Olej, tektura; 48 x 38 cm Sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
Od 1923 artysta mieszkał w Paryżu, gdzie wystawiał na Salonach i w galeriach, m.in. Galerie d`Art du Montparnasse (1928, 1929, 1930), L`Art Contemporain i Drouot (1932). Malował sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Koncentrował się na wizerunkach mieszkańców i widokach ulic małych miasteczek. Jego wczesne obrazy cechuje dramatyczna, stężona ekspresja i oszczędna gama środków wyrazowych: uproszczona forma obwiedziona mocnym konturem, wąska, stłumiona skala barw z przewagą brązów czerwieni i czerni, swobodny, zamaszysty dukt pędzla i impastowo nakładana farba odsłaniająca miejscami szorstką fakturę płótna. Oferowany "Autoportret" to wybitny obraz, zarówno ze względu na rzadkość malowania przez artystę własnych portretów jak również ze względu na wysoką wartość artystyczną.
ELESZKIEWICZ Stanisław
Urodził się w 1900 r w Czutowie k. Połtawy, zmarł w 1963 r w Paryżu. Na początku lat 20-tych osiadł w Paryżu. Malował sceny rodzajowe, pejzaże, portrety, stosował uproszczone formy wzmocnione ciemnymi konturami. Używał różnych technik: gwasz, pastel, węgiel, tempera, olej. Zajmował się projektowaniem obiektów sztuki dekoracyjnej, witraży, mozaik.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl