MACKIEWICZ Konstanty (1894 -1985)
olej/płyta pilśniowa, 96,5 x 146 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Spalone miasto V K. Mackiewicz'
na odwrociu naklejka muzealna z numerem inwentarzowym: 'MHMŁ / KR / 1089' oraz naklejka z zakładu ramiarskiego
- Konstanty Mackiewicz. Obrazy z kolekcji rodzinnej, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 24.06-6.07.2003
- Dariusz Pawłowski, Człowiek zszedł z obrazu, "Dziennik Łódzki", nr 95, 24-25.04.2005, s. 19 (il.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rdza z cyklu Tu byli ludzie, 1966 r.
olej/płótno, płyta, 126,5 x 179 cm
sygnowany i opisany p.d.: ' "RDZA" | K.Mackiewicz'
na odwrociu papierowa naklejka z Muzeum Sztuki w Łodzi, naklejka muzealna z numerem inwentarzowym: 'MHMŁ/KR/1084' oraz naklejka wywozowa z DESY z opisem obrazu i docelowym miejscem wypożyczenia pracy - Muzeum w Ratyzbonie
- Wystawa indywidualna, Konstanty Mackiewicz, ZPAP, BWA, MHMŁ, Łódź 1977
olej, płótno
70,8 x 100 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz
Kąpiące się o zachodzie słońca
olej/płótno, 100 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'K. MACKIEWICZ'
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe krakowskiego TPSP oraz z wystawy TZSP w Warszawie, obie z odręcznym opisem na blejtramie stempel krakowskiego sklepu papierniczego 'Róża Aleksandrowicz z Synami'
Olej, płótno; 60 x 74 cm
Sygnowany p.d.: K. Mackiewicz
olej, płyta
45 x 38 cm
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ
olej, płótno, 46 × 55,5 cm
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
na odwrocie nalepka krakowskiego składu przyborów malarskich Wincentego Smolaka
olej/płótno, 35 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'K. Mackiewicz'
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygn. l.d.
tempera, papier
64x78 cm
olej, płótno; 72,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
Obraz znany na rynku sztuki p.t. "Ulica Mostowa". Być może przedstawia widok na warszawski kościół OO. Paulinów ujęty z dołu ulicy Mostowej.
olej, płótno
60,5 x 93 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ