CYBIS Bolesław (1895-1957)
Teka "American Indian Drawnings", 1970 r.
litografia barwna/papier, 55 x 44,5 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany na kamieniu p.d.: 'B. Cybis', sucha pieczęć l.d.: 'CYBIS'
teka 9 barwnych litografii w jutowej obwolucie, edycja 56/1000
cena wywoławcza: Wykup abonament
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Comanche z teki Folio One of American Indian
litografia barwna, papier, 38 x 48 cm,
sygn. l.d.: B. Cybis, opisany na odwrociu: Indomitable Spirit - Comanche 258/1000
CYBIS Bolesław (1895-1957)
ceramika, wys. bez podstawy: 27 cm , podstawa drewniana, wys. z podstawą: 42,5 cm,
sygn. Cybis Ⓒ#. Na postumencie złota tabliczka z napisem: APOLLO 11/"TRANQUILITY BASE HERE/THE EAGLE HAS LANDED."/4:18 P.M. E.S.T. JULY 20 1969.
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Głowa - prototyp wazonu, około 1960 r.
ceramika, 41 x 20 x 22 cm
sygnowany na podstawie: 'Cybis ©'
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Teka Folio One of American Indian, 1970 r.
litografia barwna, papier, 55 x 44,5 cm, sygn. na kamieniu p.d.: B. Cybis, sucha pieczęć l.d.: CYBIS, teka 9 barwnych litografii w jutowej obwolucie, edycja 146/1000
CYBIS Bolesław (1895-1957)
ceramika, 28 x 16 cm
na spodzie nieczytelny napis: 'Side No [nieczytelne]
- Dom Aukcyjny DESA Unicum, 2014
- kolekcja instytucjonalna, Polska
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Teka Folio One of American Indian (teka 9 litografii)
litografia barwna/papier 55 x 44,5 cm
teka 9 barwnych litografii w jutowej obwolucie, edycja 54/1000, data wydania 1970
CYBIS Bolesław (1895-1957)
technika własna/deska, 50 x 34,5 cm
{wymiary w świetle passe - partout)
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Porcelana szkliwiona, wys. 11 cm.
Pochodzenie: ze spuścizny po Antonim Michalaku
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Porcelana, niebieska farba podszkliwna, wys. 21 cm,
Sygnowana: X
Stan zachowania: ubytki ażurowego skraju szaty
CYBIS Bolesław (1895-1957)
CYBIS Bolesław (1895-1957)
Sygnowana: X
CYBIS Bolesław (1895-1957)
litografia, gwasz, ołówek/papier, papier, 58 x 44,5 cm
teka 9 barnych litografii w jutowej obwolucie, sygnowana na kamieniu p.d.: `B. Cybis`, sucha pieczęć l.d.: `CYBIS`, edycja 226/1000`
CYBIS Bolesław (1895-1957)
gwasz, ołówek/papier, 57 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `B. Cybis | 10 - 3 - 48`
na odwrociu sygnowany: `Bolesław Cybis`
CYBIS Bolesław (1895-1957)
olej, płótno, 100 x 115 cm
sygn. B.CYBIS/1925
CYBIS Bolesław (1895-1957)
TANIEC POTWORÓW, ok. 1920-1922
akwarela, kredka na papierze,
25,5 x 32,5 cm,
na odwrocie fragment rysunku sangwiną. Kartki wystawowe warszawskiego Muzeum Narodowego z wystawy monograficznej malarza.
Ze zbiorów rodzinnych artysty
Wystawiany i reprodukowany:
- Bolesław Cybis 1895-1957. Malarstwo, rysunek, rzeźba... Warszawa 2002 Muzeum Narodowe, w katalogu s. 124, poz. II/14.
CYBIS Bolesław (1895-1957)
ceramika, wys.: 40,6 cm
sygnatura: `Cybis ©`
CYBIS Bolesław (1895-1957)
ceramika, 28 x 16 cm
CYBIS Bolesław (1895-1957)
ceramika, podstawa - drewno, wys.: 52 cm, wymiary podstawy: 13,5 x 24 cm
sygnatura: `Cybis © AP`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
CYBIS Bolesław (1895-1957)
technika własna/deska, 50 x 34,5 cm (w świetle passe - partout)
Odwrocie: papierowa naklejka z opisem obrazu
Estymacja 15 000 - 20 000 zł