AJWAZOWSKI Iwan Konstantynowicz (1817-1900)
olej/płótno, 36 x 57 cm
sygnowany cyrlicą p.d.: `Ajwazowski`
na odwrociu opisany cyrylicą: `Ajwazowski | 1895`
cena wywoławcza: Wykup abonament
sepia, gwasz, papier
24,8 x 32,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. cyrylicą: Ajvazovskij
olej, płótno,
45.5 x 41.5
sygnowany cyrylicą p.d.: Ajwazowskij
ZATOKA MORSKA W POBLIŻU TEODOZJI NA KRYMIE, ok. 1850
tusz lawowany, gwasz na papierze,
21,6 x 29,8 cm,
sygnowany p.d. "Äą?rÁÓ?ŮÍią"
Proweniencja: ze zbiorów Stanisława Patka (1866-1944), kolekcjonera, prawnika, ministra spraw zagranicznych RP, ambasadora m.in. w Moskwie i Waszyngtonie, bliskiego współpracownika marszałka Piłsudskiego.
Akwarela, gwasz, papier; 29,3 x 19,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Айвазовскiй
Akwarela, gwasz, karton; 14,2 x 20,8 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Айвазовскiй
Na odwrocie pieczątka: Patek Stanisław | ZBIÓR | ul. Kanonja 8
sangwina, gwasz, papier, 13.7 x 21 cm
sygnowany p.d.: A??????????
olej, płótno,
45.5 x 41.5 cm
sygnowany p.d.: Ajwazowskij
sangwina, technika mieszana, papier,
18.5 x 29 cm
sygnowany cyrylicą l.d.: Ajwazowskij
tusz/papier, 5 x 9 cm
na rewersie: `I. Aivasovsky`, na awersie napis cyrylicą p. d.: `ot (
) | I. Ajwazowski`
olej, płótno dublowane, 89 x 71 cm;
sygn. p.d.: Ajwazowski (cyrylicą)
w załączeniu ekspertyza M. Czerkasowa - Gasudarstwiennyj Akademiczeskij Instytut Żiwopisi, Skulptury i Architektury im. I. E. Riepina, St. Petersburg - z dn. 9. lipca 1996 r. (obraz po konserwacji).
olej, płótno, 63,5 x 91 cm;
sygn. u dołu: Ajwazowski 1861 (cyrylicą)
olej, deska, 12,3 x 22,6 cm;
na odwrocie napisy i pieczęcie
Ekspertyza prof. Jerzego Sienkiewicza z 1978 r.
Akwarela, gwasz na papierze 22,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.
olej, deska, 15,5 x 22 cm; sygn. dwukrotnie na licu w lewym dolnym rogu: Ajwaz (cyrylicą) oraz na odwrocie: Ajwazowski / 1898 (cyrylicą). Na odwrocie oznaczenia literowe: RMU / JEM oraz nieokreślona pieczęć.
Olej, deska; 25 x 39
Sygnowany w lewym, dolnym rogu: Ajvazovskij
Port w Teodozji na Krymie, ok. 1845
akwarela, gwasz, papier,
24.8 x 33 cm
sygnowany l.d.: A??????????