SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
relief, akryl, drewno / sklejka
181,5 × 76,5 × 20 cm
sygnowany na odwrociu: TADEUSZ | SZPUNAR
cena wywoławcza: Wykup abonament
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
olej, drewno, 121,5 x 120,5 cm
sygn. na odwrocie: T. SZPUNAR KOMPOZYCJA II/74 IDOL BIAŁY
od spodu papierowa nalepka inwentarzowa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa z opisem pracy
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
brąz, 54 x 25 cm
sygnowany i datowany: 'ST 55'
odlew współczesny
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, 44 x 11,5 x 10 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'T. SZPUNAR | "TORS" 1961'
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
Portret syntetyczny IV/75, 1975 r.
drewno polichromowane, 27,5 x 27 x 15 cm
sygnowany, datowany i opisany na spodzie podstawy: 'T. SZPUNAR | Portret syntetyczny IV/75'
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, 40 x10 cm,
sygn. dwukrotnie monogramem: TS 77
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, 95 x 13,5 x 14 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'TADEUSZ | SZPUNAR | "TORS" 61/V'
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, 54 x 20,5 x 23,5 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'T. SZPUNAR | GŁOWA M. | 1967'
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
Z CYKLU ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM - KOMPOZYCJA III, 1973
relief, drewno, sklejka, płyta, 120 x 120 cm
sygn. i opisany na odwrocie: TSzpunar/KOMPOZYCJA III/73 oraz Tadeusz Szpunar "Kompozycja III"
REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Rzeźby Domu Aukcyjnego Desa Unicum z 30.09.2014
Katalog Aukcji Rzeźby i Form Przestrzennych, Domu Aukcyjnego Rempex z 24.06.2009, poz. 13.
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, 92 x 19 x 16 cm
sygnowany i datowany na dole: 'ST61'
sygnowany, datowany i opisany na spodzie: 'TADEUSZ | SZPUNAR | "TORS IV/61" '
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Galeria Dyląg, Kraków, 02 - 03.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Kraków 2006, s.nlb (il.)
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
marmur, 29 x 18 x 18 cm
sygnowany i datowany na dole: 'TS 57'
na dole napis wtórny pisakiem: 'MHK1291/DEP'
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Muzeum Śląskie, Katowice, 10 - 12.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 12 (il.)
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
relief, drewno polichromowane/płyta, 123 x 123 x 15,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TSz | Tadeusz Szpunar | Kompozycja II/72'
OPINIE:
- do pracy dołączone autorskie potwierdzenie oryginalności dzieła
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Galeria Dyląg, Kraków 2006
- Galeria Senatorska, Warszawa 2007
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., katalog wystawy w Galerii Dyląg, Kraków 2006
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
odlew/brąz, 49 x 30 x 18 cm
sygnowany z tyłu, u dołu: 'TSZPUNAR'
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
technika mieszana, relief, deska, drewno, mosiądz
150 x 150 cm
sygn., dat. i opis. na odwrocie: T. SZPUNAR / Komp. IV / 71
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
kolaż/deska, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `T. SZPUNAR | KOMPOZYCJA II/74 | IDOL BIAŁY`
na ramie naklejka inwentarzowa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
- "Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70.", Galeria dylag.pl, Kraków, luty - marzec 2006
- "Rzeźba Tadeusza Szpunara", Muzeum Śląskie w Katowicach, 19.10-31.12.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., katalog wystawy, Kraków 2006, s. 22-23, il. 22
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno polichromowane, 123 x 123 cm
sygn. na odwrocie: monogram TSZ/Tadeusz Szpunar/Kompozycja II/72
w załączeniu autorski certyfikat do pracy
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
relief, drewno polichromowane, 136 x 136 x 8 cm
- "Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70", Galeria dylag.pl, Kraków, luty - marzec 2006
- "Rzeźba Tadeusza Szpunara", Muzeum Śląskie w Katowicach, 19 października - 31 grudnia 2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 18-19, il. 17
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
Z cyklu "Rozważania nad kołem i kwadratem", 1978 r.
blacha miedziana/drewno, 60 x 60 cm
opisany na odwrociu ołówkiem: `Tadeusz | SZPUNAR | KOMPOZYCJA I/78 | Z CYKLU "ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM"
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 25, il. 25
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, wys.: 32,5 cm
sygnowany i datowany: `T. SZ. 61`
opis autorski na spodzie ołówkiem: `T.SZPUNAR | "KAPRAL" | A.D. 61`
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, il. s. 9
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, Galeria dylag.pl, Kraków, 02 - 03.2006
SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)
drewno, wys.: 237 cm, wymiary podstawy: 13 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany na spodzie: `T SZPUNAR | KOMPOZYCJA II 67`
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 15, il. 12