olej, deska, 20,5 x 42 cm; sygn. l.d.: Sidorowicz 1878 Na odwrocie stemple urzędów celnych (?) oraz orzeczenie potwierdzające autentyczność obrazu wystawione przez dra K.Buczkowskiego.
SIDOROWICZ Zygmunt
Ukończył politechniczne studia we Lwowie po czym, dzięki uzyskanemu stypendium, wyjechał do Wiednia, gdzie w latach 1864 - 1867 studiował w Akademii Sztuk Pięknych.Po powrocie do Lwowa urządził w 1867 r. wystawę swych prac. W 1873 r. wyjechał do Monachium, gdzie obracał się w kręgu malarzy związanych z J. Brandtem. Miał wspólną pracownię z A. Kotsisem i W. Brochockim.Malował sceny rodzajowe, portrety, a przede wszystkim rozległe pejzaże wrażliwie oddające nastrój zapadającego zmierzchu lub wczesnego ranka.