VASARELLY Victor (1906-1997)
Litografia barwna na czarnym podkładzie (Schoeller Parole Car-board);
wym.: 820 x 770 mm;
sygn. oł. p.d.: Vasarely;
l.d. numer odbitki: 144/300;
grafikę odbił Denis Rene w litgrafierni International Art Print. Doskonałe, innowacyjne prace o geometrycznych formach, skomplikowanych układach wzorów i barw, przyniosła artyście m.in. Order Legii Honorowej oraz Guggenheim Foundation Award (il. s. 37).
cena wywoławcza: Wykup abonament
VASARELLY Victor (1906-1997)
akryl, sklejka; 80 x 80 cm;
sygn. u dołu: vasarely;
sygn. i dat. na odwrocie: "0641 / PENGO - 2" / 80 x 80 -1966 / vasarely";
na odwrocie:
- oznaczenia białą kredą: 390 054977;
- oznaczenia na blejtramie: CA9304; X84; C27CC; X84;
- kartka z numeracją: 4226 / x/ 84
Obraz ujęty w katalogu aukcyjnym: "Contemporary Art." Sotheby Parke Bernet Inc, New York, 1979, poz. 84
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia barwna/papier, 50,5 x 50,5 cm (zadruk), 74,5 x 60 cm (arkusz)
sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `FV 19/70 Vasarely`
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm (zadruk), 85 x 76,5 cm (arkusz)
sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `F V. 51/120 Vasarely`
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia barwna/papier, 69,5 x 69,5 cm
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: ` FV 51/100 Vasarely`
VASARELLY Victor (1906-1997)
akryl/płótno naklejone na deskę, 35 x 52 cm
sygnowany wewnatrz kompozycji (w prawej czesci): `vasalery` na odwrociu sygnowany i opisany (numerem w katalogu raisonné artysty): `1136 VASARELY | "COUPLES" | 36 x 52 | 1940/1988 | Vasarely`
OPINIE:
Autentycznosc pracy potwierdzona przez Pierre`a Vasarely`ego. Praca bedzie właczona do katalogu raisonné przygotowywanego przez Fundacje Vasarely`ego w Aix-en-Provence.
- zakup bezposrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Francja
- Dom Aukcyjny Christie`s, Paryz
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia brawna, 50 x 50 cm
sygn. p.d. ołówkiem: Vasarelly
l.d.: E.A I/XXV
VASARELLY Victor (1906-1997)
akryl/deska, 103,8 x 60 cm
opisany na odwrociu: `2914 VASARELY | 102 x 58 cm | "TSIKA" | 1970/76 | Vasarely`
- Art 62, Palais d`Orsay, Cannes
- Dom Aukcyjny Christie`s, Nowy Jork
OPINIE:
Autentyczność pracy potwierdzona przez Pierre`a Vasarely`ego. Praca będzie włączona do katalogu raisonné przygotowywanego przez Fundację Vasarely`ego w Aix-en-Provence.
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia;
wym.: 300 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Vasarely, l.d. odb. nr 99/125.
VASARELLY Victor (1906-1997)
serigrafia;
wym.: 405 x 405 mm (wym. planszy: 620 x 490 mm);
sygn. oł. p.d.: Vasarely, l.d. odb. nr 146/250.
VASARELLY Victor (1906-1997)
litografia barwna;
wym. Kompozycji: 440 x 660 mm;
sygn. oł. p.d.: Vasarelly,
odbitka numerowana l.d.: 141/250.
Stan bardzo dobry.