1 zł
2 600 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Lithographs IV (okładka albumu), 1974

litografia barwna/papier, 32 x 53 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHAGALL Marc (1887-1985)

Dafne i Chloe

(z „Le Ballet”, 1969, Mourlot #581)
niesygnowany
litografia barwna
35.2x25.8 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Akordeonista

(na odwrociu: Para, „Derrière le Mirroir” no 99-100, 1957, Mourlot #204)
niesygnowany
litografia barwna
25.5x40.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kobieta z kozą

(„XXe Siècle” no 34, 1970, Mourlot #608)
niesygnowany
litografia barwna
31x24.3 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

litografia barwna, papier; 34,5 x 49,5 cm w św. p-p.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie

litografia barwna, papier; 37 x 53 cm w św. p-p. (arkusz); ok. 36 x 51,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie: 1950 [?] Chagall / Marc;
na odwrocie nalepka z informacjami o pracy: Artist: Marc Chagall / Title: Mystical Crucifixion (1950) / Medium: Lithograph / Impressions: 1000 Signed: In the plate / Printed by Galerie Maeght, Paris, 1950. / DLM [Derrière le Miroir] No 27/28.;

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bez tytułu, 1964

litografia barwna/papier, 38 x 56 cm w świetle passe - partout

CHAGALL Marc (1887-1985)

Derriere le Miroir (okładka albumu), 1964

litografia barwna/papier, 38 x 28 cm w świetle passe - partout

CHAGALL Marc (1887-1985)

Z cyklu Noce arabskie

litografia barwna, papier, 24 x 18 cm (odcisk płyty), niesygnowana sucha pieczęć: Chagall, sucha pieczęć SPADEM numerowana ołówkiem l. d.: 204/333

CHAGALL Marc (1887-1985)

Po zimie

(„Derrière le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #651)
niesygnowany
litografia barwna
32.5x45 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielony ptak - Plakat Galerie Maeght

(1962, Mourlot #354)
niesygnowany
litografia barwna
65x51 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Lithographe II, 1963

CHAGALL Marc (1887-1985)

ZIELONY AKROBATA, 1979

Derrière le Mirroir No 235
Litografia barwna, karton, 38 x 28 cm, 4 str.

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie

(„Derrière le Miroir” no 27-28, 1950)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Czerwony kogut

litografia kolorowa, papier, 61 x 53,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. na płycie l.d.: Marc Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz i jego sobowtór

(„Derrière le Mirroir” no 246, 1981, Mourlot #992)
niesygnowany
litografia barwna
31.8x47.3 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Les grenouilles qui demandent un roi, Ur La Fontaines fabler

oryginał, akwatinta, sygn. na blasze oraz ołówkiem, C:a 23,5 × 29 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

oryginał, akwaforta, sygn. na blasze oraz ołówkiem. C:a 23,5 × 29 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Le chevalet, 1977 r.

reprodukcja, "Derrier le Mirror", nr 225, 38 x 28 cm, sygn. p. d.
Dar osoby prywatnej.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska (Le Village), 1977 r.

litografia, papier, 38 cm x 55 cm,
z czasopismem „Derrière le Miroir” nr 225. z 1977 roku

CHAGALL Marc (1887-1985)

Słońce z czerwonym koniem

(„Derrière le Mirroir” no 235, 1979, Mourlot #945)
niesygnowany
litografia barwna
31x42 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wędrujący muzykanci

(„Chagall Lithographe II”, 1963, Mourlot #396)
niesygnowany
litografia
31.8x24 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Akrobata na trapezie

(„Hommage à Marc Chagall”, Berggruen&Cie, 1967, Mourlot #477a)
niesygnowany
litografia barwna
22x11.3 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kobieta z kozą

niesygnowany
litografia barwna
31.1x23.8 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielony akrobata

(okładka „Derriére le Miroir” no 235, Octobre 1979, Mourlot #946)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
32.3x22.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wieczór

(„Verve” volej 7, no 27-28, 1952, Mourlot #86)
niesygnowany
litografia
35.4x26.3 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Tryptyk

Glasmalerai für Jerusalem, Stamm Juda, 1964
Glasmalerai für Jerusalem, Stamm Levi, 1964
Glasmalerai für Jerusalem, Stamm Asser, 1964
litografia barwna/papier, 74 x 52,5 cm x 3, (tryptyk)
na odwrocie naklejka z Galerie am Zwinger, Dresden
Do każdej pracy dołączony jest certyfikat oraz rachunek zakupu.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Pantomime

(okładka "Derriere le Miroir" no 198, 1972, Mourlot #649)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
38x27.8 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Devant St-Jeannet, Avril 1972

("Les céramiques et sculptures de Chagall", 1972, Mourlot #646)
niesygnowany
litografia barwna
31.9x24 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Marzenie

("Derriere le Miroir" no 182, 1969, Mourlot #605)
niesygnowany
litografia barwna
30.5x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielona rzeka

(1974, Mourlot #728)
niesygnowany
litografia barwna
27.7x56.7 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Tityos, 1989

granolitografia, 2500 worldwide limited edition
praca posiada certyfikat autentyczności
37x29 cm (w świetle oprawy)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Biały Clown

("Derrière le Mirroir" no 147, 1964, Mourlot #411)
niesygnowany
litografia 37.2x27.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bukiet artysty

("Derriere le Miroir" no 147, 1964, Mourlot #410)
niesygnowany
litografia barwna
38x28 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska

("Derrière le Mirroir" no 225, 1977, Mourlot #917)niesygnowany
litografia barwna
30.5x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Simeon, z cyklu Okna Jerozolimy, 1982r.

litografia/papier, 29,5 x 21,5 cm
dar osoby prywatnej

CHAGALL Marc (1887-1985)

Naga nad miastem

Akwaforta; wym.: 146 x 226 mm; nie sygn. Jeden z najbardziej znanych tematów w twórczości artysty. Plamka na granicy kompozycji; zachowane pełne marginesy.

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie (Derriere le Miroir no.27-28, 1950)

sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Christ in the Clock, z cyklu Chagall Graveurs, 1957 r.

litografia barwna/papier, 23 x 19,2 cm
sygnowany na kamieniu wewnątrz kompozycji: 'Chagall'

CHAGALL Marc (1887-1985)

Mojżesz i Brat Aaron, edycja z 1987 r.

Referenz: vgl Mourlot 449, edycja limitowana- 500 egz. Editeur: Leon Amiel, New York 1987/ wyd. I 1966 r.
Reprodukcja, 28,5 x 24,5 cm.
Dar osoby prywatnej.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Cyrk

sygn. na kamień p.d.
litografia barwna (14/300)
36x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Klaun, 1957-62 r.

litografia barwna/papier, 31 x 23,5 cm
Litografia z teki "The Lithographs of Chagall", by Fernand Mourlot 1957-1962. Andre Sauret.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielony akrobata, 1979 r.

litografia barwna/papier, 32 x 22,5 cm
sygnowany na płycie p.d.: 'Marc Chagall'
Praca stanowi okładkę "Derriére le Miroir" no. 235, Octobre 1979, Mourlot.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wędrujący muzykanci (The Wandering Musicians), 1957-62 r.

litografia/papier, 31 x 23,5 cm
Praca pochodzi z teki Lithographs II, publikowanej przez Andre Sauret, Mourlot #396.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Lithography II, 1963 r.

litografia/papier, 31,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
Praca pochodzi z teki "The Lithographs of Chagall, Volume II" wydanej przez André Sauret w Paryżu w 1963

CHAGALL Marc (1887-1985)

Para pod drzewem, 1963 r.

litografia/papier, 31 x 34 cm (w świetle passe-partout)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Cyrkowiec

litografia barwna/papier, 31 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Gouache, 1971r.

edycja limitowana
wydruk ofsetowy/papier, 33 x 24,5 cm
dar osoby prywatnej

CHAGALL Marc (1887-1985)

Nokturn w Wenecji

CHAGALL Marc (1887-1985)

Okładka do Lithographe II, 1963 r.

litografia barwna/papier, 29 x 52 cm (arkusz)

Pierwsze wydanie okładki do książki "Lithographe II" wydanej przez Andre Suaret w 1963

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Chagall, 1977 r.

grafika, okładka "Derriere Le Miroir", nr 225, sygnowany w płycie - Marc Chagall.
Dar osoby prywatnej.

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Le Fleuve vert. Zielona rzeka, 1974

oryginalna litografia barwna, 41,8 x 66,6 cm,
podwójna plansza z książki André Pieyre`a de Mandiargues "Chagall", Maeght Éditeur, 1975.
Lit.: “Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 321, poz. 728.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Para w ogrodzie

litografia barwna, wym. 79 x 55 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu p.d.: Marc Chagall oraz nr .ołówkiem l.d.: I 432 / 500

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielona rzeka (1974, Mourlot #728)

niesygnowany
litografia barwna
27.7x56.7 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie, 1950

oryginalna litografia barwna, podwójna plansza z "Derriere le Miroir" nr 27 - 28, Maeght Éditeur, Paryż, 1950,
38 x 55,5 cm,
sygn. na kamieniu p.d.: 1950 Marc Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielony akrobata

(okładka "Derriére le Miroir" no. 235, Octobre 1979, Mourlot #946)
sygn. na kam.p.d.
litografia barwna
32.3x22.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

OFIARA DLA NIMFY (z Dafnis i Chloe), 1961/po 1989

Litografia barwna, papier; 24 x 18,5; 38,5 x 32 (arkusz)
Sygnowany z płyty l.d.: Chagall; pod ryciną ołówkiem l. 78/333; śr. sucha pieczęć z napisem w otoku: MARC CHAGALL Limited - Edition, śr.: S.P.A.D.E.M. | Edition of 333 | * © *, p. sucha pieczęć: Chagall

Praca powstała w 1961 r. (M330). oferowana odbitka pochodzi z limitowanej edycji wykonanej po 1989 r.

CHAGALL Marc (1887-1985)

KLAUNI, 1961/po 1989

Sygnowany z płyty l.d.: Chagall; pod ryciną ołówkiem l. 213/333; śr. sucha pieczęć z napisem w otoku: MARC CHAGALL Limited - Edition, śr.: S.P.A.D.E.M. | Edition of 333 | * © *, p. sucha pieczęć: Chagall

Praca powstała w 1961 r. (M339). oferowana odbitka pochodzi z limitowanej edycji wykonanej po 1989 r.

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Łyżka mleka, 1912 r.

litografia / papier, 18 x 22 cm, sygn.
wydawnictwo Maeght, Paris 1958 r.
darczyńca anonimowy

CHAGALL Marc (1887-1985)

Pantomime

(okładka "Derrière le Miroir" no. 198, 1972, Mourlot #649)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
38x27.4

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zakochany skrzypek

akwaforta, akwatinta/papier, 45 x 34 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Marc Chagall` oraz numer edycji l.d.: `16/35`

CHAGALL Marc (1887-1985)

Devant St-Jeannet, Avril 1972

niesygnowany
litografia barwna
31.9x24 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Hommage ŕ Marc Chagall

("XXe Sičcle", 1969, Mourlot #572)
niesygnowany
litografia barwna
31x24.1 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Marzenie

("Derričre le Miroir" no. 182, 1969, Mourlot #605)
niesygnowany
litografia barwna
30.5x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie

("Derrière le Miroir" no. 27-28, 1950)
sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska

("Derrière le Miroir" no. 225, 1977, Mourlot #917)
niesygnowany
litografia barwna
30x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska w nocy

(okładka "Derrière le Miroir" no. 27-28, 1950, 2nd ed. Published by Maeght, Paris)
sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
26x20 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

L`oiseau bleu

technika mieszana, płyta
26 x 18,3 cm
Signé en haut a droite Chagall
do pracy załączony certyfikat

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie, 1950

38 x 55,5 cm,
sygn. na kamieniu p.d.: 1950 Marc Chagall.

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Prokurator umiera

akwaforta/papier, 27,5 x 21 cm (odbitka) 30 x 23 cm (arkusz w świetle passe - partout)
sygnowana na płycie l.d.: `CHAGALL`
Certyfikat: Dołączony certyfikat potwierdzający autentyczność.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie (Derriere le Miroir no. 27-28, 1950)

litografia barwna, papier,
35,8 x 51,5 cm (odcisk płyty),
38 x 55 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d. na obrazie: 1950 / MARC CHAGALL

CHAGALL Marc (1887-1985)

Dafne i Chloe z Le Ballet (1969, Mourlot #581)

niesygnowany
litografia barwna
35x26 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

MALARZ PRZED WSIĄ, 1969

Litografia barwna, 38 x 28 cm
Sygnowana z płyty p.d.: Chagall
Na odwrocie druk: Aimé Maeght, directeur-gérant | Copyright 1969 by Maeght Éditeur, Paris | Printed in France
Pierwsza strona okładki luksusowego magazynu Derrière le Miroir wydana w nakładzie 5000 egzemplarzy (M603b).

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bible 1956

Wyd. S.P.A.D.E.M 1985
litografia / papier, 35 x 25 cm, odb. nr 1711/3000

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

OGNISTY PTAK, 1965

Litografia barwna, papier; 31 x 23 cm (w świetle p-p)
Sygnowana ołówkiem p.d.: Marc | Chagall
Na odwrocie certyfikat autentyczności wstawiony 7 czerwca 1988 r. przez George`a Kopela, National Art Guid, Nowy Jork
Z teki: Le plafon de l`Opera de Paris, Frederick Paeger, Paryż, 1965

CHAGALL Marc (1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie (Derriere le Miroir no. 27-28, 1950)

sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska (Derriere le Miroir no.225, 1977)

niesygnowany (kat.Mourlota # 917)
litografia barwna
30x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz w wiosce (Okładka Derriere le Miroir no.182, 1969)

sygn. na kamień p.d.
(kat.Mourlota #603)
litografia barwna
38x28 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Biały klaun. Le Clown blanc, 1964

oryginalna litografia z "Derriere le Miroir" nr 147, Maeght Éditeur, Paryż, 1964,
38 x 28 cm.
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 193, il. 411.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska (Derriere le Miroir no. 225, 1977)

litografia barwna
30x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Lew idzie na wojnę (Le lion s`en allant en guerre), 1927 - 30 r.

akwaforta, sucha igła/papier, 34 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Marc Chagall` l.d.: `62`
Ilustracja do "Bajek" Jeana de la Fontaine, Księga V

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zestaw litografii barwnych - 13 plansz

z tematyką inspirowaną Torą oraz miłosną
litografia, papier; 38,5 x 32,5 cm (wymiar arkusza);
24 x 18 cm (wymiar odbitki);
sygn. suchą pieczęcią p. d.: Chagall,
nakład p. d.: 127/333 (oznaczony ołówkiem)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zakochany klaun. Le Clown amoureux, 1963

oryginalna litografia barwna z "Chagall Litographe Tom II", Ándre Sauret, Monte Carlo, 1963.
32 x 24 cm,
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 190, il. 394.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Cyrk. Le Cirque, 1960

oryginalna litografia z "Chagall Litographe", Ándre Sauret, Monte Carlo, 1960.
32 x 24 cm.
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, ss. 127, 128, il. 289.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bukiet kwiatów

litografia barwna/papier, 76 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Marc Chagall` oraz nr edycji: `498/1000`

Estymacja: 4 000 - 6 000

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena paryska

litografia barwna/papier, 76 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Marc Chagall` oraz nr edycji: `500/1000`

Estymacja: 4 000 - 6 000

CHAGALL Marc (1887-1985)

Adam i Ewa

litografia barwna/papier, 76 x 55,5 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Marc Chagall` oraz l. d.: `35/50`

Estymacja: 10 000 - 20 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bukiet w ręku

litografia/papier, 34 x 26 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Marc Chagall` oraz l. d.: `Epreuve d`artiste.`

LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, 70 - 71 i s. 148, kat. 13

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

AUTOPORTRAIT AU BOUQUET ET AU CHEVALET, 1964

szkic piórem na papierze na stronie "Marc Chagall"de Franza Meyera, Paris, 1964
sygn.: Marc Chagall dedykacja(Franza Mayera): a mes amis Szczupak en signe d`affection Franz Meyer Paris 15 octobre 1964
29,50 x 20,40 cm
pochodzenie: Shmuel Szczupak

CHAGALL Marc (1887-1985)

AUTOPORTRAIT AUX AILES, 1970

szkic piórem na papierze na stronie katalogu "Hommage a Chagall"
sygn. i dat.: Marc Chagall 1970 Pour Amgard et Alfred amitié
23,50 x 20,40 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Paysage aux Isbas - okładka (1957)

nsygn. (kat.Mourlota nr 192)
litografia barwna,
23.2x20.1

CHAGALL Marc (1887-1985)

Okładka ?Chagall. Lithograph II (1963)

nsygn. (kat.Mourlota nr 391)
litografia barwna,
30.3x51.7

CHAGALL Marc (1887-1985)

Plakat z wystawy Marca Chagalla, 1967

litografia, papier, 83 x 57 cm,
sygn. p. d.: Marc Chagall (tłoczona)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Martwa natura w błękicie, 1957

Litografia barwna;
wym. planszy: 380 x 280 mm, komp.: 245 x 200 mm;
nie sygn.
Praca oryginalna, pochodząca z albumu J. Lassaigne "Marc Chagall Maeght", Book Edition 1957; na odwrocie grafiki tekst. Lit.: Mourlot 206.

CHAGALL Marc (1887-1985)

POEMES POUR IRMGARD ET ALFRED, 1976

pastel, gwasz, tusz, papier
sygn. l.d.: "Chagall", opisany i dat. na odwrocie
25 x 18,50 cm
do obiektu dołączone potwierdzenie autentyczności wystawione przez Comite Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Okładka Derriére Le Miroir

(No. 235, Octobre 1979, Maeght Éditeur, Paris 1979)
sygn. na kamieniu p.d.,
litografia barwna,
32.3x22.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

La Femme du Gouvermeur Gronde Sa Fille

- z cyklu "Martwe dusze"
akwaforta, akwatinta,
27,2 x 21 cm (odbicie);
sygn. l. d.: chagall;
znak wodny na papierze MBM
Cykl powstał w 1927 r., wydany w 1948 r. w 368 egz. Tytuł fancuski: "La Femme du Gouvermeur Gronde Sa Fille".

CHAGALL Marc (1887-1985)

Le village, 1959.

Litografia barwna, 26 x 19, 5 cm [na arkuszu 38 x 28 cm]. Sygnowana na kamieniu p.d. "Marc Chagall". Na odwrocie tekst Jeana Wahla o Chagallu. Pochodzi z "Derrire le Miroir".

CHAGALL Marc (1887-1985)

Visions de Paris II [Wizja Paryża II], 1960

Litografia barwna;
wym.: 354 x 264 mm; nie
sygn. na odwrocie jednobarwny szkic, praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystyczno-kulturalnym "Verve", nr 27 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Visions de Paris [Wizja Paryża], 1960

Litografia barwna;
wym.: 320 x 240 mm; nie
sygn. Grafika z publikacji F. Mourlota "Chagall. Lithographs",

CHAGALL Marc (1887-1985)

Printemps [Wiosna], 1938

Litografia barwna;
wym.: 350 x 264 mm;
na odwrocie jednobarwny szkic pod tym samym tytułem,
sygn. pł. pd.: Chagale Marc,

CHAGALL Marc (1887-1985)

OSIOŁ I PIES (wg La Fontaine`a),

lata 40. XX w.
akwaforta, 29,5 x 23,5 cm,
sygnowana dwukrotnie na płycie l.d. i p.d. "Chagall"

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena animalistyczna

sucha igła/papier,
29 x 24 cm (odcisk płyty)
sygnowana p.d.: `Marc Chagall`, w l.d.: `26` (ołówkiem), oraz sygn. l. d.: na płycie: `Chagall`

CHAGALL Marc (1887-1985)

L`envolée magique, (Magiczny lot), 1980

litografia barwna, papier,
117 x 75,4 cm;
sygn. p. d.: MarcChagall (ołówkiem);
numer odbitki l. d.: 36/50 (ołówkiem)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Gdy Abdullah wyciagnał sieć na brzeg

("When Abdullah got the netashore") - scena z cyklu "Noce Arabskie", VIII
litografia barwna, papier,
24 x 18,5 cm (odcisk kamienia);
nakład 287/333; u dołu suche pieczęcie, z prawej - Chagall (faksymile sygnatury), u dołu - MARC CHAGALL / S.P.A.D.E.M/ Edition of 333/ *(c)*/ Limited Edition

CHAGALL Marc (1887-1985)

Chagall Litographe, 1969

litografia barwna, papier,
32.6 x 51.3 cm
Obwoluta do książki "Chagall Litographe", tom III, 1969

CHAGALL Marc (1887-1985)

("When Abdullah got the net ashore") - scena z cyklu "Noce Arabskie", VIII
litografia barwna, papier, 24 x 18,5 cm (odcisk kamienia);

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kompozycja, 1973

oryginalna litografia barwna,
50 x 64,6cm
podwójna plansza do wydania specjalnego "XXeme", pod redakcją G. Di San Lazzaro, 1973, Cramer nr 93.
Lit.: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 313, poz. 699.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie IX

tytuł w jęz. ang.: "Abdullah discovered before him";
litografia barwna, papier
24 x 18,5 cm (odcisk);
p.d.: Chagall (sucha pieczęć)
u dołu sucha pieczęć: MARC CHAGALL / Limited Edition / S.P.A.D.E.M. / Edition of 333 / (C); nakład l.d.: 287/333;

CHAGALL Marc (1887-1985)

Gdy Abdullah wyciągnął sieć na brzeg

litografia barwna, papier

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz i jego sobowtór (1981)

Niesygnowany
(Derriere le Mirroir, nr 246, kat.Mourlota 992)
litografia barwna
32x47.2

CHAGALL Marc (1887-1985)

Paris Bouquet

litografia barwna, papier,
50,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: ołówkiem: Marc Chagall;
opis. l. d.: śpreuve de collaboration V/V

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena animalistyczna

sucha igła, papier,
29 x 24 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Marc Chagall; l. d.: 26 (ołówkiem)
oraz sygn. l. d.: na płycie: Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Marzenie, 1967

Litografia;
wym. kompozycji: 310 x 410 mm;
stan bdb.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie II

litografia barwna, papier czerpany, 24,5 x 18,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Chagall (sucha pieczęć), niżej okrągła, sucha pieczęć: MARCCHAGALL / S.P.A.D.E.M. / Edition of 333 / (c); l. d.: 116/333

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie I

CHAGALL Marc (1887-1985)

Niebiesko-czarny bukiet, 1957

oryginalna litografia barwna,
24 x 20,3cm,

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce arabskie III

litografia barwna, papier czerpany,
24,5 x 18,5 cm (odcisk płyty);

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie I

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielona rzeka. Le Fleuve vert, 1974

oryginalna litografia barwna, 41,8 x 66,6cm
Lit.: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 321, poz. 728

CHAGALL Marc (1887-1985)

litografia barwna, papier, 46 x 52 cm (w oewietle oprawy);
sygn. p. d.: 1950 MARC Chagall (na kamieniu)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Nokturn

litografia barwna , papier, 36 x 51,5 cm;
sygn. p.d.: ... Marc Chagall (na płycie);

CHAGALL Marc (1887-1985)

Sceny alegoryczne

litografia, papier, 25,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MARC CHAGALL (na kamieniu)

CHAGALL Marc (1887-1985)

ARTYSTA Z KOZź, 1984

litografia barwna, papier
32 x 24.4 cm
sygn. oł. pod ryc. l: E.A., p.: Marc Chagall
na odwr. certyfikat autentyczności wydany przez NYACK ART GALLERY AND FRAMING
p.d. stempel galerii FINE PRINT ART, STATEN ISLAND, N.Y.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie

l.d.: 287/333 sygn. p. d.: Chagall (sucha pieczęć), niżej okrągła pieczęć sucha: MARC CHAGALL / S.P.A.D.E.M. / Edition of 333 / (c) / Limited Edition

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie

l.d.: 287/333 sygn. p. d.: Chagall (sucha pieczęć), niżej okrągła pieczęć sucha: MARC
CHAGALL / S.P.A.D.E.M. / Edition of 333 / (c) / Limited Edition

CHAGALL Marc (1887-1985)

Jakub opłakujący Józefa

akwaforta, papier,
30,2 x 24,5 cm (odcisk płyty)
Jedna z pięciuset rycin Chagalla z cyklu ilustracji do Biblii (wyd. przez Ambroise Vollarda), wykonanych w 1931 - 39.

CHAGALL Marc (1887-1985)

XX WIEK (XXe siécle), 1973

litografia barwna, papier
31.5 x 50 cm
sygnowana ołówkiem pod. ryc. l.: H.C. p.: Marc Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

DZBAN MLEKA, 1927-1930

akwaforta, papier,
29.5 x 23.7 cm
sygn. z płyty l.d.: chAgAll, p.d.: ChAgAll, sygn. oł. pod ryc. l.: 75, p.: Marc Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kobieta i kwiaty

litografia barwna, papier,
17,8 x 15,2 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Marc Chagall /956 (na płycie) oraz w środku na wazonie: Marc / Chagall` p.d.: 309/500 ołówkiem

CHAGALL Marc (1887-1985)

Plafon Opery Paryskiej

litografia barwna, 64,5 x 89 cm;
sygn. p.d.: Mark Chagall; l.d.: 411/500;
w załączeniu certyfikat autentyczności

CHAGALL Marc (1887-1985)

W hołdzie Garnierowi - twórcy

litografia barwna, papier;
31,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
p.d. komentarz artysty oraz sygn.:
Marc Chagall (na płycie)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz i jego świat

(Le Peintre et son double)
litografia barwna,
odcisk płyty: 31,5 x 47 cm,
arkusz: 38 x 56 cm
Odbitka wg litografii Chagalla z maja 1981 r. (por. Mourlot, poz. 992);
certyfikat autentyczności A. Bordeaune z 23. IX. 2004 r.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Plafon Opery Paryskiej (1965)

sygnowany na kamieniu p.d.
litografia barwna
32.5x48.4

CHAGALL Marc (1887-1985)

EXODUS

Litografia barwna na papierze
46 x 34 cm
Nie sygnowany
Do obrazu dołączone potwierdzenie autentyczności wystawione przez National Art Guild z podpisem George Kopel, 1988 r.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz i modelka

litografia barwna, papier 31,5 x 46,5 cm (odcisk)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Muzykant

sygnowany środek d.
litografia barwna
24.5x39.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

Sen o cyrku

sygn. p.d.
serigrafia
50x39

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Anioł

sygnowany l.d.
litografia barwna
wymiary: 31.5x23.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

DAFNIS I CHLOE, 1938,

wkładka do paryskiego czasopisma "Le XX Sie`cle"
litografia barwna, 31,5 x 24 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Po drugiej stronie lustra

sygnowany śr.
litografia barwna
34.5x48

CHAGALL Marc (1887-1985)

Budowla z portykiem

litografia, papier,
29.5 x 25.5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: Marc Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Ukrzyżowanie (1959)

sygn. śr. (w obrębie kompozycji)
litografia barwny 35.5x51.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kobieta-ptak (1949)

sygn. l.g.
litografia barwny 25x20

CHAGALL Marc (1887-1985)

nsygnowany
litografia
20x29

CHAGALL Marc (1887-1985)

Paryska Madonna

nsygnowany
litografia
39.8x29

CHAGALL Marc (1887-1985)

Exodus VI

nsygnowany (potwierdzenie autentyczności George`a Kopela)
litografia barwna
46x33.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

Exodus V

litografia barwna
46x33.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

Różowa dama

litografia barwna
sygn. p.d.: Marc Chagall
wym.: 36 x 47 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Jezioro łabędzie

litografia barwna
sygn. p.d.: Marc Chagall
wym.: 31 x 23 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Pomarańczowe niebo, 1981-82

olej na płótnie naklejonym na karton, 27 x 19 cm
sygnowany p.d.: "Chagall"
Obraz posiada atest Comite Marc Chagal wystawiony 15 kwietnia 1996 r. w Paryżu.

liczba obiektów: 182