ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
olej, ołówek, papier naklejony na tekturę,
20 × 32 cm, sygnowany p. d.: S.E. na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Jorku z odręcznie zapisanym tytułem pracy i numerem 48
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 19 × 16 cm
sygn. p. d.: S.E.
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Jorku z odręcznie zapisanym tytułem pracy i numerem 61
olej, karton
65,1 x 53,9 cm
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
olej, sklejka; 28, 5 x 23 cm;
sygn. l. d.: S Eleszkiewicz;
na odwrocie powtórzona sygnatura: S. Eleszkiewicz.
Mężczyzna w niebieskim berecie
olej/papier naklejony na tekturę, 20 x 20 cm
sygnowany monogramem p.d.: ‘S. E.’
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa
olej/papier naklejony na tekturę, 28,5 x 20 cm
olej, płyta, 38 × 54 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej, płótno, 41 × 33,5 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
gwasz, papier, 28 × 39 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: SE
olej, tusz/tektura, 19,5 x 26 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '26'
olej/tektura, 30,5 x 18,5 cm
sygnowany l.d.: 'S.E.'
na odwrociu nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' i opis: '2'
tempera, papier, 73 × 71,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej/płótno, 63 x 78,5 cm
sygnowany p.d.: 'S. Eleszkiewicz'
na odwrociu tytuł oraz stempel z Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie
olej/tektura, 28 x 32 cm
sygnowany monogramem p.d. 'S.E'
na odwrociu nalepka zakładu ramiarskiego
olej, tektura, 21 × 20,5 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 7
olej, tektura, 27,5 × 21 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 12
ołówek/papier, 19 x 25 cm
olej/płótno, 63 x 78,5 cm
"Szermierz w niebieskim stroju"
olej/papier naklejony na tekturę, 22,5 x 15,5 cm
sygnowany monogramem l.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'
olej, płyta, 27 × 35 cm
sygn. p. d.: S.Eleszkiewicz
gwasz, papier, 35,5 x 47,5 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie szkic ołówkiem
olej, tektura; 18 x 14 cm (w oprawie)
sygnowany p.d.: "S.E"
olej, tusz/papier naklejony na tekturę, 26 x 20 cm
sygnowany monogramem artysty wewnątrz kompozycji: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '28'
olej/papier naklejony na tekturę, 32 x 20 cm
sygnowany l.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '4'
olej, ołówek/papier naklejony na tekturę, 19,5 x 22,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '22'
Pejzaż z dwoma mężczyznami i koniem
olej, tusz/papier naklejony na tekturę, 20 x 26,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '56'
olej/papier naklejony na tekturę, 21 x 26 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'S E'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '45'
olej, ołówek/papier naklejony na tekturę, 20 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '48'
olej, płótno, 28,5 x 22 cm
sygn. p.d.: S.E.
na odwrocie portret mężczyzny rysowany ołówkiem, sygnowany: St. Eleszkiewicz
olej/sklejka, 45 x 38 cm
sygnowany p.g.: 'S. Eleszkiewicz'
na odwrociu opisany: 'SEATED LABOURER | STANISLAS ELESZKIEWICZ'
Muzycy na tle fantastycznego pejzażu
technika mieszana, tektura, 21 × 29,5 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 70
olej, płyta, 16,5 × 13,5 cm
sygn. p. d.: S.E.
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk
z opisem pracy numerem oraz numerem pracy 64
olej/tektura, 17 x 28 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'S. E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986', napis ołówkiem: '55' oraz pieczęć producenta na krośnie malarskim
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Lipert Gallery, Nowy Jork, 10 maja-14 czerwca 1986
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/55
olej/tektura, 19 x 24 cm
sygnowany monogramem wewnątrz przedstawienia oraz p.d.: 'S. E.'
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/63
W mieście - Paysage avant, 1927
olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
Inny wariant tematu W mieście [W piwnicy] Stanisława Eleszkiewicza znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i datowany jest na rok 1927.
ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. E.; na odwrocie owalny stempel autorski.
olej/tektura, 20 x 26,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'S.E'
POCHODZENIE
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/69
olej/tektura, 18 x 23,5 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/23
akwarela, ołówek, papier, 13 × 21 cm w świetle oprawy
sygn. śr. l.: S.E.
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk (częściowo zatarta)
z numerem pracy 270
Galeria POSK, Londyn King Street 238-246
Kolekcja Mariana Lurczyńskiego (1907- 1992)
Kolekcja prywatna, Polska
akwarela, gwasz, papier, 18,5 × 25 cm
sygn. p. d.: S.E.
na mocującej tekturze odwrocie napis: "BOAT"
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk z numerem pracy 102/4
Kolekcja prywatna, Polska
tusz, papier, 15 × 22,5 cm, sygn. l. d.: S.E
Kolekcja prywatna, Polska
ołówek, papier, 14 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: S.E.
Kolekcja prywatna, Polska
olej/płyta pilśniowa, 41,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'S.Eleszkiewicz'
Akwarela, kredka, ołówek, papier; 9 x 13 cm
Sygnowany p.d.: S.E.
Na odwrocie stempel i nalepka POSK Gallery Collection London z opisem pracy
olej/płyta, tektura, 58,5 x 71,5 cm
sygnowany l.d.: 'S. Eleszkiewicz'
GITARZYSTA - AUTOPORTRET Z GITARĄ, OK. 1930
olej, tektura, 65 x 80 cm
sygn. p.g.: S.Eleszkiewicz
na odwrocie naklejka depozytowa z MN w Warszawie
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Agra-Art, 5.12.2004, poz.108
od 1993 roku depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie
kolekcja Art-B
aukcja Domu Aukcyjnego Polswiss-Art, 14.06.1991
Mężczyzna w pomarańczowej kurtce
olej, tempera, tektura, 21,5 x 18,5 cm
sygn. p. d.: S. E.
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 10
Exhibition Stanisław Eleszkiewicz 1900- 1963, Lipert Gallery, 147 Milton Street, Greenpoint, Brooklyn N. Y. 11222, May
10 - June 14, 1986
olej, tempera, tektura, 28,5 x 20 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 49
Exhibition Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, Lipert Gallery, 147 Milton Street, Greenpoint, Brooklyn, N. Y. 11222, May 10 - June 14, 1986
olej/tektura, 19 x 16 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/61
Dwóch zamiataczy ulic w Paryżu
olej/tektura, 25,5 x 19,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'S.E.'
WYSTAWIANY
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/41
tusz, papier, 21 × 27 cm
sygn. p. d.: S.E
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
tusz, papier, 21 × 26,5 cm
sygn. p. d.: S.E
tusz, papier, 15,5 × 22,5 cm
sygn. l. d.: S.E
tusz, papier, 16 × 22,5 cm
sygn. p. d.: S.E
tusz, papier, 21 × 26,5 cm
sygn. p. d.: S.E
Ołówek, papier; wym. w św. pp.: 12 x 16,4 cm; sygn. p. d.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy, Nowy Jork 1986, poz. 45, il.
Ołówek, papier; wym.: 12,3 x 9,5 cm; sygn. p. d.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy, Nowy Jork 1986, poz. 47, il.
olej/płyta, 45 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'S.ELESZKIEWICZ'
- Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy w Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, s. nlb. (il.)
ołówek/papier, 30 x 43 cm
olej, płyta, 61 × 80 cm
sygn. l. d.: Eleszkiewicz
olej, płyta, 56 × 43 cm
sygn. p. d.: S.E
olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
na odwrocie, na oprawie nalepka galerii Villa La Fleur.
tempera/papier, 74 x 74 cm
- dom aukcyjny Agra Art, 12.10.2014
- dom aukcyjny Desa Unicum, 26.11.2015
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: SEleszkiewicz
na odwrocie drukowana nalepka z informacją o pracy w języku francuskim oraz numer wypisany czerwoną kredką: No 90/12
węgiel, biała kreda w światłach,
papier szaro brązowy, 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.E. / 1952
pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
gwasz, papier, 28 × 39 cm
sygn. p. d.: SE
olej, sklejka, 45 × 38 cm
sygn. p. g.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie napis: SEATED LABOURER/ STANISLAS ELESZKIEWICZ
olej/tektura, 27,1 x 35,2 cm
olej, tektura, 46 × 37 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
ołówek, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
olej, płyta, 55 x 43 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: S. Eleszkiewicz
PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Paryż
kolekcja prywatna, Warszawa
olej, płótno, 57 x 70 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Paryż
kolekcja prywatna, Warszawa
olej/tektura, 18 x 25,5 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'
- Stanisław Eleszkiewicz, Lipert Gallery, 10.05-12.06.1986, Nowy Jork, nr 38
olej/tektura, 21 x 32,5 cm
EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'
- Stanisław Eleszkiewicz, Lipert Gallery, 10.05-12.06.1986, Nowy Jork, nr 47
olej/tektura, 21,5 x 21,5 cm
sygnowany p.d.: 'S.E'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Lipert Gallery w Nowym Jorku: '
- Stanisław Eleszkiewicz, Lipert Gallery, 10.05-12.06.1986, Nowy Jork
olej, tektura, 48 x 56 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: SE
ołówek, papier;
26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
olej, tektura; 24,5 x 19 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: St. Eleszkiewicz
pastel, sygn.i zatyt. "Claude Marie" w prawym gornym rogu;
x 62 cm
technika mieszana na kartonie, monogramowany w lewym dolnym rogu;
15,5 x 25,5 cm
olej/karton, 54 x 42 cm
sygnowany p.d.: `S.Eleszkiewicz`
na odwrociu papierowa nalepka z paryskiej firmy P. Naveza
olej/tektura, 21,5 x 27 cm
na odwrociu szkic postaci
tempera/papier, 74 x 74 cm
sygnowany l.d.: S. Eleszkiewicz`
akwarela, gwasz, tusz, papier, 15 × 22,5 cm
sygn. p. d.: S.E.
olej, papier naklejony na płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie stempel z informacją: MIECZYSŁAW LURCZYŃSKI , adres londyński,..., numer 95
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
technika mieszana na kartonie,
monogramowana w lewym dolnym rogu;
15,5 x 25,5 cm
technika mieszana (kserokopia podmalowana
akwarelą, gwaszem); 29,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz (zamalowane) i powtórnie sygn. S. E.
Istnieje grupa prac artysty - powstałych prawdopodobnie w późnym okresie twórczości, w których Eleszkiewicz sięgał po swoje wcześniejsze kompozycje. Posłużył się w nich techniką kserokopii, a następnie położył kolor. Pociągnięcia farby są pełne inwencji i wigoru, świadczą o poszukiwaniach nowych form wyrazu.
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej, karton naklejony na płótno; 52,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
sygnowany p. d.: `S. Eleszkiewicz`
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej, gwasz, papier; 44 x 41cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej, sklejka, 38 x 46 cm
sygn. p.d.: S. Eleszkiewicz
Na odwrocie nalepka z francuskim stemplem i datą 1943.
Estymacja: 25 000 - 30 000 zł
olej/deska, 27 x 35 cm
Estymacja: 10 000 - 15 000
olej/tektura, 17,5 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: `S.E.`
ODWROCIE: papierowa naklejka wystawowa z Lipert Gallery w Nowym Jorku z opisem obrazu
Estymacja: 3 000 - 5 000
gwasz/tektura, 32,5 x 21 cm
Estymacja: 4 000 - 6 000
tusz/papier, 14 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `S.E`
Estymacja: 1 500 - 2 000
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
olej/płyta, 41 x 33 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000
olej/płótno, 40 x 33 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Olej, deska;
46 x 38 cm
Sygn. p.g. S.Eleszkiewicz
Olej, tektura;
48 x 38 cm
Sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
węgiel, pastel, ołówek, papier,
45 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. monogramem
olej, płyta,
22 x 29 cm;
sygn. p. d.
Pochodzenie: Sprzedaż Pracowni Eleszkiewicza, Pan Renaud, Drouot 1973
olej, płyta,
40,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.
Pochodzenie: Sprzedaż Pracowni Eleszkiewicza, Pan Renaud, Drouot 1973, nr 84
olej, karton
sygn. l.d.: S. Eleskievicz
41 x 28 cm
PERSONNAGE AU CHAPEAU HAUT DE FORME
gwasz, papier
sygn. p.d.: s. eleszkievicz
26 x 14,50 cm
sygn. p.d.: S.E. / 1952
pastel/papier, 34 x 53 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
technika mieszana, tektura,
30 x 21 cm
sygn. p.d. S.E
Na odwrocie nalepka: Exibition/ Stanisław Eleszkiewicz/ Lipert Gallery/ N.Y. May 10-June 14 1986
olej, tektura,
21 x 34 cm
sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
kredka, papier
64 x 52,5 cm
sygn. p.d. S. Eleszkiewicz
gwasz, papier
sygn. p.g.: "s. eleszkievicz"
26 x 14,50 cm
olej, karton
sygn. p.d.: "SE"
69 x 95,50 cm
olej, karton
sygn. p.d.
48 x 38 cm
olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
technika mieszana, karton
38 x 45 cm
sygn. l.d. Eleszkiewicz
olej, płyta,
50 x 41 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
na odwrocie papierowa naklejka: POSK Gallery Collection / Polish Social&Cultural Association / 238-246 King Street / London W6 ORF England oraz pieczŕtka POSK
KOMPOZYCJA Z TRZEMA POSTACIAMI I BIAŁYM KONIEM
Olej, płótno;
60 x 81 cm
Sygnowany l.d.: S. Eleszkiewicz
olej/sklejka,
37,5 x 46 cm
sygnowany l. d.: `S. Eleszkiewicz`
Olej na kartonie
Syg. p.d.
19 x 28 cm
papier szaro brązowy,
62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.E. / 1952
Węgiel, pastel i kredka na papierze
Monogram l.d.
45 x 27 cm (w świetle passe-partout)
Olej na tekturze
Monogram p.d.
26,5 x 18,5 cm
RYCERZ Z RUMAKIEM U WRÓT ZAMKU
gwasz/papier,
15 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `E. S.`
olej, płótno naklejone na tekturę ,
51 x 68 cm
sygn. l.d. S.Eleszkiewicz
węgiel, biała kreda w światłach, papier szaro brązowy,
sygn. p.d.: S.E. / 1952
olej, tektura,
29,5 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz,
na odwrocie napis autorski?: S. Eleszkiewicz
Olej, płótno; 60 x 81 cm
olej, akwarela/płyta, 25,5 x 30,5 cm
ODWROCIE: naklejka z galerii Bonaparte w Paryżu
olej, tektura, 26 x 21 cm;
sygn. p. d.: S. E.;
na odwrocie tytuł autorski
olej, sklejka; 38 x 46 cm
sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
Na odwr. nalepka z francuskim stemplem i datą 1943.
olej, tektura; 58,5 x 46 cm
sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
olej/tektura,
32 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: "S. E."
olej, płótno;
59 x 73 cm
sygn. l.d. S.Eleszkiewicz
olej, tektura,
26 x 21 cm;
sygn. p. d.: S. E.;
na odwrocie tytuł autorski
olej, płyta,
50 x 41 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
na odwrocie papierowa naklejka: POSK Gallery Collection / Polish Social&Cultural Association / 238-246 King Street / London W6 ORF England oraz pieczątka POSK
gwasz/papier,
sygnowany p. d.: `E. S.`
technika mieszana: kserokopia podmalowana akwarelą,
gwaszem
29,5 x 42 cm;
olej/płótno
55,5 x 39 cm
sygnowany i datowany p. d.: "S. Eleszkiewicz - 1920"
na odwrocie naklejka z galerii w Londynie
papier szaro brązowy
sygn. p.d.: S.E. / 1952
olej/płyta,
50 x 41 cm
papierowa naklejka: `POSK Gallery Collection | Polish Social&Cultural Association | 238 - 246 King Street | London W6 ORF Englang` oraz trudno czytelna pieczątka z nazwiskiem autora
Dwaj mężczy¼ni (St.Eleszkiewicz i Jan Rubczak?)
sygn. p.d.
olej, papier
21.1x32.8
sygn. p.d.
olej, tektura
16.5x24.5
olej, sklejka;
25,5 x 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: S.E
niesygnowany
kredka, tektura
14x20
sygn. l.d.
kredka, tusz, tektura
16x11
olej, sklejka,
38 x 46 cm
sygnowany p.d.: S Eleszkiewicz Na odwr. nalepka z francuskim stemplem i datą 1943.
olej/płótno, 55 x 67 cm
sygnowany p. d: `S. Eleszkiewicz`
technika własna, olej, papier,
26,5 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: S. E.
olej/tektura,
21 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `S Eleszkiewicz`
na odwrocie tytuł autorski
olej/tektura, 26 x 21,2 cm
sygnowany p. d.: `E. S.`
na odwrocie tytuł autorski
piórko, tusz na papierze, 14 x 22 cm w świetle passe - partout, sygnowany p.d. inicjałami "S.E.", na odwrocie pieczątka podłużna: "Stanisław Eleszkiewicz. Lipert Gallery, Brooklyn, NY"
Zapewne ilustracja do powieści historycznej.
Pejzaż z zamkiem i białym koniem
druk, olej, technika mieszana, płyta, 44 x 59 cm
sygn.l.d.: S.E; p.d.: S. Eleszkiewicz
na odwrociu: naklejka: "Eleskiewicz", "30"
Kolekcja Wojceicha Borzobohatego, Paryż
Kolekcja prywatna
Technika mieszana; 30 x 21 cm
Na odwrocie nalepka papierowa: EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ |
1900 - 1963 | 50 - Three Friends II | Lipert Gallery | 147 Milton Street |
Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1996
technika mieszana, karton, 33 x 25 cm
sygn. l.d.: S.E.
na odwrociu: Eleskiewicz
Pochodzenie: Kolekcja Wojciecha Borzobohatego
olej, tektura, 41 x 33 cm
sygn. l.d.: SEleszkiewicz
PEJZAŻ Z POŁUDNIOWEJ FRANCJI, 1960
olej, sklejka,
21 x 26.3 cm
na odwrocie napis: "LANDSCAPE" | Stanislaw El.... (1900-1963) | S. ELESZKIEWICZ oraz pieczątka POSK w Londynie
sygn. p.d.: S.E. / 1952
olej, tektura, 25 x 20,5 cm;
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
olej, tektura, 26 x 36
sygn. p.d.: S E
olej/karton, 17,8 x 12,5 cm
sygnowany p. d.: `E. S.`
olej/tektura, 78 x 56 cm
olej, płótno
59 x 72,5 cm
sygn. l.d.: S.Eleszkiewicz
technika mieszana, tektura
25 x 33 cm
sygn. p.d.: S.E. na odwrociu: długopisem Eleskiewicz [sic], 28,51
olej, tektura,
46 x 61 cm
sygnowany l.d.: S. Eleszkiewicz
Długopis, ołówek, papier; 14 x 21,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: S. E.
Ołówek, papier; 14 x 20,2 cm w świetle
Sygnowany p. d.: S. E.
Ołówek, papier; 14,2 x 17 cm w świetle
Sygnowany p. d.: S. E.
olej, tektura, 65 x 54 cm;
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
olej, tektura, 65 x 54 cm;
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
Olej, płyta; 56 x 43 cm
Sygnowany p. d.: S. E.
Na odwrocie pieczątka: POSK 233-246 KING STREET | LONDON WE... (napis nieczytelny) | TITLE ELESZKIEWICZ | MEDIUM... | REG. No 94
technika własna, papier na tekturze,
29,6 x 21 cm; sygn. p.d.: SE
Na odwrocie nalepka wystawowa z LIPERT GALLERY w
Nowym Jorku z 1986 r.
oparty o stół
olej, tektura, 50 x 65 cm
olej, deska, 15,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie nalepka z nr 6.
czarna kredka, węgiel, papier,
45,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. S.E.; na odwrocie pieczęć z wystawy w
londyńskim Polskim Ośrodku Społeczno - Kulturalnym
(POSK) nr 255 oraz tytuł: Horses
Olej, płyta;
56 x 43 cm
Sygnowany p. d.: S. E.
POD CZERWONĄ PARASOLKĄ (PARA Z PARASOLKĄ)
Olej, płyta;
22 x 35 cm
Sygnowany p. d.: S. Eleszkiewicz
Na odwrocie napis: "THE COUPLE WITH UMBRELLA", pieczątka: POSK 233-246 KING STREET | LONDON WE... (napis nieczytelny) | TITLE ELESZKIEWICZ | MEDIUM... | REG.? 86 oraz nalepka papierowa: 14 S. Eleszkiewicz | "The Couple with | Umbrella"| ? 165.00
Gitarzysta - Autoportret z gitarą, ok. 1930
olej, tektura,
65 x 81 cm
sygnowany p.g.: S. Eleszkiewicz
olej, płótno,
45 x 54 cm;
sygn. p.d.: S.Eleszkiewicz
na odwrocie stempel londyńskiego Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego z nazwiskiem autora i nr 274 oraz tytuł obrazu VILLAGE
olej, tektura
42,5 x 42,5 cm
Ołówek, papier; 14,6 x 20,7 cm (świetle oprawy)
Sygnowany ołówkiem p. d.: S. E.
Ołówek, papier; 19,6 x 14,7 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: S. E.
akwarela, gwasz, karton 23,5 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. dół: S. Eleszkiewicz
olej na tekturze, 80,5 x 61 cm,
u dołu po lewej "S. Eleszkiewicz"
Olej na tekturze 65 x 53,5 cm
Sygnowany l.d. oraz p.d.- "S Eleszkiewicz"
olej, płótno, 53 x 46 cm; sygn. l.d.: SEleszkiewicz
ołówek, papier,
wymiary: 115 x 155 mm,
sygn. oł.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 68 (dział rysunku).
Mężczyźni z koniem na tle pejzażu
piórko, tusz, papier,
wymiary:
130 x 170 mm,
sygn.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 71 (dział rysunku)
kredka, papier,
wymiary: 180 x 160 mm, n/s.
Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 52 (dział rysunku).
ołówek, papier,
wymiary: 230 x 135 mm,
sygn. oł.: S.E.
Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 16 (dział rysunków).
ołówek, akwarela, papier,
wymiary: 270 x 170 mm,
sygn. oł.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 7 (dział akwarel).
ołówek, papier,
wymiary: 230 x 280 mm, nie
sygn. Lit.: Katalog wystawy Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo irysunek, N. York 1986, poz. kat. 1 (dział rysunków).
olej na tekturze, 21 x 26 cm,
sygnowany u dołu monogramem "S. E. 24. 8. 48"
Zakupiony w Paryżu w pracowni M. Lurczyńskiego, przyjaciela malarza.
Olej na płótnie 55 x 46 cm
Sygnowany l.d. - "S Eleszkiewicz"
ołówek, akwarela, gwasz, karton, 29,5 x 42 cm
sygn. p.d.: S.E.
olej, tektura, 52 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: St. Eleszkiewicz
Olej na papierze naklejonym na tekturę 32 x 41 cm
Sygnowany l.g. - "S Eleszkiewicz / Paris / 1927"
olej, tektura, 28,5 x 41,5 cm, sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
olej, płótno, wym.: 50 x 60 cm
sygn. p.g.: St. Eleszkiewicz
rysunek ołówkiem, 18 x 25,5 cm, sygnowany p.d. "S. Eleszkiewicz"
Dwóch mężczyzn (S.Eleszkiewicz i J.Rubczak?)
sygn. p.d.
olej papier
21.1x32.8
Olej na kartonie 80,5 x 65 cm
Sygnowany l.d. - "S. Eleszkiewicz"
Wystawiany- Polski Paryż. École de Paris.
olej na tekturze, 36 x 55 cm, sygnowany l.d.: "S. Eleszkiewicz"
ołówek, 27 x 21,5 cm, sygnowany po lewej: "S. E.", na odwrocie pieczątka: "Stanisław Eleszkiewicz Lipert Galery Brooklyn NY" nr 5
olej, sklejka, 38 x 46 cm; sygnowany p.d.: S Eleszkiewicz
olej, płyta pilśniowa,
60 x 45 cm
napis na odwr. l.g.: SE ELESKIEWICK
olej na tekturze, 19,2 x 24,5 cm (w świetle p-p)
sygnowany l.d.: "S. Eleszkiewicz"
na odwrocie nalepka D.A. Agra-Art z XII 1998 r.
akwarela, gwasz, karton, 23,5 x 30 (w świetle passe-partout)
sygn. śr. d.: S. Eleszkiewicz
olej, płótno, 55,5 x 38 cm;
sygn. p.d.- S. Eleszkiewicz - 1920
Na odwrocie stempel wystawy z Londynu.
olej na papierze, płótno 50 x 61
sygnowany prawy dół: "S. Eleszkiewicz"
olej na tekturze, 27 x 17,6 cm
sygnowany l.d.: "S.Eleszkiewicz"
Artysta związany z kręgiem Ecole de Paris. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (1919-1921). Następnie przebywał w Paryżu.
Eleszkiewicza interesował głównie pejzaż i portret. Ze szczególnym upodobaniem malował scenki rodzajowe z małomiasteczkowego życia oraz portrety ludzi z marginesu społecznego.
olej, płyta, 46,5 x 39 cm;
sygn. p.d. - S.Eleszkiewicz
Na odwrocie stempel londyńskiej Posk Gallery z numerem 97.
rysunek ołówkiem, 18 x 25, 5 cm
sygnowany p.d.:
"S. Eleszkiewicz"
olej na tekturze, 31,5 x 27 cm
sygnowany p. d.:
"St. Eleszkiewicz"
olej, tektura
46 x 36 cm
akwarela, gwasz, karton
23,5 x 30 cm
olej, płótno
57 x 75,5 cm
olej, płótno
55 x 46 cm