JĘDRZEJEWSKI Aleksander (1903 Żytomierz - 1974 Wrocław)
olej/sklejka, 62,5 x 75 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'O A. Jędrzejewski 1951'
na odwrociu dwie papierowe nalepki II Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki z opisem pracy oraz pieczęć własnościowa
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 74 x 81,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'A. Jędrzejewski | KAZIMIERZ 1960'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A.Jędrzejewski | 1960 | Kazimierz Dolny'
olej, płótno naklejone na tekturę, 34 × 45 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Łuck/A. Jędrzejewski 1942
olej, płótno naklejone na tekturze (?), 34,5 × 45 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: A.Jędrzejewski 1942/Łuck
olej/płótno, 74 x 81,5 cm
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Jędrzejewski | 1935'
na odwrociu dedykacja: 'Jurkowi Niemojewskiemu, syn Aleksandra | Michal Jedrzejewski | Wroclaw 25.4.1982 r. '
- Wystawa Zofii Stryjeńskiej, Kolekcja obrazów p.n. Czarny Śląsk Rafała Malczewskiego, Al. Jędrzejewskiego, Efraima i Menaszego Seidenbeutlów, Grupy Artystów Plastyków Loża Malarska, Warszawa 1935, s. 13, poz. 154 (jako „Płótna”)
- Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa, 1935
akwarela, gwasz, tusz, ołówek, 20,3 x 33 cm w świetle passe-partout,
p.d. ołówkiem "II akt", na odwrocie notatka kolekcjonerska z informacją o pracy.
olej na sklejce, 22 x 20 cm,
sygnowany l.d. monogramem "A./J." i datowany poniżej "1926".
Olej, płótno; 76 x 61 cm
Na odwrocie napis: Potwierdzam autentyczność obrazu mego ojca Michał Jędrzejewski
olej, płótno; 73 x 92 cm
sygn. p.d.: A. Jędrzejewski
olej na sklejce,
22 x 20 cm,
sygnowany l.d. monogramem "A. J." i datowany poniżej "1926"
SOBOTA [NA WSI ŁOWICKIEJ], 1926
tempera na sklejce,
23 x 16,5 cm,
sygnowany l.d. monogramem "A. J." i datowany "1926".
Na odwrocie uszkodzona kolejowa naklejka pocztowa z lat międzywojennych.
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: `a. Jędrzejewski 1935`
ODWROCIE: dedykacja syna artysty Michała Jędrzejewskiego z 1982 r.
Estymacja: 25 000 - 35 000
sucha igła,
15,8 x 11,8 cm,
sygnowana ołówkiem pod ryciną l.d.
"1924", p.d. "A. Jędrzejewski".
PROJEKT SCENOGRAFII DO II AKTU SONATY BELZEBUBA
STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W TEATRZE POLSKIM WE WROCŁAWIU, 1968
akwarela, gwasz, tusz, ołówek,
20,3 x 33 cm w świetle passe-partout,
p.d. ołówkiem "II akt",
na odwrocie notatka kolekcjonerska z informacją o pracy.
Olej, płótno;
78,5 x 74 cm
Sygnowany i datowany p. d.:? Jędrzejewski 1929 Łuck
olej, płótno,
73 x 92 cm
sygnowany p.d.: (gmerk) A.Jędrzejewski 1935
Na odwrocie na płótnie napis : Jurkowi Niemojewskiemu, syn Aleksandra | Michał Jędrzejewski | Wrocław 25.4.1982 r.
oraz ślad podłużnej pieczątki
Olej, płótno; 78,5 x 74 cm
olej, tektura, 33,5 x 46 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p.d.: Jędrzejewski 54
gwasz/papier, 33 x 46 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Al. Jędrzejewski 54`
olej, tektura,
33,5 x 46 cm (w świetle ramy);
p.d. ołówkiem "II Akt", na zaplecku pieczątka introligatora Jadwigi Zarębskiej w Warszawie
olej, płótno, 73,5 x 92 cm;
sygn. p.d.: A. Jędrzejewski 1935 na odwrocie: napis Jurkowi Niemojewskiemu syn Aleksandra/ Michał Jędrzejewski/ Wrocław 25.4.1982
olej, płótno, 74 x 92 cm; sygn. p.d.: A. Jędrzejewski 1935
na odwrocie: napis Jurkowi Niemojewskiemu, syn Aleksandra/ Michał Jędrzejowski/ Wrocław 25.4.1982 r.
1935 r.
Olej na płótnie 74 x 92 cm
Sygnowany p.d. - "A. Jędrzejewski 1935"
olej na płycie, 64,5 x 53,5 cm, sygnowany p. d. "A. Jędrzejski 1944"
do II aktu "Sonaty Belzebuba" St. I. Witkiewicza w Teatrze Polskim we Wrocławiu
akwarela, gwasz, 20,5 x 32,5 cm