CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno, 59 x 121 cm;
sygn. l. d.: [JÓZEF] CHEŁMOŃSKI/ Mü[nchen] 1872 (miejscowość i data słabo czytelne)
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno
72,5 x 170 cm
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej/płótno naklejone na tekturę,
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
u dołu opisany: `Autentyczność szkicu ś. p. oica mego Józefa Chełmońskiego (?) z Chełmońskich Zofia Austowa`
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Litografia; wym. w świetle pp: 297 x 209 mm; sygn. pł. p.b.: J. CHEŁMOŃSKI. Grafika z: "Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903. Stan zachowania: grafika po konserwacji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 5.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno naklejone na papier
35 x 54 cm
sygn. l.d. J. CH
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Litografia;
wym. komp. 190 x 190 mm (plansza 500 x 395 mm);
sygn. pł. p.d. Józef Chełmoński. Praca po konserwacji, uzupełnienia planszy (bez szkody dla kompozycji). Grafika z "Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 5.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
ołówek/papier na tekturze,
10 x 21,5 cm
na odwrociu opis: Wyjęte ze szkicownika Chełmońskiego, Stanisław Puzyna
praca do konserwacji
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno naklejone na tekturę,
21 x 33,5 cm;
u dołu odręczny napis tuszem: Stwierdzam autentyczność szkicu J. Chełmońskiego - Stanisław Straszkiewicz TZiomek
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej/płótno, 45,5 x 77 cm
sygnowany i datowany l. d.: `JOZEF CHELMONSKI 1885`
ODWROCIE: pieczątka ze składu przyborów malarskich w Paryżu
POCHODZENIE: kolekcja Stanisława Złotkowskiego (Stany Zjednoczone)
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
Oberek (na odwrociu Scena batalistyczna)
niesygnowany (potwierdzenie autentyczności przez córkę artysty)
ołówek, tusz, papier, 33x45
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno,
64.5 x 113
Sygnowany p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
niesygnowany
(potwierdzenie autentyczności przez córkę artysty)
akwarela, papier
13.5x21.6
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno dublowane
40 x 108 cm (po konserwacji)
sygn. p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1879
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
akwarela/papier
39 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "JÓZEF CHEŁMOŃSKI"
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka z pracowni ramiarskiej w Paryżu
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno,
56.5 x 92 cm
sygnowany l.d.: Józef Chełmoński | w Paryżu 1883
Na poprzeczce krosna mała drukowana nalepka z numerem 7.309.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej/płótno dublowane,
96 x 179 cm
sygnowany i datowany l. d.: `JÓZEF CHEŁMOŃSKI | 1878`
obraz posiada opinię Tadeusza Matuszczaka
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
litografia;
wym. planszy: 475 x 370 mm, kompozycji: 250 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Józef Chełmoński.
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
olej, płótno dublowane, 60 x 93 cm;
sygn. p. d.: JOSEPH CHELMONSKI / 1882 Paris