1 zł
2 600 000 zł

JANIKOWSKI Mieczysław Tadeusz (1912 - 1968)

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej / płótno
41,5 × 41 cm
sygnowany na odwrociu: M.T. Janikowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

I.312, 1962 r.

olej/płótno, 120 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANIKOWSKI 1962 | I.312'
na odwrociu wskazówka montażowa

Kompozycja, lata 50./60. XX wieku

olej, płótno, 90 × 60 cm
sygn. na odwrocie: M.T. Janikowski

TRÓJKĄTY

olej, płótno, 100 x 73 cm
sygn. na odwrocie: m. Janikowski

PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna

KOMPOZYCJA, 1960

olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. na odwrocie: Janikowski

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków

Kompozycja abstrakcyjna

akryl/płótno, 85 x 21,5 cm (wymiary w świetle oprawy) 103,5 x 39,5 cm (wymiary z ramą)
sygnowany na odwrociu: 'JANIKOWSKI'

- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Boisgirard - Antonini, Paryż 2016

Kompozycja nr 69, 1960

olej, płótno, 65 × 81 cm
sygnowany na odwrocie l. g.: "M. T. Janikowski" (dwa razy, na płótnie i na blejtramie)
nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków
Literatura:
- Mieczysław Janikowski 1912-1968: malarstwo, oprac. J. Ładnowska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1974, poz. kat. nr 12.
- Mieczysław Tadeusz Janikowski. 1912-1968, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1986, poz. kat. nr 290.
- Mieczysław Janikowski 1912-1968: malarstwo, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 02-03.1974

KOMPOZYCJA 55, ok. 1960 r.

olej/płótno, 85 x 22 cm
na odwrocie nalepka z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi z tytułem i datowaniem pracy ok. 1960 r. oraz stempel autorski

Kompozycja niebieska, nr 64, 1964

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn., dat. i tytuł. na odwrocie

Kompozycja fioletowa i szara

technika mieszana, deska, 10,5 x 7,5 cm
sygn. na odwrocie

Abstrakcja

olej, płótno naklejone na sklejkę; 12 x 10,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: M. T. JANIKOWSKI

Obiekt

płyta laminowana ryta, sklejka; 10,3 x 10,3 cm;
na odwrocie:
- pieczątka autorska: M. T. JANIKOWSKI;
- oznaczenia: 5. 234 (w kółku)

I 173, lata 60. XX w.

technika własna (collage, olej), płótno;
30 x 30 cm;
na odwrocie numer obrazu, numer inwetaryzacyjny i stempel autorski: I 173 /503 / MT. JANIKOWSKI

I 181, l. 60 XX w.

30 x 30 cm;
na odwrocie numer obrazu, numer inwetaryzacyjny i stempel autorski: I 181 / 231 / MT. JANIKOWSKI

Kompozycja abstrakcyjna czerwona

technika mieszana, 14,8 x 6 cm
sygn. na odwrocie

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 74 x 54,5 cm
sygn. na odwrocie

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 84,5 x 21,5 cm
sygn. na odwrocie

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany na odwrociu: 'M.T. JANIKOWSKI'
na blejtramie wskazówka montażowa

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 81 x 81 cm

na odwrociu na blejtramie stempel: 'M.T.JANIKOWSKI', wskazówka montażowa, obok napisy: '153.', 'I - 200' i naklejka z numerem 29

olej/płótno, 47 x 62 cm
na odwrociu stempel: 'M.T. Janikowski'

Kompozycja, przed 1955

olej/płótno, 21,5 x 49 cm
na odwrociu pieczątka autorska: M.T.JANIKOWSKI

Kompozycja, przed 1955

olej/sklejka, 14 x 45,5 cm

gwasz/papier, 30 x 46 cm w świetle passe-partout
na odwrociu pieczątka autorska: M.T.JANIKOWSKI, napis ołówkiem: czarne oraz cyfra 2 w kółku

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'M. T. Janikowski | 2 Passage de Dantzig | Paris 15e'
na odwrociu papierowa nalepka z odręcznym opisem pracy, pieczęć galeryjna Galerie David, trudno czytelna pieczęć galeryjna

- Galerie David, Bielefeld
- Galeria Gaga, Warszawa
- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibak, Monte Carlo
- kolekcja prywatna, Warszawa

Kompozycja 68, 1960

olej, płótno, 54 x 65 cm
sygn. na odwrocie: MTJanikowski
oraz nalepka wystawowa z 1974 z Muzeum Sztuki w Łodzi

Malarstwo M. Janikowskiego, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1974.

REPRODUKOWANY:
Nowe Obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2007, str. 83.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany na odwrociu, na płótnie: `M.T. JANIKOWSKI`

Kompozycja, 1960

olej na plotnie, pieczec atelier na ramie;
90 x 77 cm

Drzewa oliwne

akwarela, papier; 18,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis z numerem: III.193 oraz nalepka z
nazwiskiem i datą życia artysty

olej/płótno, 19,5 x 52 cm

Drzewa oliwne

akwarela, papier;
18,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis z numerem: III.193 oraz nalepka z nazwiskiem i datą życia artysty

Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1964

frottage, papier;
21,4 x 14,4 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z certyfikatem-atestem wystawionym przez mec. Stanisława Janikowskiego potwierdzającego autentyczność pracy z datą 1976.

Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1950

gwasz, papier; 24 x 31,3 cm;
na odwrocie pieczątka: M.T. JANIKOWSKI
Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: "Mieczysław Janikowski. Malarstwo 1948-1953", Galeria Dyląg, 2014 r., str. 12

Kompozycja, 1961 r.

olej/płótno, 89 x 116 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `M. Janikowski 1961`
na blejtramie pieczęć galerii `Kolekcja Fibak | Monte Carlo` oraz nalepka z wymiarami obrazu
- Galerie David, Bielefeld, Niemcy
- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibak, Monte Carlo, Monaco
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Mieczysław Tadeusz Janikowski 1912-1968", wystawa monograficzna, Kraków TPSP 1986, Bydgoszcz BWA 1987, Poznań BWA 1987, Warszawa CBWA 1987
- Mieczysław Tadeusz Janikowski 1912-1968, katalog wystawy monograficznej, [wstęp] Wiesław Banach, Kraków TPSP 1986, Bydgoszcz BWA 1987, Poznań BWA 1987, Warszawa CBWA 1987, Kraków 1986, poz. kat. 308, s. 43

Kompozycja, 1966 r.

olej/płótno, 24 x 35 cm
na blejtramie stempel autorski: `M.T.JANIKOWSKI`
na odwrociu, na blejtramie numer katalogowy: `I.392` oraz nalepka `110.| 24 x 35 1966`

Literatura:
- Mieczysław Tadeusz Janikowski (1912-1968), wystawa monograficzna, [wstęp] Wiesław Banach, Kraków TPSP 1986, Bydgoszcz BWA 1987, Poznań BWA 1987, Warszawa CBWA 1987, Kraków 1986, poz. kat. 392, s. 45 (katalog prac).

Estymacja: 4 500 - 6 000

Kompozycja 107, przed 1974 r.

olej/płótno, 16 x 22 cm
na odwrociu naklejka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi z 1974 roku

- 1974 - Muzeum Sztuki Łódź "Malarstwo M. Janikowskiego"

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier, 29 x 38,5 cm
na odwrociu pieczątka `M. T. JANIKOWSKI`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

olej, tektura; 57,5 x 49 cm
na odwrocie napis: Mieczysław Janikowski

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier, 46 x 30 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kompozycja niebieska

olej/płótno, 55 x 46 cm
na odwrociu na blejtramie p.g. oł.: `23` [w kółku] oraz fragment naklejki Agra-Art

Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa

Estymacja: 13 000 - 18 000 zł

Kompozycja z zielonym kołem, 1966 r.

olej/płótno, 22 x 16
na wewnętrznej, dolnej listwie oprawy napis ołówkiem: `M. Janikowski 66`
na odwrociu naklejka Agra-Art

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa
- Kolekcja prywatna

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Kompozycja 55, ok. 1960 r.

olej/płótno, 85 x 22 cm
na odwrocie naklejka z Muzeum Sztuki w Łodzi z datowaniem pracy ok. 1960 i tytułem oraz stempel autorski: `M.T. JANIKOWSKI`

- Prywatna kolekcja

Muzeum Sztuki w Łodzi

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Aix-en-Provence

olej/płótno, 75 x 63 cm
sygnowany na odwrociu: "M.T.J.` oraz numer wystawowy: `I 547`

Estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Szafirowy trójkąt

olej/płótno, 88,8 x 115,7 cm
na odwrociu napis: `T.415` oraz naklejka: `Muzeum Narodowe w Warszawie 0574 | 0417`; naklejka: `10. | 116x89-` i dwie nieczytelne pieczątki

Pochodzenie: Galeria Dyląg, Kraków

Janikowski / Kobzdej, Galeria Piekary, Poznań, 05.2005

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 45 000

Akt

akwarela, tusz, papier, 20,5 x 16,2 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: JMT. Na odwrocie numer katalogowy: IX.86 oraz pieczątka Mieczysław Tadeusz Janikowski (1912-1968)

gwasz/papier, 31 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
numerowany i datowany na odwrociu: `A - 24/671, IV.24`

Estymacja: 3 800 - 4 600 zł

olej/płótno, 21,5 x 49 cm
na odwrociu pieczątka autorska: `M.T.JANIKOWSKI`

Pejzaż prowansalski

olej/płótno,
44 x 67,5 cm
na odwrociu pieczątka autorska:` M.T. Janikowski`

Miniatura

olej/płyta pilśniowa, sklejka,
8 x 15 cm
na odwrociu stempel autorski: `M.T.JANIKOWSKI` oraz naklejka Muzeum Narodowegow Warszawie

olej, płótno,
22 x 16 cm;
sygn. na odwrocie: Janikowski

Miniatura w granacie

olej/deska,
8 x 16 cm
sygnowany na odwrociu: `Janikowski`

Kompozycja geometryczna

olej/płótno,
16 x 24 cm
sygnowany p.d.: `JMT`
na odwrociu, na blejtramie: `M.T. Janikowski | Paris 2 Passage de Dantzig`

płyta laminatowa ryta,
10,2 x 10,2
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 734

płyta laminatowa ryta,
10,2 x 10,2
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 9H

olej/płótno,
30 x 55 cm
na odwrociu sygn. M. Janikowski oraz pieczątka autorska M.T. Janikowski, numery (katalogowe) I.203, 223, 159, 159 (skreślone), 135(skreślone) oraz nalepka 223.1, 30 x 55, 1960
praca reprodukowana w katalogu do wystawy Mieczysław T. Janikowski. Mistrz Abstrakcji, Kraków 2008, s. 14.

olej/płótno,
16 x 22 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Transports Internationaux, Arthur Lenars & Cie, 10, Rue Leibnitz - Paris-XVIII, Tel: 225-48-04, JI KOLN, oraz numery (katalogowe) 432/DR/050

olej/drewno,
5,8 x 16 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski, numery (katalogowe): I.422, 32, 31 (przekreślone)

olej/drewno,
40,5 x 10,5 cm
na odwrocie pieczątka autorska M. T. Janikowski oraz nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie, p 239/04/10

olej/drewno,
15,5 x 13,2 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie P239/04/08, numery katalogowe I-463, 2

olej, płótno,
22 x 16 cm;
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja zielona

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygn. na odwrociu: M.T. Janikowski
na blejtramie numery: 241 (przekreślony), I.191, 83a (przekreślony)

KOMPOZYCJA, ok. 1962

olej, płótno,
19 x 27.5
na odwrocie na płótnie sygnatura: M. T. Janikowski
na blejtramie nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi z wystawy w 1974 roku oraz w kółku cyfra 97

Miniatura

olej/drewno,
5,8 x 16 cm
sygn. na odwrocie: `Janikowski`
na odwrocie numery (katalogowe): I.422, 32, 31 (przekreślone)

KOMPOZYCJA, II poł. lat 60. XX w.

olej, płótno,
22 x 16 cm
na odwr. na płótnie sygn.: Janikowski | JMT [monogram wiązany]
na blejtramie napisy: M.Janikowski | 2 Passage de Dantzig, ParisXVe | I. 396; 155 (w ramce, przekreślone)

KOMPOZYCJA, ok. 1962

olej, płótno,
19 x 27.5 cm

Bez tytułu, 1961

olej, płótno
59 x 73 cm
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja /55/

olej, płótno
85 x 22 cm;
na odwrocie fragment naklejki z Muzeum Sztuki w Łodzi z datowaniem pracy ok. 1960 i tytułem oraz stempel autorski: M.T. JANIKOWSKI

KOMPOZYCJA

olej/płótno
100 x 70,5 cm

KOMPOZYCJA, OK. 1962 R.

olej/płótno
38 x 46 cm
na odwrocie na blejtramie nr 100 oraz napis: `DAR Mec. JANIKOWSKIEGO / Z KRAKOWA`
na odwrocie naklejka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi z wystawy w 1974 r.

KOMPOZYCJA, 1955

olej, płótno,
26.5 x 45 cm
na odwr. na płótnie napis autorski: M.T.Janikowski | 1955 Na krośnie oznaczenia numerowe: I.225 i 136. (przekreślone) oraz nalepka: 136 (przekreślone) | 27 x 45 - 1955

KOMPOZYCJA

olej/płótno,
65 x 82 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `M. T. Janikowski / I.290. M.T. JANIKOWSKI` oraz naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi z 1974 r.

KOMPOZYCJA I - 152, ok. 1950

olej na płótnie, 100 x 70 cm,
na odwrocie numer i pieczątka autora: "MT JANIKOWSKI".
Z kolekcji rodziny artysty.

KOMPOZYCJA I - 153, ok. 1950

olej na płótnie, 82 x 82 cm,
na odwrocie pieczęć autora "MT JANIKOWSKI" oraz numer I - 153 i I - 200"

Kompozycja, 1965

olej/płótno,
22 x 16 cm
sygn. na odwrocie: `M. Janikowski`, na blejtramie nalepka transportowa z Paryża do Kolonii
Wyst.: Galerie Gmurzynska - Bargera, Kolonia 1972.

olej, płótno, 65 x 80,5 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Sztuki
w Łodzi z 1974 r.;
na blejtramie napis: I 290 M.T. Janikowski; sygnatura powtórzona na płótnie: M.T. Janikowski

Ulica na Gródku w Krakowie

olej/sklejka, wym.: 43,5 x 38 cm
sygn. l.d. : M. Janikowski. Na odwrocie napis ołówkiem: Janikowski Mieczysław / 15/X 37 / Kraków ulica (zaułek) na Gródku

TRZY KOMPOZYCJE, lata 60.XX w.

olej, płyta pilś., drewno
na odwrocie na płycie stempel: M.T.JANIKOWSKI
na odwrocie na płycie napis: Janikowski
39.8 x 23.5 cm

olej, płótno, wym.: 36 x 44 cm,
sygn. na odwrocie "Znak" - M. Janikowski 1961"

olej/płótno, 16 x 22,5 cm
sygnowany na odwrocie: `M. Janikowski`
na odwrocie nalepka transportowa z Paryża

Kompozycja, lata 60.

olej/płótno, 55,5 x 28,5 cm
sygnowany na odwrocie: `M. T. Janikowski`
na odwrocie nalepka wystawowa z 1974 r. z opisem

162, 1960

akryl, płótno, 90 x 77 cm;
na odwrocie, na blejtramie pieczątka MT JANIKOWSKI oraz nr 162 i nalepki

Kompozycja, 1962 r.

olej/płótno, 22 x 79 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Janikowski 19.2.1962`
na odwrocie naklejka Muzeum Narodowego w Warszawie

Kompozycja I 246

olej, płótno, 47,5 x 61
niesygnowany

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

Seria: "Miniatury";
olej, deska, płyta pilśniowa, 16 x 7,8 cm:
sygnowany na odwrocie: Janikowski

olej, płótno, 16 x 22 cm;
sygn. na odwrocie: M. Janikowski; na odwrocie nalepka z wystawy w galerii Gmurzyńska - Bargera z 1972 r. w Kolonii

Kompozycja z zielonym kołem, 1966

olej, płótno,
22.2 x 16 cm
na wewnętrznej, dolnej listwie oprawy napis ołówkiem: M. Janikowski 66

Kompozycja, 1966

olej, płótno, 22 x 16 cm;
napis na ramie: M JANIKOWSKI 66

KOMPOZYCJA

Ok. 1960 r.
Olej na płótnie 23 x 61 cm
Sygnowany na odwrocie - "M. Janikowski"

Drzewa oliwne

wymiary 22,5 x 36
akwarela na papierze
Sygn. -
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.196

Pejzaż prowansalski

wymiary 44 x 67,5
olej na płótnie
pieczątka autorska na krośnie: M.T. JANIKOWSKI
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.71

Pejzaż prowansalski

wymiary 46 x 55,5
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.81

Martwa natura z jabłkami, 1955

wymiary 45 x 77
olej na płótnie
sygn. d. p.: MTJ
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.127

Kompozycja z Wieżą Eiffla i winogronami

wymiary 55 x 32
olej na płótnie
sygn. p. d.: MTJ, na odwrocie: M.T. Janikowski 2 Passage de Dantzig Paris 15e
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.116

Kompozycja zielona z dwoma owalami, 1960

wymiary 30 x 39,5
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: M. T. Janikowski
Wystawiany m. in. w : Galerie Darial Paryż 1992
Numer pierwszego katalogu : 118

Kompozycja niebiesko-żółta z czterema owalami

wymiary 38 x 55
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.214

Kompozycja czarno-brązowa, 1955

wymiary 27 x 45
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: M. T. Janikowski/1955
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.225

Kompozycja biała z czarnym pionem, 1963

wymiary 55 x 109
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.291
Wystawiany m. in. w : Musée d`art moderne de la ville de Paris, Salon des Réalités Nouvelles 1963, Muzeum Sztuki w Łodzi, poz. 63, Galeria Zderzak, Kraków październik 1990, poz. 7 (reprodukcja na 1-szej stronie okładki katalogu), Muzeum Narodowe w Warszawie październik-listopad 2004, (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968" marzec 2005).

Kompozycja czerwona z czarnym kołem i czerwonym kwadracikiem, 1967

wymiary 131 x 71
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: M.T. JANIKOWSKI 1967
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.413
Wystawiany m. in. w : Muzeum Sztuki w Łodzi, poz. 65,
Galeria Zderzak, Kraków październik 1990, poz. 3,
Muzeum Narodowe w Warszawie październik-listopad 2004, (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968" marzec 2005),

ASTRA, kompozycja brązowa z czerwonym owalem, 1962

wymiary 73 x 106
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: "ASTRA" M. Janikowski 1962
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.328
Wystawiany m. in. w : Muzeum Narodowe w Warszawie październik-listopad 2004, (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005).,
Galeria Krzysztofory, grudzień 1962, poz.20 katalogu,
Muzeum Historyczne w Sanoku lipiec- sierpień 1983, poz.51 (reprodukcja w katalogu wystawy).

ESSA, kompozycja granatowa z białym owalem, 1962

wymiary 58 x 104
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: "ESSA" M. Janikowski 1962
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.327
Wystawiany m. in. w : Galeria Krzysztofory grudzień 1962, poz.10 katalogu,
Muzeum Narodowe w Warszawie październik-listopad 2004 (reprodukowany w katalogu wystawy oraz w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005).

Kompozycja czarna z dwoma kwadratami, 1964

wymiary 54 x 65
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: M.T. JANIKOWSKI
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I 272

Kompozycja czerwona z kręgiem i dwoma kwadratami

wymiary 101 x 127
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.325
Wystawiany m. in. w : Institut Polonais w Paryżu, styczeń-luty 1997 (reprodukcja w katalogu wystawy), Muzeum Narodowe w Warszawie listopad-grudzień 2004 (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005)

Kompozycja z szafirowym trójkątem

wymiary 89 x 105,5
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.415
Wystawiany m. in.: Galeria Zderzak, Kraków październik 1990 (reprodukowany na tylnej okładce katalogu), Muzeum Narodowe w Warszawie listopad-grudzień 2004 (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005)

Kompozycja czerwona

wymiary 21 x 76,5
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I 355

Kompozycja czerwona z dwoma rombami na osi pionowej, 1965

wymiary 130 x 97
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: JANIKOWSKI 2, Passage Dantzig Paris 15e
Wystawiany m. in.: Muzeum Narodowe w Warszawie listopad-grudzień 2004 (reprodukowany w katalogu wystawy oraz w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005)
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.363

VAR, kompozycja w szafirach z błękitnym kręgiem i białym kwadracikiem, 1962

wymiary 131 x 98
olej na płótnie
sygn. na odwrocie: "VAR" M. Janikowski 1962
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.333
Wystawiany m. in.: Galeria Krzysztofory grudzień 1962, poz.1 katalogu,
Muzeum Historycznym w Sanoku lipiec- sierpień 1983, poz.59, Wystawa monograficzna CBWA w Warszawie oraz TPSP w Krakowie 1986-87, (reprodukcja kolorowa w katalogu) Galeria Zderzak, Kraków październik 1990, poz. 5, Muzeum Narodowe w Warszawie listopad-grudzień 2004 (reprodukowany w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005)

Kompozycja w brązach (zwielokrotniony trójkąt), 1958

wymiary 116 x 89
olej na płótnie
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.244
Wystawiany m. in. w: Muzeum Narodowe w Warszawie listopad-grudzień 2004 r., (reprodukcja w katalogu wystawy oraz w albumie "M. T. Janikowski 1912-1968", marzec 2005)

Kompozycja abstrakcyjna

olej na płótnie,
wymiary 76 x 55,5
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.195
Wystawiany m. in. w : Wystawa monograficzna CBWA w Warszawie oraz TPSP w Krakowie 1986-87 (reprodukcja w katalogu)

Kompozycja z cyklu Stworzenie świata

olej na płótnie,
wymiary 30 x 30
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.181

olej na płótnie,
wymiary 30 x 30
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.191

olej na płótnie,
wymiary 30 x 30
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.176
Wystawiany m. in. w : Muzeum Historycznym w Sanoku lipiec- sierpień 1983, poz. 34.

olej na płótnie,
wymiary 30 x 30
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.194

olej na płótnie,
wymiary 28 x 28
pieczątka autorska na krośnie M.T. JANIKOWSKI
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.165

olej na płótnie,
wymiary 30 x 30
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.190

Kompozycja abstrakcyjna

wymiary 30,2 x 23,5 w świetle passe-partout
gwasz na papierze
sygn. d. p.: M. Janikowski

frottage na papierze
wymiary 22,6 x 15,2
sygn. -

frottage na papierze
wymiary 22,7 x 15,3
sygn. d. p.: MJ

frottage na papierze
wymiary 22,7 x 15,1
sygn. d. p.: MJ

frottage na papierze
wymiary 22,6 x 15,2
Sygn. -

Frottage na papierze
wymiary 22,5 x 15,1
sygn. d. p.: MJ

frottage na papierze
wymiary 22,5 x 15,1
sygn. d. p.: MJ

frottage na papierze
wymiary 22,7 x 15,3
sygn. d. p.: M. Janikowski

frottage na papierze
wymiary 22,7 x 15,3
sygn. d. p.: MJ

Kompozycja, 1963/64

płyta laminatowa ryta
wymiary 7 x 9,8
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 7,1 x 10.3
pieczątka autorska na odwrocie: M.T. JANIKOWSKI

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 4,3 x 14.8 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 8,8 x 14,4 cm,
sygn. na odwrocie.: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.425

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 9,3 x 14,8

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 7,5 x 10
sygn. na odwrocie: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.487

Kompozycja, 1963/64

płyta laminatowa ryta
wymiary 6,5 x 9,8
sygn. na odwrocie: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): II.33

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 7,6 x 10
sygn. na odwrocie: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.457
Wystawiana w The Kościuszko Foundation, New York City, listopad 1993, poz. 36.

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 4,5 x 14,7 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.422

Kompozycja, 1963/64

olej, płyta pilśniowa, deska,
wymiary 14,8 x 7,6
sygn. na odwrocie: Janikowski
Numer w katalogu prac (CBWA Warszawa -TPSP Kraków 1986-87): I.482
Wystawiana w The Kościuszko Foundation, New York City, listopad 1993, poz. 9.

Kompozycja 103, 1966 r.

olej na płótnie,
23 x 61 cm
Wystawy: Mieczysław T. Janikowski, ÖLBILDER, Galerie Gmurzyńska, K?ln, 23.03.72 - 30.04.72 Mieczysław Janikowski, "Malarstwo", Muzeum Sztuki w Łodzi, II - III 1974, poz. 60 Mieczysław T. Janikowski, Galeria Krzysztofory Kraków, IV, 1974, poz. 57 Mieczysław Tadeusz Janikowski 1912 - 1968, Wystawa monografi czna, Kraków TPSP 86, Bydgoszcz BWA 87, Poznań BWA 87, Warszawa CBWA 87, poz. I 390, repr. Także: Projekt nr 2/88, str. 26, poz. 5, repr.

162 1960 r.

Olej na płótnie
90 x 77 cm
Na krosnach pieczęć - "T.M. Janikowski"

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 5,7 x 10,6 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 5,9 x 7,6 cm,

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 9,4 x 13,5 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 9 x 16 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 11,4 x 9 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja, ok. 1960 r.

technika mieszana, płyta pilśniowa, deska, wym.: 10,4 x 10,5 cm,
sygn. na odwrocie: MTJ.

Kompozycja, lata 60-te.

olej na płycie pilśniowej, wym.: 15 x 6 cm,
sygn. na odwrocie: Janikowski oraz nr: I.474

Kompozycja 1965

olej, płótno, wym.: 80,5 x 100,5 cm,
sygn. na odwrocie: 1965 M.T. Janikowski.

Kompozycja 1965

olej, płótno, 80,5 x 100,5 cm;
sygn. na odwrocie na brzegu wywiniętego płótna: 1965 M.T. JANIKOWSKI
Na odwrocie na krośnie pieczęć autorska: M.T. JANIKOWSKI
Obraz wystawiany na wystawie monograficznej w TPSP w Krakowie w 1986 r. i w CBWA w Warszawie w 1987

olej, płótno,
55.5 x 45.5 cm
na odwrocie na krosnach p.g. oł.: 23 [w kółku]

liczba obiektów: 144