technika mieszana , collage, olej, relief/płyta, 125 x 150 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `ANDRZEJ | GIERAGA | 1987` oraz `ITALLA VIII`
Dla jego twórczości najbardziej charakterystyczne są geometryczne kompozycje. Jest autorem cyklu "Czerń i Biel", "Uskrzydlenia", a także cyklu obrazów, oznaczonych cyframi rzymskimi, których numeracja doszła do CC . Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1965-1970. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1971 r. w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego, a z projektowania u prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Anieli Bogusławskiej. W latach 1987-1990 prorektor ds. nauczania łódzkiej PWSS P. Profesor, od 1990 r. nadzwyczajny, od 1992 r. zwyczajny. Od 1994 r. profesor w Politechnice Radomskiej, w Katedrze (obecnie Wydziale) Sztuki. Andrzej Gieraga należy do tej grupy twórców, którzy w świecie chaosu i niepokojów, posługując się językiem geometrii, poprzez dzieła, tworzy wokół siebie ład i harmonię.
GIERAGA Andrzej
Andrzej Gieraga urodził się w 1934 roku w Śliwnikach. Studiował w PWSSP w Łodzi, gdzie w 1971 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Od tego czasu pracował w macierzystej uczelni, w latach 1987 – 1990 pełnił funkcję prorektora. W roku 1990 uzyskał tytuł profesora, a w roku 1992 profesora zwyczajnego. W latach 1990 – 2005 był kierownikiem Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego. Od 1994 roku jest kierownikiem Katedry Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej.
Andrzej Gieraga jest malarzem światła, koloru i geometrii. Wszystko, co stworzył i co nadal tworzy powstało przy wykorzystaniu możliwości wyrazowych tych trzech czynników. Dla wydobycia wszelkich rodzajów działania światła stosuje artysta reliefowe wypukłości i wklęsłości, nasilanie i zagasanie różnych odcieni szarości, blask bieli i iluzyjne efekty rozżarzania się kolorów, jak przy zjawisku fluorescencji. Geometria w pracach Gieragi nie jest rygorystyczna. Jej regularne formy rysują reliefowe wypukłości duktem załamującego się światła, a wklęsłe rowki – duktem cienia.
Oszczędne, niekiedy prawie ascetyczne kompozycje jego obrazów i czarno-białych lub kolorowych prac na papierze i grafik niosą klimat ciszy, harmonii i czystości. To sztuka wielkiej subtelności i prostoty, emanująca optymizmem, często radością, a jednocześnie kontemplatywna.
Jego twórczość charakteryzowały geometryczne kompozycje. Jest autorem cyklu "Czerń i Biel", "Uskrzydlenia", a także cyklu obrazów, oznaczonych cyframi rzymskimi, których numeracja doszła do CC.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna). Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny. Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl