AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)
olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, deska (wzmocniona dwiema szpongami)
41,5 x 53 cm
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz | 1886
Obraz opisany i reprodukowany w:
- W. Kalicki, Hrabianka na gumce, [w:] "Gazeta Stołeczna" dodatek do "Gazety Wyborczej", 10 czerwca 2011, s. 12, il.
olej, płótno, 32 x 50 cm,
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz;
autoreplika obrazu reprodukowana w : Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr 26, s. 508-509
WĘDROWIEC - SCENA ALEGORYCZNA, 1893
tusz, akwarela na tekturze,
36 x 25 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Tadeusz Ajdukiewicz 893".
Portret damy w szafirowej sukni, 1892
pastel, dykta, owal, wys. 49 cm,
sygn. i dat. l.śr. : T. Ajdukiewicz / 1892
olej, płótno; 70 x 170 cm;
litografia, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881
Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
olej, płótno; 70 x 170 cm;
olej, deska, 45,5 x 55,5 cm,
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz. Kraków - 1884.
Stan zachowania: niewielkie poziome pęknięcie deski w prawym górnym narożniku (ok. 4,5 cm).
PRZEGLĄD VII PUŁKU HUZARÓW PRUSKICH
Olej, płótno, 62,5 x 88 cm,
sygn p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1882
olej/sklejka, 50 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'T. Ajdukiewicz'
olej, płótno, 69.5 x 90 cm,
sygn. l.d. Tadeusz Ajdukiewicz 1881
olej, płótno; 40 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ 1911
olej, płótno; 70 x 170 cm;
olej, płótno, 56 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / april 1893
olej, płótno, 30 × 80 cm
sygn. i dat. p. d.: Ajdukiewicz/1914
Estymacja: 19 000 - 21 000 zł