RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W BRE-TONII - QUILERON, 1910
olej na tekturze,
33,8 x 34 cm,
sygnowany p.d. "Rubczak Jan / 910.", na plecach tytuł odręcznie "Barki w dzień deszczowy / Bretonia Quileron"
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier,
33,5 x 49,5cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwaforta,
300 x 260 mm,
sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak
Planty i Brama Floriańska, 1908
akwaforta,
310 x 250 mm,
sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak
Lit.: I. Kossowska, Narodziny Polskiej Grafi ki ...., il. 46
akwaforta, akwatinta,
145 x 295 mm,
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: 1/1.
Bardzo rzadka praca artysty.
autolitografia barwna,
295 x 375 mm,
sygn. pł. p.d.: RubczakGrafika z teki: Kraków. 6 autolitografii ..., TPSP Kraków po 1926.Lit.: M. Grońska, Grafika w książce .., s. 195; Litografia Polska od 1900 roku, Kraków, il. s. 87
Absyda Kościoła Panny Marii, 1934
autolitografia kolorowana ręcznie kredką,
w. komp.: 270 x 360 mm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak 934, l.d. dedykacja artysty.
PORT W MARTIQUES, lata 20. XX w.
Olej, dykta;
49,5 x 69,5 cm
Sygnowany p. d.: Rubczak
Akwarela na papierze żeberkowym
33,5 x 43,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Rubczak"
Olej na tekturze
22,7 x 38 cm
Ołówek, akwarela, papier
35,5 x 27 cm
Sygnowany p. d. granatową akwarelą: Rubczak
PODGÓRSKI PEJZAŻ ZIMOWY, ok. 1925
Ołówek, akwarela, papier
33,5 x 48 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p. d. ołówkiem: Jan Rubczak
litografia barwna, podmalowana akwarelą, papier kremowy,
41,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak / Rupława. (ołówkiem)
sygnowany p.d.
akwaforta
20.6x18.8
olej, płótno,
54 x 65 cm;
sygn. p.d: Rubczak Jan / 908.
akwaforta,
25,7 x 27,7 cm (odcisk płyty), 26,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
napis l.d.: "SKAŁKA" ORYGINAŁ AKWAFORTA JANA RUBCZAKA;
napis p.d.: NAKŁAD TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE 1908 R.
Plac Wolnica z widokiem na Kościół Bożego Ciała
akwaforta, wym.: 240 x 175 mm,
sygn. oł. p.d.
akwaforta, akwatinta, wym.: 62 x 85 cm,
sygn. oł. p.d., l.d. dedykacja artysty.