KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
olej, płótno naklejone na tektura (podobrazie przygotowane fabrycznie); 21 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
Na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: VENTE / ATELIER.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Johnnie z bębenkiem, około 1959 r.
olej/tektura, 63 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
offset, papier, 28 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.d.: Kanelba oraz na płycie l.g.: Kanelba
Widok na Pont Royal w Paryżu, 1930 r.
olej/płótno, 50 x 73 cm
sygnowany u dołu: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płótno, 78 x 56 cm
sygnowany p.g.: ‘Kanelba’
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Kanelba | 1928 (data zatarta)’
olej, płótno; 63,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kanelba / 1934;
na odwrocie, na płótnie częściowo widoczny stempel: 1 GAT[...] / 18 Rue de la [...] /PARIS;
pośrodku napis tuszem: 100 [w kółku].
olej, tektura, 59 × 75 cm
sygn. l. d.: Kanelba
olej, sklejka, 48,5 × 34,5 cm
sygn. l. g.: Kanelba
olej, płótno
50,8 x 40,5 cm
sygn. p.g.: kanelba
na odwrocie płótna napis tuszem: ZX [..]
na krośnie wyciśnięte po dwa znaki firmowe: Fredrú 16 oraz Fredrú 20
STUDIUM DZIEWCZYNY W CZERWONEJ BLUZCE
Olej, tektura; 30,5 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie dwie nalepki: 1. Associated American Artists z Nowego Jorku z maszynowo wypisaną informacją o pracy; 2. własnościowa z kolekcji Lisy Hoffman.
offset/papier, 28 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.d.: „Kanelba” oraz na płycie l.g.: „Kanelba”
olej/płótno, 70 x 57 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płótno naklejone na tekturę, 50 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'kanelba'
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I GRZEBIENIEM, 1932
olej, płótno
92,3 x 65 cm
sygn. p.d.: kanelba
na odwrocie p.g. data, zapewne powstania obrazu, czarną farbą: 1932
olej, płyta gipsowana
51,5 x 40,9 cm
sygn. p.d.: kanelba
Na odwr. nalepka z odręcznym numerem i tytułem obrazu: 29 | Boy with accordeon;
poniżej stempel z rozmiarem płyty 16 x 20;
na środku nalepka zakładu Anjac z Nowego Jorku produkującego gotowe podobrazia;
na dolnej listwie ramy wydruk komputerowy firmy Renes, dot. ramy i oprawy.
olej, płótno, 81,5 × 54 cm,
sygn. l. g.: Kanelba
na odwrocie datowany: 1929
olej, płótno, 60 × 81 cm,
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie datowany: 1930
akwarela/papier, 62 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 37,7 cm w świetle ramy;
sygn. p. g.: kanelba;
na odwrocie:
- napis: girl with melon / by / KANELBA;
litografia, papier, 33 × 25 cm (odcisk płyty),
34 × 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Kanelba
Cyganka z kartami, około 1930 r.
olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej, płótno
81,2 x 66 cm
sygn. p.d.: kanelba
na odwrocie na krośnie napis „A“; nadto mała okrągła nalepka z napisem A
olej, płótno
51 x 61 cm
sygn. p.d.: kanelba
Na odwrocie napis na płótnie: THE OLD WHARF | by | KANELBA
Na listwie krosna nalepka (maszynopis) o treści: The old wharf | by | Kanelba | 4000.
Portret kobiety w woalu we włosach, 1938 r.
akwarela, gwasz/papier, 57 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Kanelba | 1938'
Martwa natura z kwiatami i fotografią, 1933
olej/płótno, 64,5 x 50,5 cm
sygn. i dat. p.d.: 933/Kanelba
na odwrociu czarnym olejem: KANELBA/rue de VANVES /PARIS/ 20F
olej/tektura, 34 x 23,5 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
studium olejne do "Portretu kobiety"
na odwrociu nalepka warszawskiej ramiarni Bogdana Raszyńskiego
olej/płótno (dublowane), 40 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
akwarela, gwasz, karton
45,3 x 35,2 cm
sygn. p.d.: Kanelba
na odwrocie napisy: 37 x 53 oraz 37 x 53 | H # 8.
pośrodku mała nalepka z odręcznym napisem: # 9114 | Kanelba | ‘Dreamer’
olej, płótno, 61 x 51 cm
sygn. p.d.: "kanelba"
Portret kobiety w sukni i kapeluszu, 1930 r.
olej/płótno, 72 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płótno, 81,5 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Kanelba | 1928 (data zatarta)'
olej, płótno
51,2 x 41,5 cm
sygn. p.d.: Kanelba
Na odwr. napis tuszem na płótnie: PETER WITH MUSIC. Na krośnie stemple: 20 i 16 (wymiary w calach)
akwarela, tusz, gwasz, ołówek papier
51,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: Kanelba
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
gwasz, ołówek/papier, 19 x 14 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.g: 'kanelba'
Portret chłopca grającego na flecie
gwasz/papier, 56 x 38 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'kanelba'
litografia/papier, 26,5 x 34,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kanelba'
na odwrociu papierowa naklejka z danymi pracy z Associated American Artist
olej/płyta, 13 x 18,5 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
Portret kobiety z wachlarzem , 1930 r.
olej/deska, 55,5 x 45 cm
sygnowany p.g.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płyta, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
Johnie z bębenkiem, około 1959 r.
olej/płyta, 63 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
- kolekcja prywatna, Wielka Brytania
DZIEWCZYNKA I DOMEK Z KART, ok. 1950
olej, płótno naklejone na tekturę
40,6 x 30,3 cm
sygn. u dołu pośrodku: Kanelba
Na odwrocie długopisem: 3 [w kółku]
TOM BAWIĄCY SIĘ ŻOŁNIERZYKAMI. TOM I ŻOŁNIERZYKI
olej, płótno na tekturze
40,6 x 30,4 cm
sygn. p.g.: Kanelba
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynopisu: Tom playing soldiers | by | Raymond Kanelba | 799 Park ave. | N. Y. C.
olej, sklejka, 48,5 x 34,5 cm
sygn. l. g.: Kanelba
WIECZÓR NAD SEKWANĄ (Un soir sur Seine), ok. 1950
51 x 61 cm
sygn. l.d.: Kanelba
Na odwr. napis farbą: "Un soir sur Seine" oraz 2 nalepki:
- 1. rękopiśmienna z nazwiskiem i adresem artysty: R. KANELBA | 799 PARK AVE | title: Un soir sur Seine;
- 2. druk, wypełniony maszynowo: FROM THE GALLERIES OF | ASSOCIATED AMERICAN ARTISTS | 711 FIFTH AVENUE NEW YORK 22 N. Y. | ARTIST Raymond Kanelba | TITLE Un Soir Sur Seine | MEDIUM oil PRICE $350 | NO P 7304 | REPRODUCTION RIGHTS FOR THIS PANTING | ARE RESERVED BY THE ARTIST
olej/płyta, 41 x 33 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
- kolekcja prywatna, Szkocja
olej/płótno, 126 x 100 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
olej/papier, 45 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'London "Air Raid" 1940 Kanelba'
olej/płótno naklejane na tekturę, 40.50 x 30.20 cm, oprawiony, sygnowany p.g: 'Kanelba'
- Agra-Art Dom Aukcyjny, Warszawa, 2008
*opłata droit de suite
olej/płótno, 58 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
POCHODZENIE
olej, tektura; 30 x 24 cm;
sygn. p. g.: Kanelba;
na odwrocie dwie nalepki:
-) Associated American Artists z Nowego Jorku z maszynowo wypisaną informacją o pracy;
-) nalepka własnościowa z kolekcji Lisy Hoffman.
olej/płótno, 58 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
Portret kobiety z wachlarzem, 1930 r.
olej/deska, 55,5 x 45 cm
sygnowany p.g.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/tektura, 40 x 29 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
gwasz, papier; 74 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba
olej/płótno, 81,5 x 54 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
datowany na odwrociu: '1929'
olej, płótno, 49 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Kanelba
opisany na odwrocie "The old wharf by Kanelba"
akwarela, gwasz, papier, 35 x 26 cm w świetle passe - partout
sygn. d.śr.: Kanelba
tech. mieszana, papier, 45,5 × 37,5 cm
akwarela, gwasz/papier, 76 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
olej/płótno, 51 x 41 cm
sygnowany p.d.: ’kanelba’
olej/tektura, 60 x 49 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
olej, płótno
76,5 x 64 cm
sygn. p.d.: Kanelba
Na odwrocie pośrodku napis tuszem 14 [w kółku]; ponadto resztki papierowej nalepki.
Obraz oprawiony w ramę zaprojektowaną przez syna artysty, George’a Kanelbę.
olej, płótno, 76 × 62 cm
sygn. i dat. p. g.: Kanelba/1938
olej, płótno
76 x 61 cm
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie: HARVEST FESTIVAL / by / KANELBA / 1957
Rodzina artysty
akwarela, papier
45 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: London "Air raid" (?) 1940 Kanelba
Rodzina artysty
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932
olej, płótno; 92 x 65 cm; sygn. p. d.: Kanelba;
na odwrocie data powstania obrazu?, napis odręczny, czarną farbą: 1932
olej, papier, wym. 49,5 x 60 cm,
sygn. p.d.: Kanelba
litografia/papier, 32,5 x 25 cm (zadruk)
na odwrociu certyfikat orginalności
akwarela, papier; 29 x 41 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u góry: Kanelba
olej, płótno, 76 x 62 cm
sygn. p. g.: Kanelba / 1938
olej, płótno
63,5 x 53,5 cm
sygn. l.d.: Kanelba | 1934
Na odwrocie, na płótnie w p.g. narożniku częściowo widoczny stempel: 1 GAT[...] | 18 Rue de la [...] | PARIS.
Pośrodku napis tuszem: 100 [w kółku]
MIASTO. DOMY, przed 1939 (1927?)
olej, płótno
59,5 x 81 cm
sygn. l.d.: Kanelba
na odwrocie, na płótnie napisy farbą: 25 P oraz 1927 (data?)
olej, płótno, 63,5 × 76 cm
na odwrocie naklejka autorska(?) z napisem: "Every Woman / Raymond Kanelba / 44"
olej, płótno, 76,5 × 64 cm
sygn. p. g.: kanelba
na odwrocie opisany: GIRL WITH FLOWERS/BY/KANELBA/(799 PARK AV. N.Y.C)
olej/tektura, 47 x 36 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka z tytułem `Josephine (...) rattle`
olej/płótno, 67 x 91 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
opisany na odwrociu: `PONT ST. MICHEL`
olej, płótno
64,5 x 76, 5 cm
sygn. p.d.: kanelba
na odwrocie napis tuszem: 89 [w kółku] | EIGHTY | NINE
olej, płótno; 76 x 63 cm
sygn. u dołu: Kanelba
akwarela/papier, 62 x 62 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
litografia, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji);
sygn. poniżej kompozycji p. d. ołówkiem: kanelba;
na odwrocie certyfikat oryginalności wystawiony przez Association of American Artists.
olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
gwasz/karton, 53,5 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
na odwrociu nalepki aukcyjne
olej, sklejka
48,5 x 34,5 cm
sygn. l.g.: Kanelba
na odwrocie dwuwersowy, nieczytelny napis ołówkiem
olej/płyta, 50 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
opisany na odwrociu: `Fishermen | 1958`
- zakup od rodziny artysty
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
olej/tektura, 76 x 57 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka ramiarza Heydenryk z Nowego Jorku
na odwrocie certyfikat oryginalności wystawiony prze Association of American Artists.
olej, płótno, 76 x 62 cm
sygn. p. g.: Kanelba / 1938
Martwa natura z fajkami i portretem, ok. 1935
olej, tektura; 65,5 x 38 cm;
sygn. p. g.: Kanelba
Na odwrocie nalepka składu materiałów malarskich z Du¨sseldorfu i odręczny opis: I got this picture / from Rajmund/ in London 1935 or 36 y.
sygn. l. d.: Kanelba
olej/płótno, 46 x 35,5 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
na odwrociu naklejka: 'Circulating library of paintings'
POCHODZNIE:
- Kolekcja rodziny artysty
- Dom Aukcyjny Tepper, New York- Kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
olej/płyta, 61,5 x 50 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
olej/płótno, 51 x 41 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski
offset/papier, 36 x 29 cm (w świetle passe - partout)
na płycie l.g.: `Kanelba`
Chłopiec grający na skrzypcach
litografia/papier, 42 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Kanelba`
olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
akwarela, papier, 28x21,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Kanelba
olej/płyta, 41 x 32 cm
sygnowany p.g.: `kanelba`
olej/płyta, 41 x 31 cm
sygnowany p.g.: `kanelba`
ODWROCIE: papierowa naklejka z tytułem autorskim
Kobieta poprawiająca pończochę, 1931 r.
olej/płyta, 39 x 48 cm
sygnowany i datowany l.g.: `kanelba | 1931`
olej, płótno, 63,5 × 76 cm
na odwrocie naklejka autorska(?)
z napisem: "Every Woman / Raymond Kanelba / 44"
olej/tektura, 39 x 29 cm
sygnowany p.g.: `Kanelba`
tusz, papier; 21,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (długopisem): kanelba
na odwrocie oprawy nalepka z galerii
tusz, papier; 40 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): kanelba
akwarela, tusz/papier, 16 x 10 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Kanelba 1931 | Wilno`
akwarela, papier, 52x 42 cm
sygn. p.g. Kanelba
Estymacja:10 000 - 15 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 50 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: `Johnie with Drum | by | R. KANELBA | 15 Bolton Studio | London | S W. 10`
Estymacja: 6 000 - 12 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 49 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: `Ann with kitten | by | R. KANELBA | 15 Bolton Studio | S W 10`
Estymacja: 6 000 - 12 000 zł
akwarela, gwasz, tektura; 49 x 39 cm;
sygn. p. g.: kanelba
olej/płótno, 48 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Kanelba 1928`
Estymacja 8 000 - 10 000 zł
olej/płótno, 52 x 62 cm
sygnowany p.d: `Kanelba`
Odwrocie:
1) odręczny napis: `THE OLD WHARF | by | Kanelba`;
2) papierowa naklejka z tytułem autorskim
1) Kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone;
2) zakup od rodziny artysty
Estymacja 25 000 - 40 000 zł
olej/płótno, 64 x 77 cm
sygnowany l.d.: `Kanelba`
2) zakup od rodziny artysty
Estymacja 80 000 - 120 000 zł
olej, sklejka 61 x 50 cm
sygn. p.d. Kanelba
estymacja: 25000 - 30000 zł
olej, płótno; 64 x 76 cm
sygn. p.d. Kanelba
na odwrocie nr 89
estymacja: 32 0000 - 38000 zł
olej/płyta, 41 x 51 cm
sygnowany p.g.: `Kanelba`
Odwrocie: opisany autorsko na odwrociu
Wystawiany: Hannover Galeries w Nowym Yorku
Pochodzenie: na odwrociu nalepka własnościowa: `Bradley Family | 008 - 97 - 0181`
Estymacja 14 000 - 24 000 zł
Portret Nancy Jane Marie Willoughby de Eresby, lata 30 - te XX w.
gwasz/papier, 50 x 40 cm
sygnowany l.d.: `Kanelba`
ODWROCIE: naklejka autorska z opisem i numerem `216`
Estymacja 9 000 - 15 000 zł
olej/płótno, 50,5 x 61 cm
sygnowany l.d.: `Kanelba`
ODWROCIE: naklejka autorska z opisem i numerem `110`
Estymacja 15 000 - 25 000 zł
olej, płótno, 76 × 62 cm
sygn. p. g.: Kanelba/1938
Estymacja: 30 000 - 35 000 zł
olej/płótno, 63 x 53 cm
sygnowany l.d.: `Kanelba`
Estymacja 12 000 - 18 000 zł
olej, płótno; 51 x 43 cm
sygn. śr.d. Kanelba
Estymacja: 30.000 - 35.000 zł
Olej, płótno; 41 x 30 cm
Sygn. p.g. Kanelba
Na odwrocie nalepka z napisem autorskim? Girl with cat b. Kanelba
Estymacja: 25.000 - 30.000 zł
Papier, gwasz; 39 x 30 cm w świetle ramy
Sygn. p.d. Kanelba
Estymacja: 18.000 - 20.000 zł
offset/papier, 55 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Kanelba` oraz na płycie l.g.: `Kanelba`
Estymacja: 1 000 - 2 000
olej/płótno naklejone na tekturę, 61 x 45 cm
sygnowany p. g.: `kanelba`
ODWROCIE: 1) opis odręczny obrazu z nr `18`; 2) papierowa naklejka z galerii Associated American Artists w Nowym Jorku z opisem obrazu
Estymacja: 12 000 - 20 000 zł
Olej, płótno;
92 x 73,5 cm
Sygn. l.g. Kanelba
Olej, płótno;
83 x 60 cm
Sygn. p.g. Kanelba
Na odwrocie: Kanelba
Olej, płótno;
73 x 60 cm
Sygn. l.g. Kanelba
Olej, płótno;
92 x 73,5 cm
Sygn. p.d. Kanelba
olej/płótno,
76 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Kanelba | 1938`
Estymacja: 30 000 - 50 000
tusz lawowany, papier, 37,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba (ołówkiem)
akwarela, tusz/papier, 26,5 x 16,5 cm
sygnowany l. d.: `kanelba`
Estymacja: 2 000 - 3 000 zł
olej, płótno, 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie ręcznie zapisany numer 20
Portret uśmiechniętej dziewczynki
gwasz/tektura,
80 x 60 cm
sygnowany p. d.: `kanelba`
ESTYMACJA 10 000 - 15 000
akwarela/papier,
40 x 28 cm
sygnowany l. d.: `kanelba`
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Chłopiec graj ący na skrzypcach
litografia/papier,
34,5 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d. ołówkiem: `Kanelba`
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
olej, płótno
63 x 76,5 cm
sygn. p.d.: Kanelba
olej, płótno
60,5 x 50,5 cm
sygn. l.g.: Kanelba
olej, płótno;
61 x 50 cm
sygn. p.d. Kanelba/ 927
Portret kobiety z bukietem konwalii
Technika mieszana, papier;
74,5 x 53,5 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Kanelba
olej/deska, 76 x 63 cm
sygnowany l. d.: `kanelba`
olej/tektura, 75 x 53 cm
sygnowany l. d.: `kanelba`
olej, karton
sygn. p.g.: "Kanelba"
50,50 x 40 cm
JEUNE FILLE DEGUSTANT UN MELON, ok. 1920
olej, płótno
sygn. p.d.: "Kanelba"
73 x 61 cm
akwarela, papier; 51 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kanelba
olej, płyta?,
41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: "H"/ POLISH PEASANT DANCER/ 1948
olej/płótno dublowane,
67 x 91 cm
sygnowany p. d.: `Kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski
akwarela, tusz, papier,
29 x 30 (przy górnej krawędzi perforacja)
(w świetle passe-partout 25,5 x 28 cm)
Na odwrocie akwareli, u góry napis ołówkiem: op 101/2 x 11 #.
Z tyłu, na oprawie ołówkiem: R. KANELBA | FROM THE LISA HOFFMAN COLLECTION
olej, płótno,
72.6 x 54
sygn. l.d. białą farbą: Kanelba
Na odwrocie płótna napis p.g.: 20
akwarela, gwasz,
46 x 32,5 cm
sygn. p.g.: Kanelba
Według informacji uzyskanych od obecnych właścicieli obraz został zakupiony w latach międzywojennych we Lwowie od profesora romanistyki Issakiewicza. Ostatnim właścicielem był inż. Stanisław Bazarnik.
olej, płyta?, 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
akwarela, gwasz/papier,
49 x 39 cm
sygnowany p. g.: `kanelba`
olej, płótno;
171.5 x 152 cm
sygn. p.d.: Kanelba
Na odwrocie napisy tuszem na płótnie: FISHERMEN | AT SUNSET | by | KANELBA | 1952; ponadto poniżej: 81 oraz (odwrotnie do poprzednich): 81 | EIGHTY ONE.
olej, płótno
91,5 x 69 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, płótno
66 x 91 cm
sygn.p.d. Kanelba
olej, płótno
102 x 127 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej/płótno,
64 x 77,5 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej/tektura,
40 x 29 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej, płótno
81 x 66 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, płótno, karton
61 x 45 cm
sygn.p.g. Kanelba
olej, płótno
91 x 66 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, płótno
64 x 51 cm
sygn. p.d. Kanelba
La paysanne polonaise mariee, 1960
olej, płótno
91 x 71 cm
sygn.p.g. Kanelba,
sygn i tytułowany na odwrociu
kredka/karton,
34,5 x 26,5 cm
sygnowany p. d.: `kanelba`
akwarela, gwasz, tusz/papier,
40 x 30,5 cm
gwasz/papier,
83 x 51 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `kanelba`
olej, tektura,
50 x 40 cm;
sygn. p. g.: Kanelba
olej, tektura;
50,5 x 40,5 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, tektura;
47 x 36 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Kanelba
olej/płótno,
51 x 41 cm
sygnowany p. d.: `kanelba`
akwarela, gwasz/papier,
70 x 52 cm
sygnowany p. d.: `kanelba`
gwasz/papier,
68 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Kanelba`
Olej na sklejce
Syg. l. g.
58 x 46 cm
Olej na płótnie naklejony na karton
Syg. p.d.
61 x 50,5 cm
ołówek, pastel oleisty, akwarela, papier naklejony na tekturę,
53,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie dwie nalepki z numerem 228 oraz opisem techniki i nazwiskiem autora
akwarela, gwasz, tusz/papier,
42 x 25 cm
olej/płótno, naklejone na płytę,
50 x 60 cm
sygnowany l. g.: `kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski
olej/tektura,
33 x 41,5 cm
sygnowany p. d.: `kanelba`
ODWROCIE: datowany `1947`
PORTRET DZIEWCZYNY W KAPELUSZU
gwasz/tektura,
76 x 57 cm
sygnowany p. g.: `kanelba`
ODWROCIE: papierowa naklejka autorska
olej/płótno,
64 x 77,5 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
STARY DOM NIEDALEKO WINDSORU, 1948 R.
olej/płótno,
30,5 x 40,5 cm
sygnowany p. g.: `kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski oraz data i nr `113`
tusz, akwarela, papier,
39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kanelba
akwarela/papier, naklejony na tekturę,
72 x 54 cm
sygnowany l. g.: `kanelba`
olej, płótno;
73 x 54 cm
sygn. l.d. Kanelba
olej/płótno, 51 x 51 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności wydane przez Georga Kanelbę w 2009 r. (wraz z opisem obrazu)
olej, płótno; 81,5 x 60 cm
sygn. p.d. Kanelba/ 927
akwarela, gwasz, tusz, tektura,
28.4 x 34.5
sygnowany p.g.: Kanelba | 1945
akwarela, tusz, ołówek papier,
51.5 x 39.5 (w świetle passe-partout)
sygnowana p.g.: kanelba
olej/płótno,
92 x 56 cm
sygnowany p. g.: "Kanelba"
olej/deska,
50 x 34 cm
sygnowany p. g.: "Kanelba"
olej, płótno,
46 x 35 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
olej, tektura, 60.5 x 45.3 cm
Sygnowany p.g.: Kanelba
Na odwrocie napisy ołówkiem: RAYMOND KANELBA | MARCZ 9427- 1954 | ASSOCIATED AMERICAN | ARTIST GALLERIES, NY; ponadto 18 x 24 | 70 I Mindelson (?). Z tyłu na ramie nalepka z napisem atramentem: . The Arabian Dancces | by | KANELBA N20; na dolnej listwie ołówkiem: Property of Mrs. An(....)
olej, deska;
30 x 21 cm
sygn. l.d. kanelba; p.d. Kanelba
Dziewczynka w zielonym kapelusiku
olej, płótno naklejone na płytę,
49,6 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie nalepka z napisem: # 107 / 1948
akwarela, papier,
75 x 56 cm;
sygn. l. g.: Kaneba
olej/tektura,
40,5 x 30 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
NA ODWROCIE: tytuł autorski
olej/płyta,
29 x 23 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
olej/płótno,
29 x 21,5 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej/płótno, 25,5 x 21 cm
sygnowany p. d.: `Kanelba`
akwarela, gwasz/papier, 41,5 x 36,5 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
akwarela, gwasz, papier
53,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba / London 1940 (ołówkiem)
olej, płyta
35,5 x 45,5 cm
sygn. śr. d. Kanelba
olej, płótno
26 x 20,5 cm
sygn. p.d. Kanelba
akwarela, gwasz, tektura
49 x 39,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.g.: Kanelba
tusz, akwarela/papier
40,5 x 30,2 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: "Kanelba"
akwarela, gwasz/papier
50 x 71 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. g.: "Kanelba"
olej, płótno,
92 x 56 cm;
sygn. p. g.: kanelba
Dziewczynka w chusteczce na głowie
olej, płótno,
41 x 30,5 cm; sygn. p.g.: kanelba;
na odwrocie data 1938
olej, płótno,
81 x 112 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie l.g. napis tuszem: .... | FRANCE, niżej tuszem numer: 75 (w kółku)
olej, tektura,
45.5 x 35 cm
sygnowany p.g.: Kanelba
Na odwrocie nalepka z wpisanym numerem 52; tenże numer 52 powtórzony obok na tekturze; wyżej nalepka z wpisanym długopisem numerem 33.
CHŁOPCZYK Z KOTEM PERSKIM, 1938
olej, płótno,
76 x 63.5 cm
sygnowany p.g.: Kanelba | 1938
olej, płótno,
55.5 x 68.5 cm
Na odwrocie płótna napis czarną farbą: /../ | 8 | LE CIRQUE | Par | KANELBA. Na ramie ołówkiem: FOR No 1044 | 104.
akwarela, gwasz, karton,
55.2 x 42.8 cm
sygnowany l.d.: Kanelba
Na odwrocie napis ołówkiem: LUCILLE; ponadto flamastrem: 250; powyżej resztka nalepki z nieczytelnym napisem. Na tzw. plecach napisy: - flamastrem: 250; - piórem: GOUACHE PORTREIT (SUBJECT NOT IDENTIFIED) BY RAYMOND KANELBA
olej/płótno, 61,5 x 46 cm
sygnowany p. d.: `Kanelba`
olej, płótno
171.5 x 152 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie napisy tuszem na płótnie: FISHERMEN | AT SUNSET | by | KANELBA | 1952
ponadto poniżej: 81 oraz (odwrotnie do poprzednich): 81 | EIGHTY ONE.
olej, płótno
48 x 43.5 cm
ygnowany p.g.: Kanelba
Na krośnie dwie nalepki: - 1. (maszynopis) THE TAMING OF THE SHREW | by KANELBA: - 2. (druk, atrament; uszkodzona) PAINTINGS | # 2 (.) | "JADWIGA" | BY | KANELBA | NEW Y(...)
akwarela, gwasz/papier,
78 x 52 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
CHŁOPCZYK Z BĘBENKIEM, po 1950
olej, tektura
44.4 x 34 cm
sygnowany p.g.: Kanelba
DZIEWCZYNKA Z LAMPIONEM, po 1950
olej, tektura
43.7 x 34 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
CHŁOPCZYK Z LAMPIONEM, po 1950
51 x 40.5 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie flamastrem napis: 47 (w kółku)
Chłopczyk grający na skrzypcach, ok. 1930
gwasz, papier, 45 x 35 cm
sygn. p.d.: kanelba
Połów ryb (Rybak i jego żona), ok. 1950 - 51
olej, płótno, tektura, 50 x 61 cm
sygn. p.d.: Kanelba
olej, sklejka, 61 x 50 cm
sygn. i dat. p.d.: Kanelba / 927
olej, płótno, 63,5 x 76 cm;
na odwrociu naklejka autorska(?) z napisem: "Every Woman / Raymond Kanelba / 44"
olej, płótno, 80 x 58 cm;
sygn. p.d.: Kanelba
na odwrocie data 1930
olej, karton,
77 x 57 cm
sygnowany p.d.: kanelba
La Maison Du Midi - Pejzaż południowy, ok. 1930
olej, płótno,
60 x 73 cm
sygnowany l.d.: Kanelba
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do MNW
Obraz ze zbiorów Art-B
olej, płótno,
61.5 x 46 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
olej, płyta pilśniowa,
45 x 30.6 cm
sygnowany l.d.: Kanelba Z tyłu na ramie nalepka paryskiej firmy zajmującej się opakowywaniem dzieł sztuki
olej, płótno 91,8 x 56,5 cm,
sygn. p.g.: Kanelba
Olej na płótnie naklejonym na tekturę 26 x 18,5 cm
Sygnowany p.d. - "Kanelba"
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę
36 x 31,5 cm
olej, płótno
30,5 x 23 cm
34 x 21,5 cm
Portret jasnowłosej dziewczynki
olej, płótno
41 x 30,5 cm
akwarela, gwasz, 77,5 x 55 cm, sygnowany l.d. "Kanelba"
olej, sklejka
34 x 24 cm