1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Na plaży w Nicei VI, 1925

akwarela, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; poniżej nr 001525; oraz napis: Nice na Plaży 1925 (ołówkiem);

Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 135.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ogród w Kalwarii, ok. 1910 r.

pastel, papier szary; 29,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);

Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym o/Kraków, opracowanie katalogu Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, nr kat. 22

Słoneczniki, ok. 1902

Pastel na papierze; wym.: 31x41 cm; sygn. p. d. WW ; na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu oraz napis: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty, poniżej numer 237.

Samobójczyni nad Wisłą, 1905

Akwaforta z akwatintą, papier żeberkowy; wym.: 140 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: WW.
Niezwykle rzadka grafika, uwzględniona i reprodukowana w podstawowej literaturze dot. sztuki Młodej Polski i twórczości Wojciecha Weissa.

Sursum corda - Do młodości, 1899

Litografia kredką; wym. komp.: 160 x 120 mm; sygn. pł. p.g. monogramem WW.

I Wystawa Niezależnych, 1927

Litografia dwubarwna kredką i pędzlem (barwy: czerwona i czarna); wym.: 997 x 698 mm, sygn. na kamieniu p. d. monogramem wiązanym: WW.

Wystawa Sztuki Polskiej w Pradze, 1927

Plakat, litografia barwna pędzlem i prusz na kremowej tincie; wym.: 700 x 990 mm, sygn. na kamieniu pośrodku monogramem wiązanym: WW oraz p. d.: Lit. A. Pruszyński, Kraków. Opisy w języku czeskim. Stan zachowania: prawy dół odklejone rozdarcie marginesu bez szkody dla kompozycji.

Pejzaż z altaną, 1923

akwarela, papier, wym. 29,5 x 44 cm,
sygn. i dat. p.d.: WW, na odwrociu stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY / poniżej 001371, p. d.: 1923

Gołębie, 1910

akwarela, papier; 18 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 10

Odpoczynek na trawie I, ok. 1910

akwarela, papier; 18,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 8

RĘKAWKA, 1899

olej na płótnie, 38,2 x 70,3 cm,
sygnowany na odwrocie pieczęcią rodzinnej kolekcji "0079"
i monogramem "WW3"

Wystawiany: Z okazji 100-lecia urodzin artysty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie w 1976 r.:
"W. Weiss. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunków z lat pobytu artysty w Podgórzu 1891-1904", w katalogu poz. 16.

Hanusia, 1925 r.

drzeworyt/papier, 25 x 21,5 cm (zadruk) 45 x 30 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWeiss'

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 25, s. 20 (il.)

Nicea - Bulwar, 1925 r.

drzeworyt/papier, 19,6 x 27,8 cm
Praca pochodzi z teki "Drzeworyty"

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 57, s. 24 (il.)

Żniwiarka, 1940 r.

drzeworyt/papier, 29,3 x 21 cm (zadruk) 35,5 x 25,5 cm (arkusz)

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 97, s. 54 (il.)

PORTRET RÓŻY SCHLEICHKORN, 1899

olej, tektura
78 x 62 cm
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)

Na odwr. u góry po prawej stempel: 0118 | WW [numer katalogu rodzinnego i faksymile inicjałów artysty] obok tuszem cyfra: 4

Obraz reprodukowany i opisany w:
- R. Weiss, Akordy światła i koloru. Wojciech Weiss i Aneri, wyd. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli [2007], s. 40, nr kat 10, il. s. 41.

AKT ZŁOTO-BŁĘKITNY, ok. 1935

olej, płótno
82 x 65 cm
Na odwr. u góry po prawej stempel kolekcji rodziny artysty z numerem i faksymile sygnatury: 1049 | WW.
Obok tuszem cyfra: 3.

Akt

Akwarela, papier, 20 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: W Weiss

Pejzaż z Kalwarii

olej, płótno, 45 x 63,2 cm,
sygn. p.d.: W. Weiss

Modelka (1922)

sygn. p.d.,
sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
73x58 cm

Kwitnąca jabłoń

sygn. l.d.
olej, tektura
12.7x21 cm

liczba obiektów: 1794