AUGUSTYNOWICZ Aleksander (1865-1944)
Portret kobiety w czerwieni, 1890 r.
olej/deska, 30,6 x 22,7 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Augustynowicz 1890.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier, 76 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Augustynowicz'
akwarela, papier
65 x 44 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Poznaniu (druk, rękopis) o treści: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wilhelmowski 13. | Reg. Obrazów nr. bież. 387. | Nazwisko artysty: Aleksander Augustynowicz | Tytuł obrazu (dzieła): | Dziewczyna w chustce. | Cena sprzedaży: 130[.] M. akwarela
Portret kobiety w kapeluszu, 1909 r.
akwarela, ołówek/papier naklejony na tekturę, 56,5 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Augustynowicz | Zakopane | 1909'
wycisk brytyjskiego akwarelowego papieru Royal Watercolour Society l.g.: 'GUARANTEED | PURE PAPER | R.W.S.| PALL MALL'
Kościół św. Mikołaja i klasztor Trynitarzy we Lwowie
akwarela/papier, 12 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A.Augustynowicz'
opisany długopisem na odwrociu: 'Kościół św. Mikołaja, w którym brałam (?) | ślub w dniu 30. X. Obraz ten jest | Wawrzyńca od matki'
akwarela, ołówek, karton
37,2 x 29,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.g.: Augustynowicz
akwarela, papier, 62 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: Augustynowicz/1912
na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga
z Warszawy (ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego
sygn. l.d.
akwarela, papier
32x50 cm
akwarela, papier, 62 x 46 cm
na odwrocie nalepka z warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego
olej/deska, 30 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'Augustynowicz' i datowany p.d.: '1891'
akwarela/papier, 62 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Augustynowicz | 1912'
na odwrociu nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga z opisem obrazu
OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności Kazimierza Buczkowskiego z 1952 r.
olej/deska, 33 x 44 cm
sygnowany l.d.: 'Augustynowicz'
olej/płótno, 30,5 × 40,5 cm
sygn.: p.d. Augustynowicz
na odwrociu na ramie: g. Kochanemu Henrykowi
z wdzięcznością za trudy (...)
(...) 1923
akwarela/papier, 30,5 x 44 cm (w świete oprawy)
akwarela na kartonie, 24,5 x 33 cm, sygnowana p.d. "Augustynowicz dol. Kościeliska"
BUKIET KWIATÓW w SECESYJNYM WAZONIE w KSZTAŁCIE ŁABĘDZIA, 1919
akwarela, 34 x 51 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Augustynowicz /22 V 1919".
W starej, drewnianej ramie.
Na odwrocie naklejka - sprzed 1939 r. - firmy "Artystyczna introligatornia-ramiarnia /TADEUSZ ZARĘBSKI /W-wa, Marszałkowska 119 m. 41. Tel. 5. 43. 89...".
gwasz, akwarela na tekturze,
30 x 40,5 cm, sygnowana
i datowana u dolu, pośrodku:
"Augustynowicz 1926 Graby".
KAPLICA SERCA JEZUSA NA JASZCZURÓWCE, po 1907 r.
akwarela na kartonie,
33 x 24,5 cm,
sygnowana p.d. "Augustynowicz"
akwarela, papier, 62 x 46 cm,
sygn.i dat.p.d.Augustynowicz/1912,
na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga z Warszawy (ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego