Znakomity stary zegar portykowy wykonany z marmuru o pięknej miodowo-bursztynowej barwie. Kwintesencja empirowego stylu. Spodoba się wszystkim ceniącym ponadczasową elegancję i prostotę jego architektonicznej formy. Zegar ozdobiony jest elementami ze złoconego brązu. Uwagę przykuwa zwieńczenie w postaci figurki cesarskiego orła. Oryginalne wahadło porusza się pomiędzy dwoma marmurowymi kolumnami. Wahadło jest przedstawieniem Heliosa/Mitry, mitologicznego boga słońca, nazywanego też Słońce Niezwyciężone, który ukazywany jest w sztuce z promienistą aureolą wokół głowy. Osłoniętą przeszkleniem, emaliowaną tarczę z wyrażnymi arabskimi cyframi dekoruje malowana kwiatowa girlanda oraz bardzo ładnie wykrojone, złocone wskazówki. Zegar wybija półgodziny i godziny. Kluczyk do nakręcania zegara dołączamy do przedmiotu. Zegar pochodzi z Francji, wykonany został na początku XX wieku, około 1900 roku. Mechanizm oraz wahadło są sygnowane wybitymi numerami.
Ten niezwykle stylowy zegar zachwyci wszystkich gości i przyda domowi spledoru. Zegar wspaniale będzie wyglądał ustawiony na kominku bądź komodzie w jadalni, salonie czy gabinecie lub biurze. STAN ZACHOWANIA PRZEDMIOTU: Stan bardzo dobry, jak na swoje lata. Mechanizm na chodzie, po transporcie może wymagać regulacji. WYMIARY ZEGARA: Wysokość 40 cm, Szerokość 24 cm, Głębokość 12 cm, Średnica tarczy 10 cm. DIMENSIONS OF THE CLOCK: Height 40 cm, Width 24 cm, Depth 12 cm, Diameter of the dial 10 cm.