JACKOWSKI Stanisław Stefan (1887-1951)
brąz patynowany, 122 x 33 x 73 cm
sygnowany na podstawie: 'Stanisław Jackowski'
unikat
porównaj - Figura w rzeźbie polskiej XIX i XX wieku, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum im. Xawerego Dunikowskiego oddział Muzeum Narodowego w Warszawie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Warszawa 1999, s. 74 - 75
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz, odlew patynowany; wys. 66,5 cm, szer. 51 cm, głęb. 18 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
odlew/brąz, 66 x 50 x 18 cm
sygnowany na podstawie: 'StanisławJackowski'
- Figura w rzeźbie polskiej XIX i XX wieku, katalog wystawy w: Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum im. Xawerego Dunikowskiego Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Warszawa 1999, s. 74-75
Plakieta secesyjna z głową kobiety
sygn. p.d.
brąz patynowany
47x34x15 cm
brąz, wys.: 65,6 cm
sygnatura na podstawie: `Stanisław Jackowski`
Literatura:
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
brąz, odlew patynowany; wys. 47 cm, szer. 34 cm, głęb. 15 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
Brąz, marmur czerwony (podstawa); wys. całk. 36 cm, podstawa 19 x 11 x 12 cm
Sygnowany: St Jack
Sygnowany: St Jack
Brąz patynowany,
wys. 67 cm
Sygnowany na podstawie: StanisławJackowski
POPIERSIE MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
brąz patynowany, wys.: 73 cm
sygnowany na boku: `Stanisław Jackowski`
brąz patynowany, wysokość: 104 cm
sygnowany na podstawie: Stanisław Jackowski
terakota patynowana na brąz i zieleń,
podstawa drewniana barwiona na czarno;
wys. całk. 43,5 cm ;
popiersie 35,5 cm;
sygn. z boku: S. Jackowski
brąz, podstawa granit, wys.: 25 cm
sygnatura ryta na podstawie: `St. Jack`
Brąz patynowany; wys. 66 cm
Sygnowana na podstawie: Stanisław Jackowski
Tadeusz Kościuszko składający przysięgę na Rynku w Krakowie
brąz, wys.: 98 cm
sygnowany na podstawie: `Stanisław Jackowski. Odlewnia W. Gontarczyk Warszawa`
brąz, wysokość: 66 cm
sygnatura ryta na podstawie: `Stanisław Jackowski`
Tadeusz Kościuszko składający przysięgę
na Rynku w Krakowie
brąz, wysokość: 98 cm
sygnowany na podstawie: `Stanisław Jackowski.`
Odlewnia W. Gontarczyk Warszawa
Postać tańczącej młodej kobiety na marmurowym cokole
brąz, marmur (podstawa), wys. całk: 84 cm,
wys. figury 72 cm;
sygn. na podstawie: Stanisław Jackowski, znak odlewni na krawędzi podstawy: "BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA"
GŁOWA KOBIETY, odlew powojenny
brąz patynowany,
wysokość: 33 cm
sygnowana: Stjack
płaskorzeźba, drewno lipowe, 34,5 x 26 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem: Stanisław Jackowski / art.-rzeźbiarz
brąz, na marmurowej podstawie,
wys. 81,5 cm (całość) wys. rzeźby 70 cm
sygn.na podstawie: Stanisław Jackowski;znak odlewni: Bracia Łopieńscy
brąz patynowany, wys. 105 cm; sygn. na podstawie: Stanisław Jackowski.
Napis na cokole: ODLEW J. WASILEWSKI WARSZAWA