1 zł
2 600 000 zł

WIĘCEK Magdalena (1924 Katowice -2008 Egipt)

bez tytułu, 1964

gwasz, papier
64x41,5 cm
sygnowany p.d. "M. Więcek | 64"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Forma II, 1972 r.

granit, 55 x 16 x 16 cm

Bez tytułu, dyptyk, 1986 r.

spray/papier, 57 x 72 cm /każda część/
sygnowany i datowany na p.d.: 'magdalena więcek 1986. VII IV. 9' (każda część)

Kompozycja, 1975

tusz, papier; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: M.Więcek (ołówkiem);

Mosty, 1976 r.

aluminium malowane, 42 x 89 x 70 cm

- Magdalena Więcek - Działanie na oko, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 16.02-13.04.2016

- Magdalena Więcek - Działanie na oko, katalog wystawy, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, [red.] Anna Maria Leśniewska, Warszawa 2016, poz. kat. 121a, s. 133 (il.)

Kompozycja, 1975

tusz/papier, 20 x 20 cm
sygn. p.d.: MWięcek

Nowe sacrum, 1993 r.

aluminium, podstawa drewniana, 42 x 32 x 49 cm

- "Magdalena Więcek (1924-2008). Retrospektywa", Centrum rzeźby polskiej w Orońsku, 16.11. 2013-5.01.2014
- "Magdalena Więcek. Rzeźba i rysunek", Galeria Kordegarda, Warszawa 30.10-24.11.1996 (rzeźba ilustrowana na okładce katalogu)
- Dary i depozyty, 1993
- "Rzeźba. Magdalena Więcek-Wnuk", Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wrzesień-październik 1993

- Magdalena Więcek. Działanie na oko, katalog monograficznej wystawy w Zachęcie, Warszawa 2016, poz. 185, s. 165 (il.)
- Katalog rzeźby i obiektów, 2001, s. 126
- Magdalena Więcek. Rzeźba i rysunek, katalog

Porta, 1991 r.

brąz, wys.: 35 cm, wymiary podstawy: 29,5 cm x 29,5 cm
sygnatura na podstawie: `MW` (monogram wiązany), sygnatura na dole: `MW` (monogram wiązany)

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Lotna, 1970 r.

mosiądz, wys.: 23 cm
sygnatura na odwrociu: `MW` (monogram wiązany), data: `1970`

Literatura:
Deutsch-Polnische Ausstellung II, katalog wystawy, Heydt-Museum, Wuppertal-Barmen 1972

Wystawiana:
Deutsch-Polnische Ausstellung II, 21.10- 26.11.1972, Heydt-Museum, Wuppertal-Barmen, Niemcy

Estymacja: 60 000 - 90 000 zł

Helios

brąz, podstawa - drewno, wys.: 62 cm
sygnatura `MW`

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

KOMPOZYCJA, 1960

drzeworyt barwny, 19,8 x 20,1 cm,
sygnowany p.d. "Więcek"
Z teki "KONFRONTACJE 1960" wydanej przez Galerię Krzywe Koło.

Bez tytułu, 1975

tusz, papier brązowy żeberkowy naklejony na deskę; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: M. Więcek
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 r. / oprawa w/g projektu / Henryka Stażewskiego / aut. / Magdalena Więcek oraz pieczęć: NADBUŻAŃSKIE TOWARZYSTWO / PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH / 17-307 MIELNIK
Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960 KONFORNTACJE 1975, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zapiecek

Bez tytułu, 1975

tusz, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm;
sygn. p. d.; M. Więcek
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 r. / oprawa w/g projektu / Henryka Stażewskiego / Autor/ Magdalena Więcek oraz stempel: Galeria VAVA / PL
Kościuszki /17-307 Mielnik
Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960 - 1975, wyd. Galeria Sztuki
Współczesnej Zapiecek

Bez tytułu, 1975

20 x 20 cm;
sygn. p. d.; M. Więcek
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 r. / oprawa w/g projektu / Henryka Stażewskiego / Autor/ Magdalena Więcek oraz stempel: Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik

Z SERII W CZERNI, 1968 R.

gwasz/tektura,
70 x 50 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1968 | M.Więcek` na odwrocie stempel: `Galeria Współczesna | RUCH | Klub MPiK`

Bez tytułu, 1986

technika własna, papier, 49 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Więcek 1986 N. YORK

linoryt dwubarwny (czarny, brązowy), papier, 24 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: MW (ołówkiem)

Porta, 1991

rze¼ba, brąz, 30 x 29,5 cm (wym. podstawy), 35 cm wysokść,
sygn. na boku rze¼by: MW

Bez tytułu, 1986

technika własna, spray, szablon
56 x 72 cm;
sygn. p. d: M. Więcek 86. NM

linoryt dwubarwny (czarny, brązowy), papier
24 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: MW (ołówkiem)

Z SERII W CZERNI, 1968 R.

gwasz/karton
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p.d.: `1968 / M.Więcek` na odwrocie stempel: `Galeria Współczesna / RUCH / Klub MPiK`

Bez tytułu, 1986

56 x 72 cm
sygn. p. d: M. Więcek 86. NM

Z serii W czerni, 1968

gwasz, karton; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p.d.: 1968 / M.Więcek, na odwrocie stempel: Galeria Współczesna / RUCH / Klub MPiK

Z serii W czerni, 1968

gwasz, czarny karton, 15 x 12 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: M. Więcek 68;

Z serii W czerni, 1968

Z serii W czerni, 1968

Rzadka seria rysunków wykonanych w czasie indywidualnej wystawy w Galerii Współczesnej w Warszawie, prowadzonej przez Janusza Boguckiego. Wystawione tam prace w formacie 70 x 50, były powtórzone przez rzeźbiarkę w mniejszej skali.

KOMPOZYCJA, 1960

sygnowany długopisem p.d. "Więcek"

CISZA NAD ŚWIATEM

Marmur, brąz polerowany h - 30 cm, l - 52 cm

liczba obiektów: 28