MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na desce; 42 x 27,5 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski oraz datowana (1916) dedykacja artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 67 x 85 cm;
sygn. u góry z prawej: `921 J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
W kręgu muz - Portret dr. Kazimierza Czyszczana
olej, sklejka, 120 x 152 cm; sygn. l.d.: J Malczewski / 1921
Na odwrocie napis: Portret / dr. Kazimierza / Czyszczana / r. 1921
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Gąsecki odpoczywający na tle pejzażu
ołówek, papier, 28,5 x 38,5 cm
napis autorski u dołu: "Charzewice / 12/Sierpnia / 1912 JMalczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
z alegorycznymi postaciami
olej, płótno, 98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic kompozycji obrazu z aniołem i siedzącą postacią
tusz lawowany, papier żeberkowy,
39,5 x 54 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
oraz nr 295.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Finale, z tryptyku Kobieta, 1918
Olej, dykta, 100 x69
Sygn l.g.: J Malczewski / 1918
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z górami (na odwrociu szkice koni)
sygnowany p.g.
akwarela, ołówek, papier
23.5x14.9
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z krowami (na odwrociu szkic)
sygnowany p.d.
akwarela, papier
23.2x14.9
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret podwójny - kobieta i mężczyzna za stołem
olej, deska,
25 x 49 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć z herbem Tarnawa i napisem w otoku: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; powyżej nr 120.
Obraz ze zbiorów Art-B
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno,
124 x 73.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
AUTOPORTRET W HABICIE TERCJARSKIM
olej, tektura, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: J / krzyż / M 1909
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 70 x 101 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski / 1917
Na odwrocie nalepki z wystaw: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu 1968.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 20,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: J. Malczewski oraz p.g.: 1925;
Na odwrocie autorska dedykacja: J. Wielmożnemu Panu / Bieńkowskiemu / na pamiątkę - jego wizyty / w Lusławicach 1925 / Czerwiec / Jacek / Malczewski.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Chłopiec siedzący pod jesiennym drzewem
olej/sklejka, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany p. d.: "Jmalczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SZKIC STUDYJNY Z TRZEMA POSTACIAMI
Ołówek, akwarela, papier; 22 x 28,6 cm
Sygnowany p. d.: J Malczewski;
Na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ I 62
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
gwasz, akwarela, na rysunku tuszem,
papier, 25 x 15,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 44 x 72 cm;
sygn. l.g.: J Malczewski / 1919
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 73 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier, 25 x 20 cm;
l.g.: okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 1007. Na odwrocie szkice postaci