Łodzie na pierwszym planie utrzymane są w ciepłej tonacji barwnej co przydaje kompozycji żywiołowości. Obraz odznacza się znakomitymi światłocieniami, delikatnie prowadzonymi liniami pędzla oraz widoczną strukturą farby.
Cechuje go świetna technika malarska.Powierzchnię malatury pokrywa warstwa werniksu. Płótno sygnowane jest w prawym dolnym rogu W. Schubert. Org. Willi Schubert (1900-1980), więcej na https://antikon.pl