MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
70 x 88 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie szkic czarną kredką lub ołówkiem: martwa natura z kwiatami w wazonie.
Napis tuszem: 403.
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 48 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d. 'Rafał Malczewski | Lizbona 1940'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż zimowy z pociągiem, po 1943 r.
akwarela/papier, 38,5 x 56,5 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37 x 55,5 cm
sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno naklejone na tekturę, 36,5 x 45,5 cm
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Mężczyzna pod drzewem, 1934 r.
olej/płótno dublowane, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | -34.'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
66,6 x 90 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Nad sygnaturą dopisana ołówkiem autorska dedykacja dla żony z okazji dnia jej imienin: Najdroższej Zosi | autor | 1962 15 - V [data roczna poprawiona na 1964] Na odwrocie napis: #1566
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż tatrzański - górski stok zimą, lata 20. XX w.
akwarela/papier, 33 x 49 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 56 x 37,5 cm
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 38x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Rafał Malczewski | Ołława, 15. II. 46 | z dedykacją dla "Kochanej Pani Nowakowskiej"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
BIAŁE KWIATY W BRĄZOWYM WAZONIE, 1942
akwarela, papier
51 x 65 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny - 8%).
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz, papier, 47, 5 x 37,5 cm, sygn. l.d.: Rafał Malczewski Rio de Janeiro 1947
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 87 x 70 cm
na odwrociu nalepki z Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 47 x 64 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
PROWENIENCJA:
Kraków, kolekcja prywatna
kolekcja prywatna Marii Konopnickiej
własność artysty
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 x 52 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Ślad narciarski, około 1926 r.
akwarela/papier, 33,3 x 47,5 cm (w świetle ramy)
na odwrociu nalepka wystawowa Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z 1926 roku
- kolekcja spadkobierców Janiny Loteczkowej (1902-1966), sportsmenki okresu międzywojennego i mistrzyni narciarskiej
- Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 1926
- wystawa Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, kwiecień 2006- lipiec 2007
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 38 × 52 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 × 47 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. l. d.: Rafał Malczewski./ Morin Heights./I-44
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana l. d.: Rafał Malczewski Rab.