1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Dolinka Bolechowicka pod Krakowem

akwarela, papier; 52 x 96,5 cm;
sygn. p.d.: julFałat / 905

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z okolic Kocieży

akwarela, papier, 42,5 x 76 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Kocież

POLOWANIE, 1916

olej, płótno,
81 x 160.5 cm
sygnowany l.d.: JFałat 1916 (inicjały wiązane)

PEJZAŻ Z BYSTREJ, [po 1915-19 lub po 1922]

Akwarela na sumarycznym szkicu ołówkowym,
papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 54 x 80,8 cm
Sygnowana p. d. brunatnym gwaszem półsuchym pędzlem (patyczkiem): JFałat Bystra (inicjał imienia i pierwsza litera nazwiska związane).

Pejzaż zimowy z chatami

akwarela, gwasz, papier, 36,5 x 74 cm;
sygn. l.d.: JFałat / Bystra

WĘDRÓWKA

Akwarela na papierze naklejonym na płótno 44 x 79 cm
Sygnowany p.d. - "J. Fałat"

Przed polowaniem

gwasz, akwarela na podrysowaniu niebieską kredką,
tektura, 66 x 99 cm;
sygn. l.d.: JFałat / Nieśwież / 1898
Na odwrocie fragment nalepki z TZSP w Warszawie (?).

Poranne mgły

akwarela, papier na sklejce,
41 x 123,5 cm;
Sygn. l.d.: jFałat / Bystra 1916

Brzeg wilany w Toruniu

akwarela, papier, wym.: 42,5 x 68 cm
sygn. l.d.: J. Fałat / Toruń 1921

Na pokładzie. Szkic z podróży dookoła świata, 1885

akwarela, papier naklejony na tekturę, 29 x 35,5 cm
sygn. p.d.: Jul Fałat (18)85

Autoportret

olej, płótno dublowane, wym.: 42 x 34 cm
sygn. p.d.: Fałat

PORTRET KOBIETY Z CZOŁEM PRZEWIĄZANYM CHUSTKĄ, 1909-1920

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier akwarelowy naklejony całą powierzchnią
na tekturę; 22,7 x 16,8 cm (w świetle passe-partout typu "wiedeńskiego" z epoki).
Sygnowany pędzelkiem i niebieską akwarelą ponad dolną krawędzią nieco po lewej: JFałat (inicjał imienia i pierwsza litera nazwiska związane);
na plecach po prawej u dołu naklejona kartka z maszynopisową opinią mgr Leszka Ludwikowskiego z 28 VI 1986 (narożniki: prawy górny i lewy dolny ostemplowane małą pieczątką z nazwiskiem tegoż; w lewym górnym odcisk jego pieczątki jako biegłego sądowego;
pod tekstem raz jeszcze odcisk małej pieczątki oraz podpis długopisem);
powyżej ołówkiem: 340; przy dolnej krawędzi do góry nogami długopisem: 35 (notatki zakładu ramiarskiego?).

Z POLESIA (NA POLOWANIU)

ołówek, akwarela,
14x23 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Falat / z Polesia"

POLANA W LESIE, 1892

akwarela, gwasz,
11,5 x 20,2 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "Jul Falat 92"

Skrzenna widziana z Bystrej

litografia, papier kremowy, 19 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: jFałat / Bystra (na płycie)
Autolitografia z teki Czartaka

Bystra, 1919 r.

akwarela/karton, 44 x 67,5 cm
sygnowany l. d.: "JFałat Bystra | 1919"; na odwrocie opinia potwierdzająca autorstwo obrazu wydana dnia 16. VII. 1965 r. przez dr Stanisława Dąbrowskiego

PEJZAŻ Z SEMMERING, 1914

Akwarela, pędzel, tusz, papier akwarelowy naklejony
całą powierzchnią na tekturę; 68,3 x 98,2 cm.
Sygnowany p. d. pędzelkiem i czarną akwarelą: JFałat Semmering 1914;
nieco poniżej po prawej pędzelkiem i czerwoną akwarelą podwójny,
prostokątny kartusik ze ściętymi narożnikami z liczbą (numerem): 974 (pozycją w okresowo prowadzonym przez Fałata rejestrze ważniejszych prac własnych, trafiających z pracowni do handlu).

Scena z polowania

olej, płótno 105 x 135 cm
sygn. p.d.: J. Fałat/Polesie

Autoportret, 1898

akwarela, papier, 48,2 x 30,8
napis l. d.: Julian. / w Karlsbadzie 1898.

akwarela, papier naklejony na tekturę,
29 x 35,5 cm
sygn. p.d.: Jul Fałat (18)85

liczba obiektów: 704