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J.SOBEL | 1961`, opis na odwrocie: `No 503`

Park

olej/płótno,
76 x 91,5 cm
sygn. l.d.: `J. SOBEL`

Kwiaty na tle okna

olej, płotno,
61 x 76 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

Martwa natura z dzbankiem, 1947 r.

olej/płótno,
61 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J.SOBEL 47`

Pejzaż, 1969 r.

olej/płótno, 77 x 91 cm
sygn. i dat. p.d.: `J.SOBEL / 1969`, na odwrociu sygn. dat. i opis: `Jehudith Sobel Zuker / Woodstock 1969`

Wnętrze, 1965 r.

olej/płótno,
83 x 63 cm
sygn. p. d.: `J. SOBEL`, dat. na odwrocie

MARTWA NATURA Z OWOCAMI I DZBANEM, OK. 1950 R.

olej/płótno
51 x 61 cm
sygn. p.d.: `J. SOBEL`

PEJZAŻ, 1949

olej, płótno,
49.5 x 60.5 cm
na odwrocie nalepka w języku jidysz z datą 1949

Most, 1962

olej, płótno
72,5 x 88 cm
sygn. p.d.: J. Sobel 62

Pejzaż, 1969

olej, płótno
61 x 76,5 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL / 1969; na odwrocie napis autorski: J. Sobel ... / Woodstock 1969

City Island

olej/płótno
76 x 91,5 cm
sygn. l.d.: `J.Sobel`

BIAŁE KUTRY

olej/płótno,
61 x 91 cm
sygn. p.d.: `J. SOBEL`
oraz na odwrocie: `J. SOBEL`

PEJZAŻ, 1950

olej, płótno,
49 x 60 cm
sygnowany p.d.: Sobel
na odwrocie na płótnie napis: J. SOBEL dwie nalepki: Konserwatora Wojewódzkiego z okrągłą pieczątką; druga z datą 1950 oraz numery 50, 10 [w kółkach]

Martwa natura z konikiem, 1955 r.

olej/płótno, 75 x 90 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sobel 55`

Jasnozielony balkon

olej/płótno,
60 x 75 cm
sygn. l.d.: `SOBEL` (nieczytelnie)

WNĘTRZE Z KRZESŁEM

olej, płótno
83.5 x 71 cm
sygnowany p.d.: J. SOBEL

Wnętrze, 1955 r.

olej/płótno,
50 x 61 cm
sygn. i dat. l.d.: `Sobel (nieczytelnie) 55 J. SOBEL`

Kwiaty w wazonie

olej/płótno,
61 x 75,5 cm
sygn. l.d.: `J. SOBEL`

Statek, 1955 r.

olej/płótno, 76 x 92 cm
sygn. i dat. l. d.: `J. SOBEL / 55`

SCENA MIEJSKA, 1954

olej, płótno,
74.5 x 90 cm
sygnowany p.d.: .... | 54

KOMPOZYCJA NA ULICY, 1947-1950

olej, plótno,
55 x 40 cm
na odwrocie na plótnie napis: Sobel Judyta | Kompozycja: "Na ulicy"

Kompozycja jasnozielona, po 1950

olej, płótno,
60 x 75 cm
sygnowany l.d.: Sobel

liczba obiektów: 118