Olej, deska; 39,5 x 29 cm Sygnowany l. d.: Sidorowicz 1880 Na odwrocie cztery papierowe nalepki z wystawy: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium oraz papierowa nalepka z numerem: 45 Na desce wycisk: W. KOLLER & C.O.
Obraz reprodukowany: Zbigniew Fałtynowicz, Eliza Ptasińska, Malarze polscy w Monachium, Suwałki 2005, s. 134. Obraz wystawiany: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium, -Muzeum Okręgowe w Suwałkach (5 maja - 31 sierpnia 2005), -Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (4 marca - 30 kwietnia 2006), -Muzeum Okręgowe w Lesznie (12 maja - 2 lipca 2006), -Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA "Zamek Książ" (8 lipca - 17 września 2006).
Po studiach politechnicznych we Lwowie, wyjechał dzięki stypendium na studia do Akademii wiedeńskiej (1864-67). Po powrocie do Lwowa miał w 1867 roku jedyną indywidualną wystawę swoich prac. W roku 1873 wyjechał na dalsze studia do Monachium. Tam należał do kręgu malarzy związanych z Józefem Brandtem; dzielił pracownię z Aleksandrem Kotsisem i Walerym Brochockim. W roku 1878 osiadł we Wiedniu. Malował sceny rodzajowe i portrety, przede wszystkim jednak był pejzażystą. Ze skromnych motywów przedstawianych w różnych porach dnia i roku, prawdziwie oddających lokalny koloryt, wydobywał nieraz romantyczny nastrój. Dużą rolę odgrywało w jego kompozycjach studium nieba i impresyjnie ukazywane wilgotne mgły. W niektórych krajobrazach wprowadzał scenki rodzajowe. Wykonywał kopie dzieł dawnych mistrzów, a także rysunki do czasopism humorystycznych.
SIDOROWICZ Zygmunt
Ukończył politechniczne studia we Lwowie po czym, dzięki uzyskanemu stypendium, wyjechał do Wiednia, gdzie w latach 1864 - 1867 studiował w Akademii Sztuk Pięknych.Po powrocie do Lwowa urządził w 1867 r. wystawę swych prac. W 1873 r. wyjechał do Monachium, gdzie obracał się w kręgu malarzy związanych z J. Brandtem. Miał wspólną pracownię z A. Kotsisem i W. Brochockim.Malował sceny rodzajowe, portrety, a przede wszystkim rozległe pejzaże wrażliwie oddające nastrój zapadającego zmierzchu lub wczesnego ranka.