1 zł
2 600 000 zł

HALICKA Alicja (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Le noctambule (Place de la Concorde w Paryżu), około lata 40/50 XX w.

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany l.g.: 'Halicka'

cena wywoławcza: Wykup abonament

W porcie

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: Halicka

Place de la Concorde (studium do obrazu)

olej/płótno, 13 x 15,5 cm
sygnowany d.śr.: 'Halicka'

- K. Zagrodzki, Alicja Halicka, Warszawa 2001, s. 83

Martwa natura z cebulą

olej, płótno, 38 x 65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Widok na Montmartre

akwarela, papier, 27,5 x 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p.g.: Halicka

Martwa natura, ok. 1914 - 1915

olej, płótno; 38 x 50,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Halicka

Martwa natura z butelką szampana

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany p.g.: `A. Halicka`

Martwa natura z cebulą

olej/płótno, 40 x 65 cm
sygnowany l.d.: `Halicka`

SYRENY Z FONTANNY MÓRZ NA PLACU ZGODY W PARYŻU

technika mieszana: tusz, pędzel, akwarela, ołówek, światła drapane, papier drukarski do wydruków próbnych
17,8 x 25,5 cm
sygn. dwukrotnie - l.g. tuszem: Halicka
- l.d. mocno odciśniętym ołówkiem: Halicka
Na odwrocie czarno-biały, próbny wydruk ujętego w pionie Widoku Place de la Concorde; ten sam motyw z zarysem obelisku, pałaców po północnej stronie placu i kościoła Madelaine (w głębi) powtórzony w tle na licu pracy (w ujęciu poziomym).

Muzykantki

61 x 50,5 cm, technika mieszana, gwasz, piórko i collage (grafika, kawałki materiału, pióra, perły) na papierze naklejonym na płótno, sygn. w dolnym prawym rogu

Plac Concorde w Paryzu

13,2 x 15,5 cm, olej na płótnie, sygn. w dolnej cześci obrazu

Portret pani A., 1914 r.

olej, płótno, 100 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: Halicka/1914;
na odwrocie nalepki: 1) Adresse 80 rue de Prany/ Title de l'ouverage: Portrait de Mm A./Nombre total 2) Coller cette etigrette du dos de i'ouvere qui/(...) este plecee en/cimaise /Denision maximum: 1m 20 Reglement Arts

Widok na Montmartre i Sacre-Coeur, lata 50. XX w.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: `Halicka`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu
- kolekcja prywatna, Francja kolekcja prywatna, Polska
- Alicja Halicka (1894-1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011
LITERATURA: Alicja Halicka, Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2011, s. 84 (il.)

Martwa natura z cebulą

olej, płótno; 38x65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Fort Saint Jean w Marsylii, 1941

gwasz, papier; 23,5 x 30,7 cm
sygn. p.g.: Halicka

Trzy postacie na brzegiem morza, około 1926 - 27 r.

olej/płótno, 43 x 31 cm
sygnowany l.d.: `Halicka`
LITERATURA: Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 64 (il.)
WYSTAWIANY: Alicja Halicka (1894 - 1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011

Kompozycja kubistyczna z lusterkiem, szklanką, fajką, książkami i kartkami papieru

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1914 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 4 w katalogu wystawy, reprod. w Cahier de l` Histoire de l`Art nr 3, 2005 il. nr 5,
certyfikat Alicji Halickiej na fotografii obrazu

Martwa natura z dzbankiem i kompotierka z gruszkami

olej na płótnie, 38x46 cm,
wystawiany Vichy, 1988, nr 6 w katalogu wystawy; reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 3,

Martwa natura z białą kompotierką

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1914 w prawym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 5 w katalogu wystawy, reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art, il.nr 4,

Kompozycja kubistyczna z butelką i szklanką

olej na płótnie, 38x46 cm,
sygnowany i datowany 1914 w prawym dolnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 7 w katalogu wystawy,

liczba obiektów: 141