1 zł
2 600 000 zł

SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)

KARYKATURA JANA PTAŚNIKA, 1923

Ołówek, papier; 20 x 16 cm
Sygnowany l.d.: Sich 23; opisany na odwrocie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910 r.

olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy, na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)

Hucuł na saniach, 1919 r.

akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm
sygn. i dat. L. d.: Sichul 919

Z mojej pracowni (Martwa natura), 1933 r.

olej/sklejka, 105 x 72 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Sichul | 1933'
na odwrociu znajdują się nalepki wystawowe oraz opis: 'Wnętrze pracowni | K. Sichulskiego | we Lwowie | przy ul. Zofii l.b 3'

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1934

olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy
na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)

Hucuł na saniach, 1919 r.

akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Sichul 919

KARYKATURA

Ołówek, akwarela, papier, 18 x 15 cm,
sygn. p.d. Sich 06.

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski

Dziewanna, 1911 r.

gwasz, pastel, karton, 74 × 58 cm
sygn. i dat. l. g.: Sich/911

Pastuszkowie, 1940 r.

akwarela, ołówek, kredki, papier, 16 × 24 cm w świetle passe-partout
sygn. wraz z dedykacją l. d.: bardzo serdecznie/oddany/Sichulski,
kontynuacja dedykacji w p. d.: Pani... |w dniu Imienin 1940 roku

Odpoczynek podczas orki

pastel, płyta, 70 × 104 cm
sygn. p. d.: (sygnatura słabo widoczna)
na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)

Zwiastowanie, 1934

olej/płótno, 95 × 116 cm
sygn.: l.d. Sichulski 1934

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Autoportret, 1940

olej/tektura, 101 × 74 cm
sygn.: p.d. Sichulski 1940

Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924

Akwarela, karton; wym.: 58,5 x 79 cm; sygn. (wraz z dedykacją) w l.g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdecz­ną przyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924.

Madonna

olej, tektura, 68,5 × 55 cm
sygn. (mało czytelnie) p. d.: Sichul

Kwiaty w wazonie

pastel/papier, 43,5 x 45,5 cm
sygnowany l.d.: 'Sichulski'

Julian Fałat

litografia, papier;
15 x 15 cm (w świetle oprawy)

RYBAK HUCULSKI

Olej, płótno, 110,5 x 164,5 cm,
sygn. p.d.: SICHULSKI

Chłopiec z kwitnącym oleandrem

pastel, papier, 91,5 x 66 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Sichulski

Hucuł na saniach, 1919 r.

akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Sichul 919

liczba obiektów: 367