STRAETEN Georges van der (1856 - 1941)
materiał: brąz patynowany,
wys. 44 cm
Sygnowana "G. van der Straeten" i znakiem odlewni "Societe des bronzes de Paris"
Stan zachowania: bardzo dobry.
Rzeźbiarz pochodzenia belgijskiego, mieszkający w Paryżu, od 1885 wystawiał na Salonach. Jego liczne popiersia, głównie kobiece, cieszyły się wielkim powodzeniem i były realizowane w różnych wielkościach zarówno w brązie jak i w kompozycji metali.