Uroczy zestaw 6 talerzy deserowych z lat trzydziestych XX wieku. Wyprodukowany przez niemiecką fabrykę porcelany Plankenhammer, która działała w Bawarii w latach 1908 - 1974. Talerzyki mają rant dekorowany złotą otoczką a po środku każde naczynie ma inny motyw owocowy. Śliwki, gruszki, brzoskwinie, truskawki, czereśnie oraz winogrona wibrują pełnymi życia kolorami i z sprawią, że każdy deser podany na tych talerzach będzie jeszcze lepiej smakował. Wszystkie talerze sygnowane są na odwrocie znakiem wytwórni Plankenhammer z dwoma skrzyżowanymi młotami w trójkącie, który używany był między 1920 a 1945 r.
Stan zachowania: Porcelana nosi jedynie oznaki lekkiego używania, więc jak na swoje lata to jest w naprawdę bardzo dobrym stanie. Wymiary: Średnica talerza 19,5 cm. Lovely set of six vintage dessert plates - 1930's. Made by Porcelain Factory Plankenhammer (1908 - 1974) in Bavaria, Germany. The plate measures 19,5 cm in diameter. It is decorated with gold rim and fruit motif. The colors of the fruits are succulent and vivid. Items look beautiful on a table and would serve very well at an afternoon tea party or a dinner party. High quality German porcelain. Each piece is marked on the back with the word Bavaria above a triangle with two crossed hammers inside (please refer to the photos). The mark was used by Porzellanfabrik Plankenhammer between 1920 - 45. Very good condition. They show normal signs of light use that you would expect from vintage items.