FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
akwarela, papier,
45 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Fabijański
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka, gwasz, papier naklejony na tekturę, 46,5 x 35 cm;
sygn. z prawej: SF. (monogram wiązany) Kraków / 25/I r. 885;
u góry opis autorski: Erazm Fabijański art. mal. urodz. 1826 w Żytomierzu zmarł w 1892 w Krakowie / uczestnik w powst w 1863 i w Wojnie Francuskiej w r. 1870.
Akwarela, papier; 34 x 25 cm
Sygnowany l.d: St. Fabijański
Na odwrocie fragment owalnej pieczątki:
MAGAZYN PRZYBORÓW | R. ALEKSAND[ROWICZA] |KRAKOW | BASZT [OWA 12]
GOŁĘBIE NA PLACU MARIACKIM W KRAKOWIE, 1940
olej, tektura,
54.5 x 74.5 cm
sygnowany l.d.: Stanisław Poraj Fabijański1940
tusz lawowany, papier, 47,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Fabijański
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. St. Fabiański (powyżej wytarta dedykacja autorska)
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
gwasz, papier, 69 x 48 cm
sygn. l.d.: St. Fabiański
pastel, papier, 29,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
u góry napis: ... (pod ramą) / St. poraj Fabijański
/ na pamiątkę dnia 15. X. 943 W.P.Jablewicz / Stary znajomy S. Fabijański
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
tusz lawowany, papier,
34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Poraj Fabijański
WIDOK NA KURZĄ STOPKĘ NA WAWELU
Akwarela, papier; 23 x 33 cm w świetle
Sygnowany l. d.: St Fabijański
akwarela, papier,
wym.: 49 x 34 cm,
sygn. l.d.: St Fabijański
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego, Kraków Wielopole 3
akwarela, papier,
wym.: 48 x 35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański
OGROJEC PRZY KOŚC. ŚW. BARBARY, ok.1939
akwarela, papier,
33 x 48.2 cm
sygnowany l.d.: St.Fabijański
Olej, tektura; 18 x 29 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Stanisław Fabijański Nowy Sącz 1898
Na odwrociu napisy ołówkiem: St. Poraj Fabijański | Nowy Sącz|
D.... 1894 | 1898; zachowana fragmentarycznie nieczytelna nalepka
wystawowa (najwyraźniej z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych),
l. g.: nieczytelnie ołówkiem numer lub data III
Pastel, tusz, tektura; 46 x 27,5 cm w świetle
Sygnowany l. d.: St. Fabijański 1930
Olej, tektura; 31 x 20 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Stanisław Poraj Fabijański 1933
KAPLICA IMIENIA JEZUS, KRAKÓW, 1939
akwarela, papier,
33.5 x 48.9 cm
sygnowanyl.d.: St.Poraj Fabijański 1939