CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno dublowane,
40 x 108 cm (po konserwacji);
sygn. p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1879
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, tektura,
17 x 32 cm;
sygn. p. d.: J. CHEŁMOŃSKI
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
STAW O PORANKU. MGŁY, 1898 - 1906
olej, płótno,
26.3 x 21.2 cm
sygnowany l.d.: J. CHEŁMOŃSKI
Na odwrocie, na ramie nalepka wystawy Kolekcji Pakoskiej, pt. Wokół krakowskiej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku (XI 2001 - I 2002).
Obraz był pokazany na wystawach Kolekcji Pakoskiej w Muzeum Okręgowym w Toruniu (VIII - X 2000), w Muzeum w Grudziądzu (I - III 2001), Muzeum Szlachty mazowieckiej w Ciechanowie (II - IX 2001) oraz w Muzeum Narodowym w Gdańsku (IX 2001 - I 2002).
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
CZWÓRKA, szkic malarski, 1881 (?)
olej, deska,
23.5 x 40 cm
napis p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
Na odwrocie nalepka (druk, maszynopis) z Wystawy Jubileuszowej Sztuki Warszawskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie w roku 1962, na którą obraz został użyczony przez znanego kolekcjonera, pana Stanisława Augustynowicza-Ciecierskiego.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Szaser francuski (Szaser), ok. 1886 r.
akwarela, gwasz, ołówek/karton, 58 x 42 cm
sygnowany l. d.: `JÓZEF CHEŁMOŃSKI`
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Olej, tektura;
23,2 x 37 cm
Za opinią Tadeusza Matuszczaka
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno dublowane, 60 x 93 cm;
sygn. p. d.: JOSEPH CHELMONSKI / 1882 Paris
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej/płótno dublowane, 71 x 174 cm
sygnowany i datowany l. d.: `JÓZEF CHEŁMOŃSKI | 1878 Paris`
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
nsygn. (opinia T.Matuszczaka), olej, płótno/tektura, 26.5x40.4
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno, tektura, 15 x 11 cm
nie sygnowany
na odwrociu: "Autentyczność studjum śp Ojca / Józefa Chełmońskiego stwierdzam / Jadwiga Chełmońska
Praca posiada opinię mgr Tadeusza Matuszczaka, Poznań 10.03.1997 r.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
W wagonie III klasy w Rosji, 1887
tusz lawowany, gwasz, papier krem. nakl. na tekt.,
25.6 x 39 cm
sygnowany p.d.: J. CHELMOŃSKI
pod rysunkiem p.d. autorski (?) napis ołówkiem: Intérieur d`Une (sic!) Wagon Russe (sic !) de III Classe
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
litografia; wym. planszy: 475 x 370 mm, kompozycji: 250 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Józef Chełmoński. Grafika z" "Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz.5.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
litografia; wym. planszy: 475 x 370 mm, kompozycji: 180 x 180 mm; sygn. pł. p.d.: Józef Chełmoński. Grafika z" "Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz.5.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno,
29 x 49 cm
Na odwrocie, na górnej listwie krosien nalepka wystawy w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych z nazwiskiem autora, tytułem "Łąka o zachodzie", nazwiskiem właściciela obrazu - dr. Bryndza - oraz datą 31 VII 1922.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno dublowane, 40 x 108 cm;
Obraz po gruntownej konserwacji
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, tektura, 30,5 x 36 cm;
sygn. z lewej: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1905
Według przekazu ustnego obraz pochodzi od rodziny artysty, z Kuklówki.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
węgiel, papier szaroniebieski,
26 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
po prawej u dołu napis: Havre
por.: T. Matuszczak, Józef Chełmoński odzyskane rysunki, Galeria Miejska arsenał, Poznań 1996, poz. kat.17
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
26,5 x 40,4 cm (format płótna),
nie sygnowany,
u dołu na tekturze (poniżej płótna) napis odręczny wykonany piórem i brunatnym atramentem, miejscami źle czytelny: "Autentyczność szkicu śp. Ojca mego Józefa Chełmońskiego stwierdzam Jadwiga Chełmońska"
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Obraz po konserwacji