SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Portret damy z parasolką, 1853 r.
ołówek, kreda/papier z tintą, 32,5 x 24,3 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'JSimmler | 1853'
- kolekcja prywatna, Johannesburg
cena wywoławcza: Wykup abonament
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Przysięga królowej Jadwigi, 1868
Litografia z warszawskiego zakładu M. Fajansa; wym.: 530 x 410 mm; praca przycięta do kompozycji; pomysł obrazu (dziś w zbiorach MNW) Simmler zaczerpnął z historycznego dzieła Karola Szajnochy "Jadwiga i Jagiełło". Fajansowska litografia była premią Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Praca przygotowana na Wystawę Powszechną w Paryżu w 1867. Stan zachowania: grafika przycięta do kompozycji.
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Portret młodego mężczyzny - Karol Zeidler - górnik, 1844
olej, płótno; 23,5 x 19 cm;
na odwrocie opis: Karol Zeidler / górnik / pinxit / Józef Simler / 1844 / w Dreźdnie
oraz na blejtramie: Józef Simmler w r. 1844/ malował w Dreźnie, nalepka z nr DT - 1131
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Portret Józefy Sługockiej, 1847 r.
olej/płótno, 33,5 x 26 cm
sygnowany i datowany l.d.: `I. Simler | 1847`
opisany na odwrociu: `z Bromirskich Józefa Sługocka | mal. Józef Simmler - 1847 r`
oraz `Józefa z Pobóg-Bromirskich | Jastrzębiec - Sługocka | córka Jana i Karoliny z Wydżgów - | Bromirskich`
oraz `malował Józef Simmler | wieś Sielce pod Warszawa 1847`
- kolekcja rodziny sportretowanej
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
ołówek/papier, 15,5 x 15,5 cm (w świetle passe - partout)
na odwrociu papierowa naklejka
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
ołówek, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JSimmler / 1841/7
Poniżej obszerny napis ołówkiem na passe-partout - słabo czytelny.
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
ołówek, biała kredka, papier,
39,3 x 28 cm (w świetle oprawy);
potwierdzenie autorstwa przez córkę artysty l. d.: Studjum rysunkowe / ś.p. Józefa Simmlera Ojca mojego / Jadwiga Spiessowa
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
czarna kredka,
88 x 60 cm,
sygnowany p.d. "Józef Simler 1851/ Kraków", pieczątka l.d. "TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W /KRAKOWIE"
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
czarna kredka,
88 x 60 cm,
sygnowany p.d. "Józef Simmler/ Kraków 1851", pieczątka l.d. "TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W /KRAKOWIE"
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
pastel, papier naklejony na płótno
66 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: J. Simmler 1863;
na odwrocie nalepka z napisem: Jan Nepomucen Mrozowski/ - ostatni właściciel Bzowa - / malowany w Warszawie / przez pana Józefa Simmlera / w roku 1863; oraz pieczęcie lakowe
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
pastel, papier naklejony na płótno, 66 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: J. Simmler 1863;
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
sygn. p.d.: J. Simmler 1863;
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
olej, płótno
79 x 65.5 cm
sygnowany p.d: J. Simler | pinx. | 1849.
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
olej, tektura,
wym: 55 x 35,5 cm
nie sygnowany;
Na odwrocie orzeczenie mgr Leszka Ludwikowskiego z 14. XII. 1979
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
olej, płótno, 64 x 46,5 cm; sygn. p.d.: J. Simmler/ 1854
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
olej, tektura
sygn. l.d.: Józef Simmler
wym.: 62 x 49 cm
Na odwrocie orzeczenie autentyczności Leszka Ludwikowskiego z dnia 18 lipca 1978 r.
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Olej na płótnie 109,5 x 89 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie napis - "mal. J. Simmler"
SIMMLER Józef (1823 - 1868)
Portret Katarzyny Jahn, siostry artysty , 1849
olej, płótno, 78,5 x 64,5 cm;
sygn. p. - J.Simmler pinx / 1849
Por.: T. S. Jaroszewski, Józef Simmler. 1823 - 1868. Katalog wystawy monograficznej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1979, tabl. 9; Malarstwo polskie w zbiorach prywatnych, Warszawa 1995, s. 22.