1 zł
2 600 000 zł

WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Przypadek w grze 8 x 8 (Chance in Game 8 x 8)', 1999 r.

akryl/płótno, 81 x 64,5 cm
opisany l.d.: 'chance in game 8 x 8' oraz sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '99'
opisany na odwrociu 'przypadek w grze | winiarski '99'

cena wywoławcza: Wykup abonament

12-th game 7x7, 1999

akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 12-th game 7 x7 / winiarski’99

9-ta GRA 7 x 7, 1999

akryl, ołówek, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: 9-ta gra 7 x 7 | Winiarski ‘99

Game 8 × 8, 1979

akryl, ołówek, płótno, 64 × 64 cm
sygnowany na odwrocie: "game 8 × 8 Winiarski 1979"

Przypadek w grze (Chance in Game), 1985 r.

akryl/płyta pilśniowa, 36,5 x 36,5 cm
opisany, sygnowany i datowany na dole: 'chance in game winiarski 85'
dedykacja na odwrociu: 'Drogiemu Zygmuntowi i jego pięknej żonie | RWiniarski 7.06.86'

- kolekcja prywatna, Polska (dar od artysty)

Przypadek w grze dla jednego (Chance in Game for One), 1984 r.

sygnowany i datowany p.d: 'Winiarski 84 r' oraz opisany l.d.: 'chance in game for one'

Gra dla dwóch (Game for Two), 1987 r.

akryl/płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygnowany na dole: 'game for two winiarski '87'
na odwrociu napis: 'gra dla dwóch | winiarski '87'

SERIA 15, 1976

relief: akryl, drewno, płyta, 70 x 70 cm
sygn. p.d.: Winiarski 76, oraz l.d.: Seria 15.
oraz na odwrocie: winiarski 1976 / seria 15 series / acryl, 70 x 70 cm

CHANCE IN GAME 5X5 FOR 3, 1999

olej, ołówek, płótno, 41 x 27 cm
sygn. p.d.: winiarski'99, oraz l.d.:chance in game 5x5 for3

Trzecia gra 4 x 4, [1999]

akryl, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: winiarski '99

Przypadek w grze 5 x 5 dla dwóch, 1999 r.

akryl/płótno, 33 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'przypadek w grze 5 x 5 dla dwóch Winiarski 99'
opisany na odwrociu, opis zamalowany czarną farbą: 'dla | Oli | z okazji | dyplomu | tato'

- dar od artysty, 1999

PRZYPADEK W GRZE 7 x 7, 1999

akryl, ołówek, płótno, 50 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrocie: przypadek w grze 7x7 / winiarski'99

Obszar 148, 1973

akryl, ołówek, płótno, 100×100 cm
opisany na rewersie (w języku angielskim)
tłumaczenie: "Obszar 148 o jednakowym prawdopodobieństwie występowania każdego z 6 kolorów. Zmienna losowa - kostka do gry"
nalepka galerii Barney Weinger

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja Jana Grabskiego
Barney Weinger Gallery, Nowy Jork

Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974, Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", Kraków 2002
Barney Weinger Gallery, Nowy Jork 1974

Literatura:
Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974, pod redakcją Józefa Grabskiego, IRSA, Kraków 2002, str. 86

Dyptyk z serii Penetracje przestrzeni realnej, 1973 r.

akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej z dwóch części, na blejtramie: 'SET A/SET B | WINIARSKI 1973'
wymiary każdej z dwóch części: 50 x 50 cm

Chance in game for one, 1983 r.

akryl/płyta pilśniowa, 62 x 62 cm
sygnowany p.d. ‘Winiarski ‘85’, opisany l.d.: 'chance in game for one'

Chance in Game 5 x 5, 1985 r.

akryl/płyta pilśniowa, 37,5 x 37,5 cm

Przypadek w grze 4 x 4 dla dwóch, 1999 r.

akryl, ołówek/płótno, 24 x 18 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski ' 99', opisany l.d.: 'Przypadek w grze 4 x 4 dla dwóch'
na odwrociu opisany: 'dla | Danusi | od | Ryszarda | Winiarskiego | (nieczytelnie) | 29. 09. 1999'

Seria B

druk/papier, 39,5 x 29,5 cm
papier naklejony na deskę
Kompozycja składająca się z 5 kwater
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem:
'1.| Seria B | Winiarski 1968'
'2.| Seria B | Winiarski 1968'
'3.| Seria B | Winiarski 1968'
'4.| Seria B | Winiarski 1968'
'5.| Seria B | Winiarski 1968'

CHANCE IN GAME, 1990

akryl, płótno, 100 x 100 cm
op. na odwrocie: chance in game/ winiarski‚ 90
na odwrocie dwie nieczytelne pieczątki

STATISTICAL SERIES 1-5, 1976

akryl, płyta, 30 x 30 cm każda
op. na odwrocie: STATISTICAL/ SERIES 1-5/ Winiarski 76/
MUTABLE LOT - DICE/ - BLACK/ ACRYL, 30x30cm, 1976

liczba obiektów: 369