1 zł
2 600 000 zł

ANUSZKIEWICZ Richard (1930 Erie, Pensylwania - 2020 Englewood, New Jersey)

Inward Eye #7, 1970 r.

serigrafia barwna/papier, 66 x 50 cm
edycja 388/500; na odwrociu certyfikat oryginalności wydany przez ROGALLERY w Nowym Jorku; stan zachowania: uszkodzona rama

cena wywoławcza: Wykup abonament

Triangulated Orange, ed. 21/50, 1977 r.

akryl, szablon/płyta, 212 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 21/50 1977'
na odwrociu pieczęć z monogramem autorskim oraz pieczęć:'©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977' i numer '23'

- zakup bezpośrednio od artysty, 1978
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- kolekcja instytucjonalna, Polska od 2013

Triangulated Green, ed. 21/50, 1977 r.

na odwrociu pieczęć z monogramem autorskim oraz pieczęć:'©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977' i numer '24'

Inward Eye # 7, 1970 r.

serigrafia barwna/papier, 66 x 50 cm (arkusz)
edycja 388/500
na odwrociu certyfikat oryginalności wydany przez ROGALLERY w Nowym Jorku

Reflections II - Red Line, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa, 160,7 x 119,4 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Anuszkiewicz 11/70 1979'
na odwrociu stempel autorski Richarda Anuszkiewicza

OPINIE:
- w załączeniu certyfikat autentyczności wydany przez Editions Lassiter Meisel w Nowym Jorku i podpisany przez autora
- kolekcja prywatna, USA

Reflections II - Green Line, 1979 r.

sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Anuszkiewicz 11/70 1976'
na odwrociu stempel autorski

OPINIE:
- w załączeniu certyfikat autentyczności wydany przez Editions Lassiter Meisel w Nowym Jorku podpisany przez autora
- kolekcja prywatna, USA

Apian's Quadrant, 1961 r.

olej/płótno, 86 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1961'
na odwrociu naklejka własnościowa z kolekcji państwa Brooks Walker oraz naklejki z zagranicznych domów aukcyjnych

- zakup po wystawie w Galerii The Contemporaries, Nowy Jork
- kolekcja państwa Brooks Walker, Nowy Jork
- kolekcja Marjory W. Walker, San Francisco
- Dom Aukcyjny Butterfield & Butterfield (obecnie Bonhams), San Francisco, 23.11.1997
- kolekcja prywatna, Floryda
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone (od 2001 roku)
- Dom Aukcyjny Christie’s, 09.05.2012
- The San Francisco Collector, M.H. de Young Memorial Museum, San Francisco, 1965
- D. Madden, N. Spike, Anuszkiewicz: Paintings & Sculptures 1945-2001, Florencja, 2001, s. 129, kat. 1961.1.

Summer Suite (Yellow with Yellow) , 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 79 x 76 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979', opisany l.d.: '85/95'

Converging with Deep Pink, 1980 r.

akryl/płótno, 153 x 121 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '662 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1980'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, USA
- Sotheby's, Nowy Jork
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- David Madden, Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculptures 1945-2001, Florence 2011, s.188 (il. barwna)

Midnight Suite (Black with Blue), 1979 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' oraz opisany l.d.: '2/95'

To Pud Gadiot, 1975

akryl, tektura, 13,5 x 19,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: TO PUD GADIOT / ANUSZKIEWICZ / 1975

Rectilinear, 1967 r.

akryl/płótno, 163 x 163 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '© 1967 | 166 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1967'
na odwrociu, w lewym dolnym rogu papierowa nalepka z opisem pracy: '"RECTILINEAR" | Anuszkiewicz '68' oraz papierowa nalepka wystawowa z Sidney Janis Gallery z Nowego Jorku

- Anuszkiewicz, Sidney Janis Gallery, Nowy Jork, 2 - 25.10.1967

- David Madden/Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculpture 1945-2001, Catalogue Raisonné, wyd. Centro di della Edifimi, Florencja 2010, poz. 1967.23
- Karl Lunde, Anuszkiewicz, New York: Harry Abrams, 1977, poz. 177

Spring Suite (Red with Gold II), 1979 r.

serigrafia barwna/papier 55 x 55 cm (zadruk), 79 x 77 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' i opisany l.d.: '48/95'

Kompozycja abstrakcyjna

sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem)

Spring Suite (Peach on Peach), 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 55 x 55 cm (zadruk), 79 x 77 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' i opisany l.d.: '12/95'

Bez tytułu, 1973 r.

serigrafia barwna/papier, 73 x 56,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 157/300 1973'

Triangulated Orange, 1977 r.

szablon, akryl/płyta, 212 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: `ANUSZKIEWICZ 21/50 1977`
na odwrociu pieczęć z monogramem autorskim oraz pieczęć:`©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977` i numer `23`

Triangulated Green, 1977 r.

na odwrociu pieczęć z monogramem autorskim oraz pieczęć:`©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977` i numer `24`

Soft Yellow, 1976 r.

akryl/płótno, 91,4 x 121,9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `496 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1976`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy oraz nalepka aukcyjna z Christie`s

- West Valley Art Museum, Surprise
- kolekcja prywatna, Scottsdale
- dom aukcyjny Christie`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa
- David Madden, Nicholas Spike, Anuszkiewicz. Paintings and Sculptures 1945-2001 Catalogue Raisonné, Florencja 2010, nr kat. 1976.11, s. 182 (il.)

Midnight Suite (Blue with Black), 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 54 x 54 cm (zadruk), 76,5 x 76,5 cm (arkusz)
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `ANUSZKIEWICZ 1979`, l.d.: `75/95`

liczba obiektów: 54