SIDOROWICZ Zygmunt (1846-1881)
Portret kobiety z wiankiem jemioły we wł
olej, płótno dublowane,
37 x 27 cm;
sygn l. d.: Sidorowicz / 1871
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno dublowane,
37 x 27 cm;
sygn l. d.: Sidorowicz / 1871
Portret kobiety z jemiołą we włosach, 1871
olej, płótno;
wym.: 37 x 26 cm;
sygn l.d.: Sidorowicz / 1871. Obraz po konserwacji.
olej, płótno, 37 x 26,5 cm
sygn l.d.: Sidorowicz / 1871
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
Olej, deska; 39,5 x 29 cm
Sygnowany l. d.: Sidorowicz 1880
Na odwrocie cztery papierowe nalepki z wystawy:
I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium
oraz papierowa nalepka z numerem: 45
Na desce wycisk: W. KOLLER & C.O.
olej, tektura, 40,5 x 31 cm;
sygn. p.d.: Sidorowicz / Monachium
olej, płótno dublowane, 50,5 x 100 cm;
sygn. l.d.: Z. Sidorowicz 1878
Olej na papierze naklejonym na płótno
50 x 40 cm
Sygnowany p.d. - "18ZS79"
Ekspertyza - doc. dr hab. Halina Stępień, 1998 r.
PORTRET KOBIETY W NIEBIESKIEJ CHUŚCIE 1875 r.
Olej na tekturze
40 x 31,5 cm
Sygnowany p.d. - "Sidorowicz / w / Monachium"
Datowany l.d. - "1875"
Olej na desce 10 x 19 cm
Sygnowany l.d. - "Sidorowicz Z"
olej, deska, 20,5 x 42 cm; sygn. l.d.: Sidorowicz 1878
Na odwrocie stemple urzędów celnych (?) oraz orzeczenie potwierdzające
autentyczność obrazu wystawione przez dra K.Buczkowskiego.