drewno czernione, orzech, palisander, intarsje i inkrustacje, mosiądz, kość; szkło trawione i szlifowane; szerokość 33 cm, głębokość 24,5 cm; Francja II poł. XIX w.
Kantyna podróżna zwana barkiem przenośnym.
Pochodzi z II połowy XIX wieku i wykonana z drewna fornirowanego, wykończonego w kolorze czarnym charakterystycznym dla stylu Napoleona III
Dwie płaszczyzny górna i frontowa ozdobione są intarsją z drewna egzotycznego, kości zwierzecej i blachy mosiężnej. Płaszczyzny te otoczone są żyłką z brązu.
We wnętrzu znajduje sie wyjmowana drewniana półka z uchwytem, w ktorej umieszczone są szkła: zestaw 16 kieliszków (3 szt. od innego kompletu) oraz 3 karafki (jednej niestety brakuje, nie doczekła do naszych czasów; brak korków)