FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, tektura, 50 x 90 cm; sygn. i dat. l. d.: JFałat/Toruń 921
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret oficera Legionów, ok. 1929
akwarela, papier; 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JFałat;
na odwrocie odręczny napis krakowskiego konserwatora Kazimierza Buczkowskiego z 9. I. 1952 stwierdzający autentyczność obrazu.
akwarela na papierze,
18,5 x 36,5 cm w świetle passe- partout,
sygnowana l.d. "Jul. Fałat”
papier, akwarela, 62 x 94 cm
sygn. l.d.: 961 Jul Fałał Semmering 1914
akwarela, papier
19,7 x 42,5 cm
sygn. i autorska dedykacja p.d.: Jego Cesarskiej Wysokości Arcy Księciu | Karolowi Stefanowi Jul. Fałat 1914
akwarela, papier
42,5 x 78,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: JFałat | Osiek | 1919
Na odwrocie trzy nalepki wystaw w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie - dwie bez daty, trzecia z datą - maj 1937. Na wszystkich tytuł i technika wykonania obrazu: Polowanie na kaczki, akwarela. Jako właściciel dwukrotnie wymieniony
Feliks Richling (właściciel warszawskiego Salonu Artystycznego). Ponadto drukowana nalepka pracowni ramiarskiej Wacława Kozarzewskiego w Warszawie (ul. Marszałkowska 61).
Obraz wymieniony, m.in. w:
- Przewodnik No XVII. Wystawa Jubileuszowa dzieł Juliana Fałata [wstęp S. Popowski], Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, listopad 1926, s. 17, nr kat. 126 (Polowanie na kaczki w Osieku, akwarela 1919, własność p. Feliksa Richlinga);
- Przewodnik 124. Łowiectwo w sztuce polskiej. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, czerwiec - sierpień 1927 roku, s. 17, nr kat 39 (Polowanie na kaczki, akwarela, 44 x 80, sygn.: JFałat 1919; własność p. Feliksa Richlinga).
akwarela, papier, 21 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: JFałat
W piwiarni [praca dwustronna], 1894
Piórko, węgiel, papier, wym.: 26,5 x 33 cm;
sygn. i dat.
Praca po konserwacji z ubytkami.
akwarela/papier, 34 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JFałat`
na odwrociu nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
POCHODZENIE: - kolekcja prywatna, Nowy Jork
akwarela/papier, 69,5 x 147 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JFałat | Bystra 1921`
Odpoczynek po polowaniu w Nieświeżu, około 1915 r.
olej/płótno, 58 x 118,5 cm
sygnowany p.d.: `JFałat | Nieśwież`
OPINIE:
- obraz posiada opinię Adama Konopackiego z 15.02.2014 r.
akwarela, gwasz, tektura, 79 x 41 cm;
sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
na odwrocie nalepka z TSP w Krakowie z tytułem Drzewo oraz fragment krakowskiej nalepki wystawowej z tytułem: Jodły oraz numerem 39.
akwarela, papier
95 x 133,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: JFałat | Bystra 1922
AUTOPORTRET W ZIMOWYM OKRYCIU, 1917
akwarela, papier
51,3 x 72,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: JFałat [inicjały wiązane] | 1917
Obraz reprodukowany, m.in. w:
- T.Z. Bednarski, Krakowskim szlakiem Juliana Fałata, Kraków 2005, il. 1; przed stroną tytułową;
- A. Król, Julian Fałat, Wystawa Jubileuszowa na 10-lecie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli [także: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Miedzi w Legnicy] Stalowa Wola 2010, s. 153, il. barwna.
akwarela, gwasz, papier
43,5 x 113 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: JFałat [inicjały wiązane] | Bystra 1917
Na odwrocie nalepka (druk, stempel, atrament) o treści: SALON SPRZEDAŻY DZIEŁ SZTUKI PRZY T.P.S.P. W KRAKOWIE | Plac Szczepański 1. Telefon Nr. 8 | Autor: Julian Fałat 0325 | Adres: - | Dzieło p.t.: Pejzaż zimowy | Rodzaj: gwasz Cena: -
Studium odpoczywającego mężczyzny
sangwina, papier, 32,3 x 23,3 cm,
sygn. p.d.: Jul Fałat
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 24 x 34,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: JFałat Bystra
akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
obraz po dawnej konserwacji
akwarela/papier, 31,5 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `J.Fałat | Toruń 921`