Zegar ma cztery finezyjne w kształcie nóżki ze złoconego brązu. Złocony brąz to także materiał, z którego wykonano ozdobne aplikacje zegara. Obudowa zegara jest wykonana z pięknego białego marmuru. Oryginalna tarcza sygnowana nazwą dawnego niemieckiego sprzedawcy detalicznego Aug. Herscher, Freiburg i/B. Na dekorowanej kwiatowym motywem tarczy umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę z wyraźnymi arabskimi cyframi osłaniają przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło oraz werk oznaczone są numerami. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles. Zegar jest bardzo ciężki.
Dzięki swym walorom estetycznym zegary kominkowe zawsze stanowiły istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny francuski zegar, pochodzący z około 1870 roku, znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach. Połączenie eleganckiej formy zegara oraz bieli marmuru świetnie sprawdza się w aranżacjach pomieszczeń inspirowanych Prowansją albo stylem brytyjskiego cottage. STAN ZACHOWANIA PRZEDMIOTU: Stan bardzo dobry, jak na swój wiek. Mechanizm w pełni sprawny, po przeglądzie zegarmistrzowskim. WYMIARY ZEGARA: Wysokość 40 cm, Szerokość 24 cm, Głębokość 12 cm, Średnica tarczy 10 cm. DIMENSIONS OF THE CLOCK: Height 40 cm, Width 24 cm, Depth 12 cm, Diameter of the dial 10 cm. A.D. Mougin był znanym XIX-wiecznym francuskim producentem zegarów. Firma jest wymieniana jako zlokalizowana w miejscowości Herimoncourt, która znajduje się w regionie Montbeliard we Francji, jednym z głównych obszarów produkcji zegarów. Później mieściła się przy Rue de Turenne 75 w Paryżu. Duex Médailles oraz gwiazda są znakami towarowymi tej firmy i symbolizują dwa medale, które Mougin zdobył na wystawach w trakcie swojej kariery przed rokiem 1900.
cena: 7 900 zł