BARANOWSKI Tadeusz (ur. 1945, Zamość)
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - projekt okładki
akwarela/papier, folia celuloidowa, 45 x 32 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi
cena wywoławcza: Wykup abonament
W pustyni i w paszczy - projekt okładki
Orient men - plansza komiksowa nr 10, 1977 r.
akwarela/papier, folia celuloidowa, 35,7 x 35 cm (arkusz)
Projekt plakatu do albumu Tffffuj do bani z takim komiksem, 2005 r.
akwarela, tusz/papier, 35 x 50 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi 'TADEUSZ BARANOWSKI 2005 R.'
na odwrociu opisany: 'TEN RYSUNEK JEST JEDYNYM ORYGINALNYM RYSUNKIEM PLAKATU | DO ALBUMU "TFFFUJ DO BANI Z TAKIM KOMIKSEM"'| NIE ISTNIEJĄ INNE WERSJE, CO POTWIERDZAM WŁASNORĘCZNYM | PODPISEM, ORAZ ODCISKIEM KCIUKA PRAWEJ RĘKI. (TRZYKROTNYM)! | WARSZAWA, 2005 ROK | T. BARANOWSKI"
poniżej trzykrotny odcisk kciuka artysty
Podróż smokiem Diplodokiem - okładka komiksowa, 1986 r.
blaudruk, tempera/folia celuloidowa, papier, 38 x 28 cm (zadruk)
sygnowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'TADEUSZ BARANOWSKI OKŁADKA PODRÓŻ SMOKIEM DIPLODOKIEM'
sygnowany na odwrociu: 'T. BARANOWSKI'
Skąd się bierze woda sodowa - plansza komiksowa nr 8, 1975 r.
blaudruk, tempera/folia celuloidowa, papier, 30 x 27,5 cm (arkusz)
sygnowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'TADEUSZ BARANOWSKI 1975 R. „Świat Młodych” | PIERWSZA WERSJA "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" / MÓJ PIERWSZY KOMIKS / ODC. 8'
na odwrociu sygnowany: 'T. BARANOWSKI'
Skąd się bierze woda sodowa - plansza komiksowa nr 9, 1975 r.
sygnowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'TADEUSZ BARANOWSKI 1975 R. „Świat Młodych” | PIERWSZA WERSJA "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" / MÓJ PIERWSZY KOMIKS / ODC. 9'
Orient Men, śmieszy, tumani, przestrasza - okładka komiksowa, 2015 r.
blaudruk, tempera/folia celuloidowa, papier, 37,5 x 28 cm (zadruk)
sygnowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI OKŁADKA "ORIENT MEN"'
drewno, tworzywo sztuczne, 110 x 210 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'T.Baranowski | 2012'
Antresolka profesorka Nerwosolka, tylna okładka komiksowa, 1979 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 42 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI ORYGINALNA OKŁADKA "ANTRESOLKA PROFESORKA NERWOSOLKA" | T. BARANOWSKI 1979 R WYDANIE II'
WYDANIA:
"Świat Młodych" 1976
wyd.I - MAW 1982
wyd.II - MAW 1983
wyd.III - Omnibus 1989
wyd.IV - Egmont 2004
Skąd się bierze woda sodowa, plansza komisowa nr 7, 1979 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 33 x 24 cm
sygnowany i opisany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'TADEUSZ BARANOWSKI ORYGINALNA PLANSZA Z ALBUMU "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" | T. BARANOWSKI 1978 R'
WYDANIA:
"Świat Młodych" 1976
wyd.I - MAW 1982
wyd.II - MAW 1983
wyd.III - Omnibus 1989
wyd.IV - Egmont 2004
Skąd się bierze woda sodowa, plansza komiksowa nr 8, 1979 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 32,5 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'TADEUSZ BARANOWSKI ORYGINALNA PLANSZA Z ALBUMU "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" | T. BARANOWSKI 1979 R'
WYDANIA:
"Świat Młodych" 1976
wyd.I - MAW 1982
wyd.II - MAW 1983
wyd.III - Omnibus 1989
wyd.IV - Egmont 2004
Skąd się bierze woda sodowa, plansza komiksowa, 1978 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 32 x 23,5 cm
opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T.BARANOWSKI, 1978 "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" '
Antresolka profesorka Nerwosolka, strona tytułowa komiksu, 1978 r.
opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI - STRONA TYTUŁOWA - "ANTRESOLKA PROFESROSKA NERWOSOLKA" - 1978 | II-GIE WYDANIE "NA CO DYBIE W WIELORYBIE"
Bąbelek, ilustracja komiksowa, 2010 r.
flamaster, inna/papier, 25 x 17,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'T. Baranowski | 2010 R'
rysunek na szablonie drukowanym, dodawany do jednego z limitowanych albumów
Profesorek Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, ilustracja komiksowa, 2011 r.
flamaster/papier, 27 x 19,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'T. Baranowski 2011'
rysunek odręczny na drukowanym szablonie, praca dołączona do limitowanego albumu edycja 17/350
Skąd się bierze woda sodowa, plansza komisowa, 1978 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 23,5 x 31,5 cm
opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI 1978 R. - "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" '
Oryginalna plansza z limitowanego albumu Na wypadek wszelki ...itd., 2006 r.
farby emulsyjne, gwasz/folia celuloidowa, papier, 46 x 35 cm
sygn., wraz z limitowanym albumem - nakład 550 egz., sygnowanym i dedykowanym dla nabywcy.
technika własna, 200 x 105 cm, sygn.
Orient Men - Forewer na zawsze, plansza komiksowa, 1978 r.
farby emulsyjne, gwasz/folia celuloidowa, papier, 35 x 34,6 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI. ORIENT-MEN. SWIAT MŁODYCH. 1978 R.'