Mechanizm szwajcarski z trzema ustawieniami bicia i wychwytem kotwicowym, mocowanie wahadła na nitce; tarcza emaliowana; obudowa drewniana, częściowo złocona; Wysokość całkowita: 87 cm, Szerokość: 35 cm; Europa Zachodnia, kon. XVIII w.
Zegar konsolowy XVIII wiek. Mechanizm szwajcarski w drewnianej obudowie z II połowy XVIII wieku. Oryginalny, ciekawy mechanizm na dwa młotki (dwu tonowe bicie) z trzema ustawieniami dzwonienia. Wychwyt kotwicowy, mocowanie wahadła na nitce.