akwarela na papierze
25,5 x 33 cm
sygnowana i opisana w prawym, dolnym rogu: "Ludwik Jach | Belgrad 1917.- | Kawiarnia 'Albanije' w Białogrodzie, z której spiskowcy | serbscy opracowali plan godzący na życie arc. Ks. pary Franciszka | Ferdynanda.- ".
1 200 zł
17-11-2022
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Mapa Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego
ok. 1772 r.
miedzioryt kolorowany na papierze
48 x 58 cm
3 000 zł
17-11-2022
Mapa Pomorza (Borussiae Regnum)
ok. 1750 r.
48 x 57 cm
1 800 zł
17-11-2022
Mapa Królestwa Węgier (Nova et Accurata Hungariae)
ok. 1730 r.
49 x 57 cm
Mapa pokazująca zasięg terytorialny historycznego Królestwa Węgier po około pierwszej ćwierci XVIII wieku.
1 200 zł
17-11-2022
PIASECKI Leszek (1928-1990)
"Zimowa trojka"
olej na sklejce
30 x 40 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Leszek Piasecki".
4 900 zł
17-11-2022
DACZYŃSKI Stanisław (ur.1856r.)
"Góralka"
, 1924
olej na tekturze
43 x 34 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "St. Daczyński | 924".
3 600 zł
17-11-2022
MRAZEK Frantisek (1876 Cesky Krumlov - 1933 Spiska Bela )
"Na targu"
olej na tekturze
13 x 16,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "F. Mrazek".
1 650 zł
17-11-2022
"Mała pasterka"
olej na tekturze
13 x 16,5 cm
1 650 zł
17-11-2022
SPINKI MANKIETOWE, l. 20. XX w., art déco
mosiądz złocony
grawerowane
2 szkła o barwie szafirów
wymiary części ozdobnej: 1,8 x 1,3 cm; masa: 6,75 g