KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
Utwór w tonacji niebieskiej, 1958 r.
monotypia/papier, 53 x 35 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.Kraupe 1958', opisany l.d.: '"Utwór w tonacji niebieskiej"'
cena wywoławcza: Wykup abonament
monotypia/papier, 54 x 67,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Kraupe 1965', opisany l.d.: '"Do muzyki Chopina" épreuve d'artiste II'
monotypia/papier, 53 x 35 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Kraupe', datowany l.d.: '1958'
na odwrociu opisany: '"Mały Anioł" | monotypia 1958"
akryl/płótno, 150 x 77 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | "ROZMOWA" AKRYL 1977'
olej, płótno; 130 x 90 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "ZIMA W MIEŚCIE"/ OLEJ 2004
olej/płótno, 109 x 79 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe', opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "KONCERT WIOSENNY" | OLEJ 1964'
olej/płótno, 175,5 x 91,5 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | olej "PEJZAŻ" 1970`, opisany na blejtramie
- "Janina Kraupe. Malarstwo i grafika", wystawa indywidualna, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Siedlecki, Galeria Extravagance, wrzesień-listopad 2007
- Janina Kraupe. Malarstwo i grafika, katalog wystawy, Sosnowiec 2007, s. 5
olej/płótno, 69 x 35 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | ``WIATR JESIENNY`` | OLEJ 2004`
olej na płótnie, 130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe”
Wystawiany i reprodukowany:
- Janina Kraupe malarstwo-grafika-rysunek, Kraków 2006 Muzeum Narodowe, w katalogu poz. 63;
- Janina Kraupe. Wystawa z cyklu "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego”, Poznań 2003 ABC Gallery, w katalogu poz. 32, reprodukcja na s. 45.
Olej, sgraffito, płótno; wym.: 136 x 76 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski.
Metamorfozy. Księga przemian I-XVIII, 1997
Cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm;
sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitki autorskie ed. II, III, IV i V.
Zapis do Pasji Pendereckiego I-IV, 1967
Zestaw 4 linorytów barwnych; wym.: 695 x 465 mm;
sygn. p. d.: J. Kraupe 1967; l. d.: tyt; egz. 4/4.
Linoryt barwny na płótnie; wym.: 713 x 461 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1968; l.d.: "Jeźdźcy apokalipsy" e.a. I.
Janina Kraupe-Świderska kilkakrotnie reprezentowała Polskę na wystawach między-narodowych: Biennale Sztuki w Saõ Paulo (1965), Biennale Sztuki w Wenecji (1952, 1978), EXPO w Sewilli (1992).
Barwy krakowskich gołębi, 2008
olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "BARWY KRAKOWSKICH GOŁĘBI"/ OLEJ 2008
linoryt/papier, 17,5 x 13,5 cm (arkusz), 25,5 x 20,5 cm (sklejka)
sygnowany, numerowany i opisany u dołu: `"Głosy Serafinów" 2/100 | J.Krupe 1985 r`
na odwrociu opisany ołówkiem: `J. KRAUPE - | ŚWIDERSKA | KRAKÓW`
- zbiory malarza Mikołaja Kochanowskiego (1916 - 1987)
- bezpośredni dar od artystki
monotypia/papier, 41 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, opisana i datowana u dołu ołówkiem: `monotypia "Upadek Ikara" J.Kraupe 1955`
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
na odwrociu opisany: `JANINA KRAUPE | "ZAPIS UPALNEGO DNIA" | olej 1958`
- "Janina Kraupe. Malarstwo i grafika", wystawa indywidualna, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Siedlecki, Galeria Extravagance, Sosnowiec, 9-11.2007
- Janina Kraupe. Malarstwo i grafika, katalog wystawy, Sosnowiec 2007, s. 4
olej, płótno, 100 x 70 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
dat. 2001 na odwrociu