WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Akwarela, brystol;
29,8 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu stempel:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 001371, p. d.: 1923.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela na podrysie ołówkowym, karton;
22 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: Wweiss
Na odwrociu stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 001652, napis ołówkiem Na Bałtykiem Lisi Jar 1936.
Na kartonie odcisk p. d.: Schoellers | Parole
sygnowany l.d.
olej, tektura
47x62
AKT Z RUDĄ DRAPERIĄ W TLE, lata 30-te XX w.
olej na płótnie,
32,5 x 47,5 cm,
sygnowany l.d. "WWeiss".
Olej na płótnie
49 x 35 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie pieczęć - "0819 / WW / 3"
Potwierdzenie autentyczności wystawione przez Zofię Weiss, 1996 r.
Pastel, papier; 22,4 x 31,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. g.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 002413.
Akwarela na podrysie ołówkowym; 29,9 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz w p. d.: 1925 |
Widok z Lanckorony
ANERI ODPOCZYWAJĄCA W SADZIE, 1918 r.
Akwarela, papier; 27,7 x 37,7 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW.
Na odwrociu szkic do obrazu wykonany akwarelą, sygnowany w p.d.: 1918. W p. d. rogu znak wodny: P.M. | FABRIANO | ITALY
MANEKIN I MODELKA, ok. 1926 r.
Olej, płótno; 99,5 x 65,2 cm
Oznaczony na odwrociu w p. g.: WW
oraz stempel tuszem 1080 | WW | 22
Pastel, papier; 21,4 x 30,2 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 005485 oraz w l. d. odręczna sygnatura ołówkiem: Błonia
Tusz, papier; 28,9 x 36,7 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz odręczna sygnatura ołówkiem w l. d.: N 54 | W.Weiss |
Rysunek (Tusz) Cena 200 ZŁ| Pejzaż oraz p. d.: 1920.
Akwarela, papier; 25,3 x 36,7 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz odręczna sygnatura ołówkiem: Górski potok Zakopane z 1910
Papier, akwarela na podrysie ołówkowym; 39.9 x 29.7 cm
Sygnowany ołówkiem w p. d.: WW
Na odrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY w centralej części pięczęci WW, oraz 001033
Akwarela, papier; 30.1 x 43.5 cm
Sygnowany w p. d.: WW.
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY w centralej części pięczęci WW, oraz 000726
Pastel, papier; 21,3 x 30,6 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: W.Weiss
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW.
ołówek, papier
45 x 29 cm
miedzioryt, wym.: 158 x 110 mm,
sygn. oł. p.d.: WW, oraz na pł. l.d.: WW, p.d.: 1916
olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. l.d.: W. Weiss.
Na odwrocie pieczęć autorska.