GIERAGA Andrzej (ur. 1934, Śliwniki)
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana/płótno, 100 x 99,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na nalepce na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ "GRAF" | WYM. 100 x 100 | TECH. WŁASNA | ROK 1989'
sygn. na odwrociu
akryl, płyta
100x80 cm
akryl, tektura; płyta; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / KOMPOZYCJA Z KWADRATEM / AKRYL, TEKTURA; PŁYTA / 30 X 30 / 2017.
sygn. dat. na odwrociu
akryl, tektura, pilśnia
50x50 cm
sygn. śr.d.dat. p.d.
technika własna, relief, papier (5/20)
19x15 cm
technika własna/płyta, 60,5 x 120,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA/PROGRESJA II/WYM. ⌀ 120 1/2/ ROK 2000
mezzotinta, relief/papier, 18 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Nokturn e'a Andrzej Gieraga '92'
sygn. dat. na odwrociu
akryl, tektura, płyta
30x30 cm
sygn. dat. na odwrociu
akryl, tektura, płyta
70x70 cm
technika własna, płyta; 60,5 x 120,5 cm (półkole);
sygn., dat. i opisana na odwrocie:
ANDRZEJ / GIERAGA / PROGRESJA II / WYM. [średn.] 120 1/2 / ROK 2000.
akryl/płyta, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA | WERTYKALNY | TECH.WŁASNA | 70 x 70 | 2008
sygn. dat. na odwrociu
technika własna
70x70 cm
grafika, relief, 24,3 x 19 cm,
sygn. i dat. p.d.: Andrzej Gieraga 87, opisana l.d.: Uskrzydlenie 5/50
akwatinta, papier, 24 x 20,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: ołówkiem Andrzej Gieraga 87, opisana l.d.: Czerń i biel III, śr.d.: 35/50
akryl/płótno naklejone na płytę, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ CXCVI | WYM. 70 x 70 | TECH. PŁYTA, PŁÓTNO, AKRYL | ROK 1991'
sygn. dat. na odwrociu
technika własna, płyta
60.5x120.5
goffrage/papier, ed. 8/50, 15 x 12 cm (odcisk), oprawiona, sygnowana, datowana i opisana u dołu: 'Bez tytułu VIII 8/50 Andrzej Gieraga '89'
* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.
akryl/płyta, 95 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA | KWADRATY C | 95 x 95 cm | PŁYTA | AKRYL | 2014
sygn. dat. na odwrociu
akryl, relief, płyta
70x70 cm
akryl/papier naklejony na płytę, lakierowana płyta pilśniowa, 35 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | KWADRATY I | TECH. WŁASNA | 35 x 35 | 2005'
na odwrociu nalepka wystawowa z domu aukcyjnego Rempex w Warszawie
sygn. dat. na odwrociu
technika mieszana,
płyta 70x70 cm
linoryt, 17.50 x 14 cm w świetle passe - partout, oprawiona, sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'Muza I e'a3 Andrzej Gieraga '87',
* praca podlega opłacie Droit de suite
technika własna, akryl, płyta, 80 x 80 cm
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA | WERTYKALNY I 80 X 80| TECH. WLASNA / AKRYL | 2008
technika własna
90 x 90 cm
akryl, drewno lipowe/płótno naklejone na płytę, 120 x 100 cm
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy: 'ANDRZEJ | GIERAGA | OBRAZ LXXXVIIa | WYM. 120 x 100 | TECH. MIESZANA | ROK 1988'
akryl/płótno naklejone na płytę pilśniową, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ | GIERAGA | OBRAZ CLXXVII | WYM. 100 X 100'
- kolekcja prywatna, Francja
technika własna/papier, 15 x 12 cm (wycisk)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "Bez tytułu"/ 26/50 / Andrzej Gieraga/88
mezzotinta, akwatinta, relief/papier, 15 x 11,8 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "Czerń i biel IV"/ 41/50 / Andrzej Gieraga/87
litografia/papier, 68 x 48 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'LITOGRAFIA 4/15 "USKRZYDLENIE" ANDRZEJ GIERAGA 1977'
akryl, tektura, płyta, 95 x 95 cm
sygn. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA, DWA KWADRATY C, PŁYTA, TEKTURA, AKRYL, 95 X 95 CM, 2015
akryl, płyta, 100 x 80 cm
sygn. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA, PROGRESYWNY XXI, PŁYTA, AKRYL, 100 X 80 CM, 2011
sygn. dat. na odwrociu
technika mieszana, płyta
70x70 cm
akryl/pilśnia, 50 x 50 cm
sygn. dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / OBRAZ Z LINIAMI / PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 cm / 2014
Mezzotinta; wym.: 675 x 545 mm; sygn. oł. p.d.: Andrzej Gieraga 1993, l.d. tytuł, śr.d. nr 3/50. Geometryzujący abstrakcjonista kreuje takie modele świata, które są tym doskonalsze im bardziej są zredu- kowane do prostych układów form. Odrzuca subiektywizm na rzecz uniwersalizmu wypowiedzi, wyzbywa się treści literackich, ogranicza kolor do gamy achromatycznej pomiędzy bielą a czernią.
sygn. dat. na odwrociu
technika własna, płyta
90x68 cm
akryl, relief, płyta, 70 x 70 cm,
sygn. i dat. na odwrociu
Wariacje na temat progresji (2007)
sygn. dat. na odwrociu
technika własna
70x70 cm
Mezzotinta, ruletka, relief; wym.: 147 x 117 mm; sygn. oł. p.d.: Andrzej Gieraga'86, l.d.: Atlantyda I e'a. Stan zachowania: bardzo dobry.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Mezzotinta, relief; wym.: 147 x 117 mm; sygn. oł. p.d.: Andrzej Gieraga'86, l.d.: Czerń i biel e'a1. Stan zachowania: bardzo dobry.
sygn. dat. na odwrociu
akryl, tektura, pilśnia
70x70 cm
akryl/tektura, płyta pilśniowa, 70 x 70 cm
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WARIACJE NA TEMAT PROGRESJI / TECH. WŁASNA / 70 x 70 cm / 2007
powyżej pieczęć autora
relief/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout
sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Italla III / 26/50 / Andrzej Gieraga / ‘87
technika własna/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout
sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Muza I / e’a / Andrzej Gieraga / ‘87
akryl/tektura, płyta pilśniowa, 92 x 88 cm
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / TRZY KWADRATY I / TECHNIKA WŁASNA / WYM. 92 x 88 / 2005
powyżej pieczęć autora
akryl/płótno, płyta, 75 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ | GIERAGA | OBRAZ CCXIII | WYM. 75 X 75 | TECH. PŁYTA PŁÓTNO, AKRYL | ROK 1991'
- zakup w Galerii Zapiecek, 1993
- kolekcja prywatna, Niemcy
technika własna/deska, płótno, 100 x 100 cm
opisany na odwrociu, na naklejce autorskiej: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ "DIAG" | WYM. 100 x 100 | TECH. WŁASNA | ROK 1990'
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków
akryl, płyta, tektura, 35 × 35 cm
sygn. na odwrocie: Andrzej Gieraga/ Elementy zrównoważone/płyta, tektura, akryl, 35 × 35 cm/2013
Wariacje na temat progresji, 2007
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY - SOLARIS / TECH. WŁASNA / 70 x 70 / 2008
akryl/ płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY XXIX / PILŚNIOWA PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 / 2013
akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / OBRAZ Z LINIAMI / PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 cm / 201
technika własna, relief/drewno, 65 x 150 cm
na odwrociu nalepka autorska oraz nalepka wystawy W kręgu Strzemińskiego (Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski)
technika własna/płyta, 70 x 70 cm
opis na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA | DWA KWADRATY | TECH. MIESZANA | 70X70 cm | ROK 2004
Kompozycja wertykalna II, 2007
akryl, relief /papier czerpany, 64,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn., dat. i opisany przy dolnej krawędzi ołówkiem: Kompozycja wertykalna II / Andrzej Gieraga / 2007
grafika cyfrowa/papier, 74 x 60 cm
sygn., dat. i opisany przy dolnej krawędzi ołówkiem: PROGRESYWNY VIa / ANDRZEJ GIERAGA / 2012
na odwrocie pieczęć artysty
technika własna/papier, 18 x 13 cm w świetle passe-partout
sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Czerń i biel IIIa / 11/50 / Andrzej Gieraga / ‘88
sygn. dat. na odwrociu
akryl, tektura, pilśnia
92x88 cm
Kompozycja wertykalna III (2007)
sygn. śr.d.dat. p.d.
technika mieszana, akryl, papier
65x46.5 cm (w świetle passe-partout )
Wariacje na temat progresji, 2004
technika własna, akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / W. n. t. pt. / tech. własna / 50 x 50 / 2004
mezzotinta, relief/papier, 15 x 11,7 cm (odcisk)
sygn. p.d. ołówkiem: Andrzej Gieraga `87, l.d.: Italla III éa
sygn. i opisany p.d. ołówkiem: Andrzej Gieraga `88, l.d.: Czerń i biel III a 20/50
technika własna, 65 x 150 cm
technika własna, 35,5 x 35,5 cm
sygn., dat. i opisany na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / KWADRATY I / TECH. WŁASNA / 35 X 35 / 2005
na odwrociu pieczęć wywozowa
Kompozycja z czarnymi prostokątami, 1993 r.
relief/papier 14,5 x 11,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'K. św. I ea Andrzej Gieraga 1993'
akryl, płyta, 100 × 100 cm,
datowany i opisany na odwrocie: ANDRZEJ/GIERAGA/OBRAZ CXXV/WYM. 100 X 100/ROK 1989
technika własna, akryl, relief/płótno naklejone na płytę, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘ANDZREJ GIERAGA | OBRAZ CLXXVI | WYM. 100 x 100 | TECH.
Mezzotinta; wym.: 675 x 545 mm;
sygn. oł. p.d.: Andrzej Gieraga 1993, l.d. tytuł, śr.d. nr 3/50.
suchy tłok, papier, 15 × 12 cm (odcisk płyty), 17 × 12,5 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. u dołu: Epitaph III 11/50 Andrzej Gieraga `92
technika własna, papier, 9,8 × 10 cm
opisany i sygn. u dołu: Nokturn Andrzej Gieraga 20.
technika graficzna mieszana, papier, 27 × 16 cm (odcisk płyty), 29 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Andrzej Gieraga 1986 oraz napis l. d.: Italla 33/40
technika mieszana , collage, olej, relief/płyta, 125 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `ANDRZEJ | GIERAGA | 1987` oraz `ITALLA VIII`
technika własna/płyta pilśniowa, 60 x 120 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA | PROGRESJA I | TECH. WŁASNA | WYM. 120 cm | ROK 2000`
Estymacja: 10 000 - 14 000
technika mieszana, deska;
90 x 67 cm,
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ/ GIERAGA
na odwrocie nalepka z informacjią o pracy
technika własna, płyta;
69,5 x 69,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA/TRZY KWADRATY/TECHNIKA WŁASNA/ 70 x 70
akryl, technika własna, płyta,
80 × 80 cm
sygn. i dat. na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY/ 80 × 80 / TECH. WŁASNA / AKRYL /2008
Estymacja: 10 000 - 13 000 zł
technika własna, płyta, 50 × 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / PROGR. - WARIANT / WYM. 50 × 50 cm / TECH. WŁASNA / ROK 2001
Estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Kompozycja z dwoma czarnymi prostokątami, 1993 r.
akwatinta, relief/papier, 18 x 15 cm (w świetle passe-partout)
opisana ołówkiem u dołu: `K. św. I e`a Andrzej Gieraga 1993`
Estymacja: 1 000 - 1 500
akwatinta, relief/papier, 18 x 14,5 cm (w świetle oprawy)
opisana ołówkiem u dołu: `Czerń i biel II 20/50 Andrzej Gieraga `87`
Estymacja: 1 000 - 1 600
technika graficzna mieszana, papier;
27 x 16 cm (wymiar odbitki),
29 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. (ołówkiem) p. d.: Andrzej Gieraga 1986 oraz napis l. d.: Italla 33/40
27 x 16 cm (wymiar odbitki),
mezzotinta, relief, papier,
15 x 11,8 cm (odcisk płyty),
24 x 20 cm (wymiar arkusza);
opis u dołu: Czerń i biel III e e`a Andrzej Gieraga 92 (ołówkiem)
relief, technika własna, akryl/deska, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `ANDZREJ GIERAGA | OBRAZ CLXXVI | WYM. 100 x 100 | TECH. WŁASNA | ROK 1990`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
wym. 27x25 cm
wym. 34x29 cm
mezzotinta, relief, papier,
15 x 11,8 cm (odcisk płyty),
24 x 20 cm (wymiar arkusza);
technika własna, akryl/płyta,
35 x 35 cm
opisany na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA | KWADRATY I | TECH. WŁASNA | 35 x 35 | 2005`
Estymacja: 4 000 - 6 000
akryl na płycie
70 x 70 cm
technika mieszana, deska, 90 x 67 cm,
na odwrocie nalepka z danymi o pracy
sygn. p.d.,
druk cyfrowy, papier,
15x12 cm
sygn. p.d.,
druk cyfrowy, papier,
15x11,5 cm
sygn. p.d.,
druk cyfrowy, papier,
15x12 cm
akryl/płyta,
100 x 100 cm,
datowany i opisany na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA I OBRAZ CXXV I WYM. 100 X 100 I ROK 1989`
Estymacja: 8 000 - 10 000 zł
mezzotinta, relief, 15 x 11,8 cm;
sygn. u dołu: Andrzej Gieraga `88 (ołówkiem)
oraz napis l.d.: Bez tytułu 26/50 (ołówkiem)
technika własna, deska,
50 x 50 cm;
sygn. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA/ PROGR.-WARIANT/ WYM. 50 X 50 cm/ TECH. WŁASNA/ ROK 2011
technika własna, 33,5 x 33,5 cm;
na odwrocie napis autorski: ANDRZEJ GIERAGA / KWADRATY I / TECH. WŁASNA / 35 x 35 / 2005
mezzotinta, relief, papier, 14,9 x 11,8 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Andrzej Gieraga `86; opisana l. d.: Czerń i biel II ea
mezzorinta, relief,
15 x 11,7 cm (odcisk);
sygn. p. d. ołówkiem: Andrzej Gieraga `87, l.d.: Italla III ea
akryl, relief/płyta piśniowa,
74 x 59 cm, 2 skrzydła: 20 x 20 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. GIERAGA 91`
skrzydła opisane na odwrociu: `Andrzej | Gieraga | MFM III/IV | 20 x 20 | 1989`
technika mieszana/płyta,
70 x 70 cm
opis na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA | DWA KWADRATY | TECH. MIESZANA | 70X70 cm | ROK 2004`
100x80cm
płyta, akryl
technika mieszana, akryl/płyta pilśniowa, sklejka,
90 x 67 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `ANDRZEJ | GIERAGA`
na odwrociu naklejka autorska z opisem: `ANDRZEJ | GIERAGA | Italla IVa | WYM. 90 x 67 | TECH. MIESZANA | ROK 1988`
technika mieszana, relief/płyta,
70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA | W. n. t. pr., 70 x 70 cm | tech. mieszana | 2007`
akryl/płyta,
50 x 50 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `ANDRZEJ GIERAGA | PROGRESJA TONU | PŁYTA, AKRYL | 50 x 50 | 2009` oraz stempel autorski
technika, własna, 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / KWADRATY / TECH. WŁASNA / 50 x 50 / 2005
płyta, akryl;
50 x 50 cm
sygn. na odwr. ANDRZEJ GIERAGA/ PROGRESJA TONU/ PŁYTA, AKRYL/ 50 x 50 cm/ 2009
akryl, płyta
50 x 50 cm
grafit, akryl, płótno na płycie pilśniowej,
65 x 150 cm;
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie
wypukłodruk, papier,
15 x 12 cm
sygn. oł. pod ryc. od l.: czerń i biel II 23/50 Andrzej Gieraga`87
WARIACJ E NA TEMAT PROGRESJ I , 2004 R.
technika własna, relief, akryl, sklejka/płyta pilśniowa
50 x 50 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `ANDRZEJ GIERAGA / W. n. t. pr. / tech. własna / 50 x 50 / 2004`
mezzotinta, akwatinta, relief, 59 x 46,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p.d.: ANDRZEJ GIERAGA 1993 R.; napis l.d.: COMPOSITION I 3/50
technika mieszana/płyta, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `ANDRZEJ GIERAGA / W. n. t. pr., 70 x 70 cm / tech. mieszana / 2007`
technika własna, akryl, sklejka, płyta pilśniowa,
50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie
akwaforta, relief, papier,
18 x 12 (w świetle passe-partout),
15 x 11,5 cm (odbitka płyty);
sygn., dat. i opisany u dołu: Bez tytułu VIII 32/50 Andrzej Gieraga 89
technika własna, sklejka, 49 x 49 cm
(w świetle ramy); na odwrocie napis autorski:
ANDRZEJ GIERAGA /PROGR - WARIANT / WYM. 50 x 50 cm /
TECH. WŁASNA / ROK 2001
technika własna, akryl, sklejka, 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA /
KWADRATY / TECH. WŁASNA / 50 x 50 / 2005
na odwrocie napis autorski: ANDRZEJ GIERAGA / KWADRATY I /
TECH. WŁASNA / 35 x 35 / 2005
ołówek, relief, Rededykacja I dla Moniki Małkowskiej, 18x15,5 cm
sygnowany, datowany na odwrociu
akryl, płótno, płyta
70x70
tempera, płótno, 70 x 70 cm;
na odwrocie napisy autorskie
technika mieszana
70x70
sygnowany, datowany p.d.
akwatinta, relief
14.8x11.6
technika własna, płyta
50x50
relief, akwatinta, mezzotinta
59.3x45
sygnowany, datowany p.d.
tech. własna,
30 x 60cm