1 zł
2 600 000 zł

MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu Sacrum, 2003 r.

akryl, technika mieszana/płyta, 94 x 79 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Z cyklu "Sacrum" 2003 94 x 79 Musiałowicz'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Z cyklu Rodzina, 1979 r.

technika mieszana, płyta, 54 × 75 cm
opisany na odwrocie: Z CYKLU/"RODZINA"/ 54 X 75/1979/MUSIAŁOWICZ

Z cyklu: Reminiscencje, 1997

technika mieszana, blacha
65 x 54 cm (z autorską oprawą)
sygn. u dołu na ramie MUSIAŁOWICZ
na odwrocie: Z CYKLU / REMINISCENCJE / 1997 / MUSIAŁOWICZ

Z cyklu: Oczekiwanie, 1984

technika własna, płótno
87 x 70,5 cm
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie: Z CYKLU: / OCZEKIWANIE / 1984 / 93x87 / MUSIAŁOWICZ

Z CYKLU REMINISCENCJE, 1977

technika własna, płyta pilśniowa na desce
71 x 50,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. napis autorski: Z CYKLU | REMINISCENCJE | 71 x 50,2 [przekreślone] 5 | MUSIAŁOWICZ |1977

Z CYKLU SACRUM, 2004

technika mieszana, płyta pilśniowa
110 x 73 cm
sygn. l.g.: MUSIAŁOWICZ oraz l.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | "SACRUM" | 2004 | 110 x 73 | MUSIAŁOWICZ

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Musiałowicz / Cieślak, Wystawa malarstwa i form przestrzennych Henryka Musiałowicza i fotografii Macieja Cieślaka, Galeria Miejska we Wrocławiu, Wrocław listopad 2013, kat. s. 41, il. barwna;
- Henryk Musiałowicz, Malarstwo Rzeźba, Płocka Galeria Sztuki, Płock VII - VIII 2014, kat. s. 47, il. barwna.

Z cyklu Księgi życia

technika własna, drewno malowane, 215 x 21 x 16 cm
sygnowany z przodu: 'MUSIAŁOWICZ" (trudnoczytelne)

Z cyklu 'Reminiscencje', 1984 r.

technika mieszana, akryl/płyta, 53,5 x 38,5 cm
sygnowany l.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 1984 | MUSIAŁOWICZ'

Z cyklu Reminescencje, 1984 r.

akryl, technika mieszana/płyta, 63 x 48 cm
sygnowany p.d.: `Musiałowicz`
opisany na odrwociu:` Z CYKLU REMINESCENCJE | 1984 | MUSIAŁOWICZ | 48x63`

PORTRET Z WYOBRAŹNI

tusz pióro pędzel, gwasz, akwarela, papier
53,4 x 39,5 cm
sygn. tuszem p.g: MUSIAŁOWICZ

PORTRET Z WYOBRAŹNI, lata 60. XX w.

tusz pióro, bibuła japońska, płatki złota, gwasz,
papier naklejony na płytę,
68 x 48,8 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. śr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ
powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia

Z CYKLU OCZEKIWANIE, 1985

79,5 x 95 cm
sygn. pośrodku górnej krawędzi: MUSIAŁOWICZ
oraz w p.g. narożniku: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "OCZEKIWANIE" | 1985 | MUSIAŁOWICZ | 80 x 95; na płycie napis: 162

BEZ TYTUŁU, 2000 R

technika własna/płyta, 29 x 23 cm
opisany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Musiałowicz | 2000

Z CYKLU ROZMYŚLANIA, 1995

92 x 74,5 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwrocie na płycie: Z CYKLU: | ROZMYŚLANIA | 1995 | 89 x 75 | MUSIAŁOWICZ

PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1961-1964

tusz pióro, pędzel, papier naklejony na płytę
69 x 49,5 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem l.g.: MUSIAŁOWICZ | 61/64
na odwr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ, powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia

PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1963-1965

tusz pióro, bibuła japońska, płatki złota, gwasz, papier naklejony na płytę
68,5 x 47,5 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem l.d.: MUSIAŁOWICZ | 63/65
na odwr. śr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ, powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia

Zmartwychwstania z cyklu Pramatka, 1990/91 r.

akryl, mieszana/płyta, 93 x 74 cm
sygnowany p.d.: `Musiałowicz`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu:`Z CYKLU "PRA-MATYKA" ZMARTCHWYCHWSTANIA | 105X86 | 1990/91 | MUSIAŁOWICZ`

Z cyklu Księgi życia, 2008 r.

technika własna, drewno polichromowane, 183 x 27 x 25 cm
sygnowany dwukrotnie na postumencie : `MUSIAŁOWICZ` i `10` oraz na szczycie: `MUSIAŁOWICZ`

- "Musiałowicz/Cieślak" Galeria Miejska we Wrocławiu, 15.11-14.12.2013
- "Henryk Musiałowicz. Obrazy i Rzeźby", Galeria DAP, ZPAP Okręg Warszawski, Warszawa, 5-17.10.2012
- "Henryk Musiałowicz. Zapamiętane ocalone niezatarte. Wojna i Powstanie 1939-1945", Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, 5.01-16.03.2009

Z cyklu: Reminiscencje, 1977

technika własna, płyta; 71 x 50,5 cm
(autorska oprawa o wym.: 100 x 68,5 cm);
sygn. p. g.: MUSIAŁOWICZ;
na odwrocie napis: Z CYKLU / REMINISCENCJE / 71 x 50,5 / MUSIALOWICZ / 1977

Z cyklu Reminiscencje, 1991 r.

technika mieszana/płyta, 63,5 x 53 cm
sygnowany p.g.: `Musiałowicz`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "REMINISCENCJE " | 89 x 72 | 1991 | MUSIAŁOWICZ`

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

liczba obiektów: 169