1 zł
2 600 000 zł

WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Gra 5 x 5, 1976 r.

ołówek, tusz/papier,25 x 25 cm (kompozycja), 50 x 50 cm (arkusz)
tytuł autorski l.d.: `gra 5 x 5 (...)` oraz sygnowany i datowany p.d.: `winiarski 76`

cena wywoławcza: Wykup abonament

PRZYPADEK W GRZE 7X7

Akryl, ołówek, płótno, 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: tytuł autorski Winiarski'99

1,2,3,4,5,6..., 1980 r.

akryl/deska, 51 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 80` oraz tytułowany l.d.: `1,2,3,4,5,6...`
na odwrociu nalepka aukcyjna ZPAP dla Solidarności
- Aukcja ZPAP dla Solidarności, Warszawa, listopad 1980
- kolekcja prywatna, Kraków

Chance in game 5 x 5, 1999 r.

akryl, ołówek/płótno, 40 x 30 cm
tytuł autorski l.d.: `Chance in game 5 x 5` oraz sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 99`

17-th game 5x5, 1999 r.

akryl/płótno, 33,2 x 27,4 cm
opisany l.d.: `17-th game 5x5`, sygnowany i datowany p.d.: `winiarski `99`
na odwrociu dedykacja: `dla Gerarda od Ryszarda | Kanie | 17.09.1999`

PRZYPADEK W GRZE 7 x 7, 1999

olej, płótno, 50 x 50 cm
sygn. na odwrocie: przypadek w grze 7 x 7/ winiarski '99

Dwudziesta ósma gra, 1982 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `dwudziesta ósma gra, 10 x 10, winiarski 1982`

- zakup bezpośrednio od artysty, lata 80. XX w.
- kolekcja prywatna, Kraków

Autoportret, 1999

olej, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: Winiarski. '99

Bez tytułu, 1968

akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn.. i dat. na odwrocie u dołu: Winiarski 68 oraz napis
z boku: obraz ten został podarowany mojemu ojcu Stanisławowi T... przez artystę Berlin 1969 r.

Chance in game, 1990

akryl, płótno; 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: Chance in game / Winiarski 90

Chace in game

akryl,sklejka, wym.: 49 x 49 cm

Obszar 178, 1973 r.

akryl/deska, płyta, 100 x 100 x 10 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WINIARSKI 1973 r. | Area 178`
oraz nalepka galeryjna z Barney Weingert Gallery, Nowy Jork
opisany na odwrociu: `Penetracja przestrzeni realnej z równym prawdopodobieństwem występowania koloru białego i czarnego. Zmienna losowa - kostka do gry i tabela liczb przypadkowych.`

- zakup od artysty
- Barney Weingert Gallery, Nowy Jork (1973)
- kolekcja prywatna
- Polski Dom Aukcyjny Sztuka (2002)
- kolekcja prywatna

- Wystawa Malarstwa Polskiego, Barney Weingert Gallery, Nowy Jork, 1973
- Polski Dom Aukcyjny Sztuka, Kraków, 2002

- Ryszard Winiarski: prace z lat 1973-1974, katalog wystawy, [red.] Józef Grabski, IRSA, Kraków 2002, s. 114-115, poz. kat. 44

KASIA, 1999

Olej, płótno; 41 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Winiarski`99, l.d.: Kasia
Do obrazu załączona historia pochodzenia.
Prezentowany obraz to portret pielęgniarki Kasi, która opiekowała się artystą jego pobytu w szpitalu.

CHANCE IN GAME 4 X 4, 1999

Olej, płótno; 32,5 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Winiarski`99, l.d.: Chance in game 4 x 4

Bez tytułu, 1968 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `Winiarski 1968`

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 19.06.2005
- kolekcja prywatna

Chance in game 4x4 for 3, 1999

akryl, płótno; 33x24 cm
opisany ołówkiem: chance in game 4x4 for 3 winiarski`99

Obszar 58, 1970

akryl, płótno; 50 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrocie: ZBIÓR 58/ DWA KOLORY LOSOWANIE/ KOSTKĄ DO GRY./ WYLOSOWANE STREFY/ ZAGĘSZCZEŃ Z TABLICY/ LICZB PRZYPADKOWYCH/ Winiarski 1970

Obszar 148, 1973

akryl, płótno; 100 x 100 cm;
opisany na rewersie: Obszar 148 o jednakowym prawdopodobieństwie występowania każdego z 6 kolorów. Zmienna losowa-kostka do gry
Obraz wystawiany: "Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974", Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", w Krakowie w 2002 r.
Literatura: "Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974" pod redakcją Józefa Grabskiego, IRSA, Kraków 2002, str. 86

Taniec, 1959

akwarela, papier; 20,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi na dole: Winiarski 59

Chance in game for one, 1989

akryl, sklejka, 49 x 49 cm
sygn. p.d.: Winiarski 89

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

liczba obiektów: 369